برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است
کد خبر: ۵۹۰۹
تاریخ انتشار: 2015 July 27    -    ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
یک متخصص طب سنتی راه‌های رفع تعریق بیش از حد بدن را تشریح کرد و افزود: برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است.

غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی اظهار کرد: از دیدگاه طب سنتی تعریق به 2 دسته طبیعی و غیر طبیعی تقسیم می‌شود.

به گفته وی، حکمای طب سنتی ترکیبی را عنوان کردند که برای تعریق مناسب است که این ترکیب به 4 شیره خنک مشهور است و این ترکیب شامل 10 گرم تخم کاسنی، 10 گرم تخم خیار، 10 گرم تخم خربزه و 10 گرم تخم خرفه است.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: افراد می‌توانند 10 گرم تخم کاسنی، 10 گرم تخم خیار، 10 گرم تخم خربزه و 10 گرم تخم خرفه را نیم کوب کند و در عرق کاسنی بخیسانند و با پارچه‌ای عصاره آن را بگیرند و استفاده کنند.

کردافشاری افزود: برای رفع تعریق غیر طبیعی می‌توان 2 الی 3 روز یک قاشق مرباخوری تخم گیشنیز را در آبغوره بخیسانند و استفاده کنند همچنین می‌توانند هلیله زرد را در آبغوره بخیسانند و صبح مصرف کنند توجه داشته باشند، بیشتر از سه روز مصرف نکنند.

برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است

وی گفت: افراد توجه کنند که نوع تعریق خود را توسط پزشک حاذق طب سنتی شناسایی کنند سپس اقدام به مصرف دارو کنند چرا که برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است. البته نسخه اراده شده بیشتر برای افرادی است که دارای طبع گرم و خشک هستند که معمولاً لاغر اندام هستند و سطح بدنشان داغ است.

عرق کاسنی محلل است و صفرا را از بین می‌برد

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: مصرف آش گشنیز، و آش آلو، آش آلو اسفناج و زرشک می‌تواند برای این افراد مفید باشند. عرق کاسنی برای این افراد بسیار مفید است و می‌توانند به عنوان نوشیدنی در روز چند بار از عرق کاسنی و شاهتره همراه با کمی نبات یا شکر مصرف کنند چرا که عرق کاسنی محلل است و صفرا را از بین می‌برد و کبد را پاکسازی می‌کند.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر