پماد ضدآفتاب; ساده ترین راه جلوگیری از سرطان بدخیم پوست
کد خبر: ۵۹۰۰
تاریخ انتشار: 2015 July 26    -    ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸

دبیر سمینار تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم با اشاره به اینکه با استفاده از پمادهای ضدآفتاب می‌توان جلوی بروز تومورهای پوستی بدخیم را گرفت، از تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم خبر داد.

فرشید فرهان دبیر سمینار تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم ضمن اعلام اینکه اخیراً در درمان این نوع سرطان پیشرفت‌های چشمگیری حاصل شده است، عنوان کرد: تاکنون در درمان مراحل پیشرفته این بیماری که با مرگ و میر بالایی همراه بود از شیمی درمانی و و ایینترفرون استفاده می‌شد که اثربخشی کم و عوارض بالایی داشت ولی طی چند سال اخیر با شناخت بیشتر از سیستم ایمنی بدن که در روند ایجاد سرطان و مقابله با ان دخیل است داروهای جدیدی برای این بیماری کشف شده است و در مطالعات بالینی مورد استفاده قرار گرفته است که نتایج آن چشمگیر بوده اسا و پیش آگهی این بیماری مهلک را به‌طور قابل ملاحظه ای تغییر داده است. لذا در این سمینار ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص همه مسایل مرتبط با این بیماری توجه خاصی به جنبه‌های مختلف درمان‌های جدید خواهد شد.

فرهان از برگزاری سمینار یک روزه تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم در روز هشتم مردادماه در هتل استقلال تهران با همکاری سایر انجمن‌های مرتبط خبر داد و اظهار کرد: انجمن رایوتراپی آنکولوژی ایران خود را متعهد می‌داند در مورد سرطان‌های مختلف گردهمایی علمی برگزار و همکاران را در جریان آخرین یافته‌های پزشکی در این خصوص قرار دهد.

وی افزود: تومورهای پوستی از شایع‌ترین تومورها هستند که از جمله آنها می‌توان به ملانوم‌های بدخیم اشاره کرد. البته در میان تومورهای پوستی، ملانوم‌های بدخیم شیوع بالایی ندارند اما تاکنون در همایش‌ها و کنگره‌ها به آن توجه چندانی نشده بود و این سمینار برای نخستین‌بار به صورت اختصاصی درباره ملانوم‌ها صحبت می‌کند.

دبیر سمینار تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم با بیان اینکه ملانوم‌ها از لحاظ آماری در آمریکا ششمین سرطان شایع محسوب می‌شوند، عنوان کرد: در تمام دنیا و از جمله ایران هم بر اساس آمار سال 88 سرطان‌های پوستی در ردیف شایع‌ترین سرطان‌های قرار می‌گیرند.

وی افزود: اخیراً در درمان ملانوم‌ها پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده است که ایمنوتراپی، تارگت تراپی (دارو درمانی هدفمند) و شیمی درمانی از این جمله است و قصد داریم در این سمینار پیشرفت‌های جدید را معرفی و بررسی کنیم.

دبیر سمینار تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم افزود: اگر قرار باشد دارویی وارد کشور شود باید کارایی و اثربخشی و همچنین هزینه قابل قبولی داشته باشد. در واقع پزشکان باید درباره بیماری و داروهای جدید اطلاع پیدا کنند و برای ورود آن درخواست منطقی و علمی داشته باشند، بنابراین وقتی شرکت‌های وارداتی دریابند بازار مصرف در کشور وجود دارد اقدام به ورود می‌کنند و ما تلاش داریم دیدگاه متخصصان انکولوژی را در خصوص این نوع داروها که عمدتاً هزینه‌های مالی بالایی دارند را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه عمده‌ترین عامل ابتلا به ملانوم، اشعه ماوراء بنفش خورشید و آفتاب سوختگی‌های ناشی از آن است، گفت: با استفاده از پمادهای ضدآفتاب می‌توان جلوی بروز این بدخیمی‌ها را گرفت. علاوه بر این اخیراً اختلالات ژنتیکی هم شناسایی شده است و برونزه کردن پوست نیز از فاکتورهای خطر محسوب می‌شود.

فرهان در ادامه ضمن اعلام اینکه سمینار پنجشنبه هشتم مردادماه در هتل استقلال تهران آغاز به‌کار می‌کند، خاطرنشان کرد: متخصصان رادیوتراپی و آنکولوژی، جراحی زنان، جراحی سرطان، رادیولوژی، متخصصان گوش و حلق و بینی و ... می‌توانند در سمینار شرکت کنند و امتیاز بازآموزی منظور شده را دریافت کنند. ثبت نام آزاد است و علاوه بر اقدام از طریق وبگاه انجمن به نشانی www.ircme.ir علاقه مندان می‌توانند در روز هشتم مردادماه هم در محل سمینار حاضر و ثبت نام به عمل آورند.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر