حامد کمیلی دلتنگ چیست؟
کد خبر: ۶۲۹۷
تاریخ انتشار: 2015 July 30    -    ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰
 حامد کمیلی بازیگر تئاتر  در خصوص بازگشت به صحنه تئاتر پس از ۱۰ سال گفت: مدتها دغدغه بازگشت به عرصه تئاتر که حیثیت من به عنوان یک بازیگر به آن گره خورده است را در سر داشتم و سالها دوری از تئاتر سبب شد تا با دقت بیشتری به گزینه‌های پیشنهاد شده فکر کنم چرا که برایم بسیار مهم بود که با چه اثری دوباره به روی صحنه تئاتر می‌آیم و در نهایت مؤلفه‌ها و ویژگی‌های موجود دو اثر نمایشی «اتاق ۴۹۸» باعث شد تا بازی در این نمایش را به عنوان اولین قدم برای بازگشت به صحنه تئاتر بردارم.

وی ادامه داد: حضور و نفس کشیدن در روی صحنه تئاتر همواره در تمام سالهای فعالیتم چه در سینما تلویزیون و حتی خود تئاتر که به سال‌های دور بر می‌گردد به سبب مجال کسب تجربیات نو و تازه در این حرفه برایم جذابیت داشت و این روزها بیش از قبل فهمیدم که تا چه اندازه دلم برای صحنه تئاتر تنگ شده است.

کمیلی در خصوص ویژگی‌های فعالیت در عرصه تئاتر اظهار داشت: از نگاه من به عنوان یک بازیگر، تئاتر انگیزه،‌ انرژی و توانمندی مضاعفی را برای هنرمند این عرصه به همراه می‌آورد و تنها تئاتر می‌تواند برانمایشمندی که روی صحنه آن هنرنمایی می‌کند پختگی را به ارمغان بیاورد و نیز حضور در فضاهایی را که امکان تجربه آن در سینما و تلویزیون نیست را با خود به همراه داشته باشد.

بازیگر فیلم سینمایی «تردید» در خصوص تفاوت‌های ایفای نقش در سه عرصه سینما تلویزیون و تئاتر بیان کرد: صحبت در مورد تفاوت‌های بازیگری در هر یک از این سه عرصه مجال طولانی را می‌طلبد اما مسئولیت بازیگر عرصه تئاتر به جهت حفظ ریتم بازی و انرژی در تمام مدت اجرا و ارتباط بی‌واسطه با تماشاگر و به علت تقابل هنرمند با عکس‌العمل صادقانه و به دور از هرگونه قضاوت مخاطب در لحظه، ‌سخت‌تر و در عین حال جذابتر است و این یکی از ویژگی‌های مهم تئاتر و وجه تمایز این عرصه با سینما و تلویزیون برای من به حساب می‌آید.

وی در خصوص علت گزیده کاری و حضور کمرنگش در سینما در سال‌های اخیر تصریح کرد: کمی در انتخاب مسیرم سخت‌گیر‌تر و حساس‌تر شدم و به نظرم شاید همین مسئله دلیل حضور کمرنگم در سینما شده است.

کمیلی در خصوص علت انتخاب و ویژگی‌های نمایشی «اتاق ۴۹۸» گفت: بعد از خواندن نمایشنامه به جهت موقعیتی که در این اثر روایت می‌شود شخصیت‌پردازی دقیق و ظرفیت و ابعاد بسیار نقش انگیزه‌ام برای حضور در این نقش بیشتر شد.

وی ادامه داد: در همه سال‌های فعالیتم در پی تجربه فضاهای متفاوت و محک‌زدن خودم در موقعیت‌های مختلف بودم و از طرفی در عرصه تئاتر همیشه نگاه نو سبب شکل‌گیری تجربه‌ای جدید می‌شود و کامیار صالح‌پور کارگردانی جوان است که نگاه و تخصصش به طور مشخص در زمینه حرکات فرم برایم بسیار جذاب بود.

بازیگر سریال «پرده نشین» اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل با یکدیگر پیش رفتیم و حضور نسیم ادبی به عنوان بازیگر نقش مقابلم که بدون شک یکی از بهترین بازیگران عرصه تئاتر به حساب می‌‌آید و نیز تمام اعضای گروه سبب شکل‌گیری گروهی کوچک اما حرفه‌ای در «اتاق ۴۹۸ » شد. امیدوارم زحماتی که کشیده‌ام از نگاه تماشاگر هم قابل قبول باشد. در این صورت می‌توانیم عملکرد خود را درست تلقی کنیم.

حامد کمیلی در پایان گفت: تنها حضور در عرصه تئاتر برایم مهم نبود بلکه قضاوت و بازخوردی که از سوی مردم می‌بینم برایم در اولویت قرار دارد چرا که مخاطب ما همواره مردم بوده و تئاتر نیز برای آن‌ها است.

گفتنی است نمایش « اتاق۴۹۸» به کارگردانی کامیار صالح‌پور از ۴ مرداد در تالار حافظ با بازیگرانی چون حامد کمیلی‌، نسیم ادبی،نیکی مظفری، بهناز بستان‌دوست و آرشاد اشاداد به روی صحنه رفته است.

«اتاق۴۹۸» داستان زن و مردی است که در اتاقی گیر افتاده‌اند و در تلاشند تا خود را از این وضعیت برهانند. زن و مرد باید به سوالی جواب بدهند تا از اتاق خارج شوند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر