افزایش حمله به مسافران قطارها در انگلیس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۰۸۰
تاریخ انتشار: 2015 July 27    -    ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
پلیس حمل و نقل انگلیس از افزایش تعداد موارد حمله به مسافران قطارها در این کشور خبر داد.

سال گذشته میلادی (2014) بیش از 2880 مورد حمله یا تجاوز در خطوط راه آهن انگلیس اتفاق افتاده است. حدود نیمی از این تعداد یعنی 1442 مورد که بالاترین آمار در 10 سال اخیر بوده، داخل واگن‌های قطار رخ داده و مابقی آن در ایستگاه‌ها و سکوها به وقوع پیوسته است.

آمارها حاکی از آن است که تعداد حملات معمول که نیمی از جرایم را در بر می‌گیرد طی پنج سال گذشته افزایش 39 درصدی داشته که از 1053 در سال 11- 2010 به 1459 مورد در سال 15- 2014 رسیده است و همچنین گفته شده که کاهش تعداد کارکنان قطارها و ایستگاه‌های راه آهن دلیل اصلی افزایش خشونت‌ها است.

همچنین از آنجایی که تعداد مسافران قطارها رشد داشته افزایش شش درصدی خشونت علیه مسافران رخ داده و از سال 09 – 2008 اولین بار است که این آمار افزایش یافته است. تعداد حملات هم در ایستگاه‌ها و هم قطارها بیشتر شده است.

«میک کَش»، دبیرکل اتحادیه ملی کارگران حمل ونقل دریایی و ریلی نیز گفت: زمانی که تعدادی از کارکنان ایستگاه‌ها و نیروهای انتظامی کاهش پیدا کردند هشدار داده شد که راه آهن به محلی مساعد برای ارتکاب جرم مجرمان تبدیل می‌شود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، سخنگوی پلیس حمل و نقل انگلیس نیز اظهار داشت: هر گونه افزایش ارتکاب جرم نگران‌کننده و ناامیدکننده است و در حال حاضر تعداد نیروها در ساعات پایانی روز و شب افزایش یافته تا امنیت مسافران تامین شود.

ایسنا


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر