ناخن‌ها هم سرما می‌خورند
bato-adv
کد خبر: ۶۱۶۵۴
تاریخ انتشار: 2017 January 20    -    ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
درست متوجه شدید، ناخن‌ها نیز سرماخورده می‌شوند. پس اگر به سلامت و زیبایی دست‌ها و ناخن‌های خود اهمیت می‌دهید، با فرا رسیدن فصل سرما باید علاوه بر خودتان از ناخن‌ها نیز مراقبت کنید.
چند نکته برای جلوگیری از آسیب دیدن ناخن در فصل سرما؛

ناخن‌ها هم سرما می‌خورنددرست متوجه شدید، ناخن‌ها نیز سرماخورده می‌شوند. پس اگر به سلامت و زیبایی دست‌ها و ناخن‌های خود اهمیت می‌دهید، با فرا رسیدن فصل سرما باید علاوه بر خودتان از ناخن‌ها نیز مراقبت کنید. تغییرات آب و هوا، گرمای داخل منزل و باد و سرمای بیرون، استفاده از شوینده‌هایی که مواد الکلی دارند، لاک پاک‌کن‌ها، حمام آب داغ که همه ما در زمستان از آن لذت می‌بریم، همگی دست به دست هم داده و به ناخن آسیب می‌زنند؛ در نتیجه ناخن خشک شده، شکننده و ورقه‌ورقه می‌شود.

ناخن‌هایتان را مرطوب کنید

برای قوی و سالم ماندن، ناخن‌ها نیز درست مانند پوست شما به رطوبت احتیاج دارند. بعد از هر بار تماس با آب، از مرطوب‌کننده استفاده کنید. اگر فراموش می‌کنید، بهتر است در کنار ظرفشویی یا دستشویی، ظرف کوچکی از مرطوب‌کننده قرار دهید تا در دسترس باشد. زمانی که بعد از حمام به پوست خود مرطوب‌کننده می‌زنید، مطمئن شوید که ناخن‌ها را نیز به طور کامل پوشش می‌دهید.

از مرطوب‌کننده‌های ساده استفاده کنید

مرطوب‌کننده‌های معطر باعث خشکی بیش‌تر ناخن می‌شوند. پس رایحه خوشایند آن‌ها را فراموش کنید و به سلامت ناخن‌ها بیندیشید.

ناخن

ناخن‌ها را بخیسانید

یک بار در هفته ناخن‌های خود را برای 5 دقیقه در آب گرم (و نه داغ) قرار دهید. پس از خشک کردن ناخن‌ها و قبل از این‌که رطوبت آن‌ها کاملا از بین رود، به ناخن‌ها و پوست دور آن، یک چرب‌کننده مانند وازلین یا روغن زیتون بزنید. برای چند دقیقه روغن را روی ناخن و اطرافش ماساژ دهید تا روغن کمی جذب شود. سپس یک دستکش نخی به دست کنید و یک ساعت صبر کنید.

دستکش بپوشید

وقتی از منزل بیرون می‌روید، دستکش را فراموش نکنید. سرما و باد زمستان ناخن را خشک و آسیب‌پذیر می‌کند.

لاک پاک‌‌کن مناسب انتخاب کنید

استون باعث خشکی و آسیب دیدن ناخن‌ها می‌شود، پس در ماه‌های سرد وسواس بیش‌تری برای خرید و استفاده از این محصول به خرج دهید. محصولی را انتخاب کنید که استون در ترکیبات آن نباشد. برای امنیت بیش‌تر، بهتر است تا حد ممکن مصرف از لاک پاک‌کن‌ها را کاهش دهید. 

با ناخن‌هایتان خوش رفتار باشید

اگر واقعاً قصد دارید از ناخن‌های خود مراقبت کنید، از آن‌ها به عنوان ابزار استفاده نکنید، عادت ناخن جویدن را کنار بگذارید و پوسته‌های کناره‌های ناخن را نکنید.

آب‌رسانی به ناخن‌ها را فراموش نکنید

درست است که بدن در فصول گرم آب بیش‌تری از دست می‌دهد، اما یکی از اشتباهات رایجی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند، این است که تصور می‌کنند ناخن‌ها در هوای سرد به آب‌رسانی احتیاج ندارند. در این ماه‌ها نیز بدن شما به نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز نیاز دارد.

به ناخن اجازه تنفس بدهید

اگر تمام مدت لاک روی ناخن‌ها باشد، آن‌ها قادر به تنفس نخواهند بود، پس ضعیف شده و تغییر حالت و رنگ می‌دهند. بنابراین بهتر است هر هفته یا هر دو هفته یک‌بار، چند روز ناخن‌ها را بدون لاک بگذارید.

ناخن کوتاه داشته باشید

ممکن است شما هم از طرفداران ناخن‌های بلند باشید، اما همان‌طور که گفته شد، در هوای سرد ناخن آسیب‌پذیرتر خواهد بود و با بلند نگه داشتن، احتمال آسیب دیدنش بیش‌تر خواهد شد.

دستکش آشپزخانه

برای کارهای کوچک هم دستکش بپوشید

مواد تمیزکننده و شوینده‌ها، خاک و آب برای پوست و ناخن‌ها مضر هستند، پس حتی برای انجام کارهای کوچک خانه هم پوشیدن دستکش را از یاد نبرید.

ناخن‌ها را به یک جهت سوهان بزنید

با چند جهت کشیدن سوهان به ناخن‌هایتان، لایه‌ی ضخیمی از آن برداشته می‌شود و در نهایت آسیب‌پذیرتر خواهد شد. بنابراین سعی کنید، سوهان را فقط از یک جهت به ناخن‌ها بکشید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید

ویتامین ب، پروتئین، سبزیجات و میوه‌ها را فراموش نکنید. مصرف این مواد مفید خوراکی، سلامت شما و ناخن‌هایتان را تضمین می‌کند.

به نظر می‌رسد که زمستان با تهدیدهای زیادی از راه می‌رسد، اما با این روش‌هایی که برای پیشگیری از آسیب دیدن ناخن‌هایتان مطرح شد، از زیبایی‌ها و سرمای زمستان لذت ببرید.

بنیتا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر