رونمایی از ماهواره انسان بَر
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۰۹۴
تاریخ انتشار: 2015 July 27    -    ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹
رئیس موزه علم و فناوری گفت: برای اولین بار ماهواره انسان بر که توسط اداره هوا فضا ساخته شده بود صبح امروز در معرض دید مردم گذاشته شد.

سیف الله جلیلی  در حاشیه افتتاحیه «نمایش نخستین فضاپیمای سرنشین دار» ‌گفت: امروز بنا است در این مکان دستاوردهای هوافضا به نمایش دربیاید، همچنین ماهواره‌هایی که پیش از این به فضا فرستاده شده بودند و ماهواره سرنشین دار که میمون را به فضا برد ، نیز امروز به عرصه نمایش گذاشته شد.


وی با اشاره نمایش ماهواره انسان بر برای اولین بار افزود: این ماهواره توسط اداره هوافضا ساخته شده و قرار است به زودی به فضا پرتاب شود.

رئیس موزه علم و فناوری در پایان خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این مراسم آشنایی مردم با ماهواره ها و دستاوردهای اداره هوا فضا است.

گفتنی است موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیا است که از سال 1389 با هدف ایجاد فضایی فعال و آگاهی بخش برای تمام گروه های سنی، آغاز به فعالیت کرده. موزه علوم و فناوری با همکاری پژوهشگاه هوافضا نمایشگاهی را تحت عنوان «نمایش نخستین فضاپیمای سرنشین دار ایران» به همراه معرفی تعدادی از کاوشگران ایرانی با حضور جمعی از مسئولان در موزه ارتباطات برپاکرده است.

خبرگزاری دانشجو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر