خبر خوش برای بیماران دیابتی
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۱۷۷
تاریخ انتشار: 2015 July 28    -    ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۵
متخصصان و پژوهشگران قدیمی‌ترین شرکت داروسازی کشور، برای نخستین‌بار موفق به تولید پُرمصرف ترین داروی بیماران دیابتی به صورت ترکیبی شدند.

فرزاد حدائق فوق تخصص بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم عنوان کرد: با توجه به نوع بیماری و عوارض همراه آن، بیماران دیابتی حجم عظیمی از داروهای مختلف را مصرف می کنند که در بسیاری از موارد تعداد زیاد داروهای مصرفی منجر به کاهش تحمل پذیری آنها و در عین حال هزینه های قابل توجه ماهیانه می شود.

شرکت داروسازی دکتر عبیدی که پیشگام در تولید داروی سیتاگلیپتین (زیپتین) در ایران بوده است، به تازگی با تولید داروی زیپمت که دو داروی سیتاگلیپتین (زیپتین) و متفورمین را در قالب یک قرص در خود جای داده است، گامی نو در جهت کاهش تعداد قرص های مصرفی، کنترل بهتر قند خون و کاهش هزینه های درمانی بیماران دیابتی برداشته که در زندگی میلیون ها بیمار دیابتی کشور اثرات قابل توجهی خواهد داشت.

سعید کلباسی- فوق تخصص بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم نیز اظهار کرد: داروی زیپمت علاوه بر داشتن آثار درمانی زیپتین و متفورمین، به طور مجزا، اثر مشترک این دو دارو در کنترل قند خون، یعنی کاهش تولید گلوکز در کبد را نیز تقویت می کند.

وی تاکید کرد: موارد مصرف این دارو در حال حاضر در مبتلایان به دیابت نوع 2 است.

سید امیر رضویان مدیر عامل شرکت داروسازی دکتر عبیدی نیز در این باره گفت: مشابه خارجی این دارو قبلا با قیمتی بسیار بالا وارد کشور می شد که با تولید این دارو توسط شرکت داروسازی دکتر عبیدی وکسب تاییدیه های لازم ازسازمان غذاودارو، از این پس هموطنان ما نیازی به پرداخت هزینه های گزاف برای تهیه مشابه خارجی آن نخواهند داشت.چراکه این دارو به وفور و با قیمتی بسیار ارزان در اختیار میلیون ها بیمار دیابتی کشور قرارخواهدگرفت.
تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر