حمله یک آهنگساز به ماجرای «بغ‌بغو»ی یک رپر!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۶۰۶۴
تاریخ انتشار: 2015 July 27    -    ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۵
«حافظ و خیام از یادها می‌روند و «بغ بغو»ی یک رپر (Rapper) جایگزین آن می‌شود و ٣۶٠٠٠ لایک هم می‌گیرد. من به رپرها توهین نمی‌کنم اما جایگاه‌ها نباید قاطی شود.»

این جملات را سهراب پورناظری در نشست رونمایی آلبوم« شبگرد کولی باد» گفت. نشستی که به وضوح اظهارنظرها و انتقادات او، توضیحات در مورد آلبومش و شرایط ساخت آن را تحت‌الشعاع قرار داد.
سهراب پورناظری با اشاره به ماجرای مطلبی که امیر تتلو در اینستاگرام خود منتشر کرد و واکنش هوادارانش نسبت به آن گفت: «مردم ما این روزها سازهای غربی را از طریق ماهواره می‌شناسند درحالی که ما ترویج موسیقی کشور خودمان را سرکوب می‌کنیم. سیاست‌های ما حاصلش ثبت شدن ساز تار به نام آذربایجان است. همین سیاست‌ها باعث شده تا یک رپر که در صفحه شخصی خود می‌گوید «بغ‌بغو کنید» ٣۶ هزار لایک دریافت کند.» این نوازنده کمانچه البته شاهد مثال دیگری نیز برای حرف‌های خود داشت. «این روزها یک نوع انیمیشن‌ مدام در همه جا دیده می‌شود و به عنوان اتفاق هنری و فرهنگی بررسی می‌شود سرجای خودش مهم است، اما ما از معماری شیخ لطف‌الله رسیدیم به اینجا و بحث فرهنگی جامعه چنین چیز‌هایی شده است. دولت باید ورود کند و زیرساخت‌ها را درست کند و به نظرم به سادگی می‌توان این کار را انجام داد.» فرزند کیخسرو پورناظری نقدش را از فرهنگ حتی فراتر نیز برد« نگاه کنید چقدر غرب در ترویج سیاست‌ها و شیوه زندگی خود موفق بوده ما لباس‌های‌مان تغییر کرده به فست‌فود روی آورده‌ایم و هنرمندانی نظیر آنچه گفتم جایگزین حافظ و سعدی شده‌اند. حتی معماری خانه‌های‌مان نیز دیگر با اصالت‌های‌مان همخوانی ندارد. اگر عزمی برای بهبود این شرایط وجود داشته باشد به راحتی می‌توان در طول پنج سال با یک انقلاب فرهنگی اوضاع را سامان داد. اما در حال حاضر ما تنها از هویت‌ها و اصالت‌های‌مان دور شده‌ایم.»

اعتماد

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر