تغییر در نحوه صدور مجوزهای طرح ترافیک
bato-adv
کد خبر: ۵۷۱۷۸
تاریخ انتشار: 2016 December 06    -    ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
اسماعیل دوستی گفت: با توجه به آغاز ثبت نام طرح ترافیک سال 96 از روز 18 آذر، مدیریت شهری پایتخت مشکلات سال گذشته شهروندان برای دریافت طرح ترافیک را رصد کرده است.

وی افزود: شورای شهر تهران نیز نظارت کافی بر روند واگذاری طرح ها خواهد داشت و اجازه نمی دهیم مشکلات سال قبل در سال جاری تکرار شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از برگزاری جلسه ویژه میان اعضای کمیسیون حمل و نقل و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبرداد و اظهارکرد: قرار شده روز دوشنبه 22 آذر جلسه ای میان اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران و مازیار حسینی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار برگزار شود تا در این جلسه مشکلاتی که از سال گذشته از سوی اعضای شورا در رابطه با نحوه توزیع مجوزهای طرح ترافیک رصد شد به مدیریت شهری منتقل شود.

دوستی با تاکید بر اینکه در سال جاری توزیع مجوزهای طرح ترافیک بر مبنای ساز و کار تعیین شده از سوی شورای شهر تهران خواهد بود خاطرنشان کرد: در سال جاری ساز و کار جدیدی برای توزیع مجوزهای طرح ترافیک خواهیم داشت و توزیع مجوزها کاملا بر مبنای سیاست های تعیین شده از سوی شورای شهر تهران خواهد بود.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا امسال تنها افرادی که از ادارات معرفی نامه رسمی دریافت می کنند مجوزهای طرح ترافیک را دریافت کرده و جلو اختصاص مجوزهای طرح ترافیک به افراد سودجو گرفته خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با انتقاد از اختصاص مجوزهای طرح ترافیک به افرادی که ضرورتی به اختصاص طرح به آنها وجود ندارد تصریح کرد: در سال های گذشته تعداد قابل توجهی از افراد از ارگان ها و نهادهای مختلف با در دست داشتن معرفی نامه هایی به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مراجعه و اقدام به دریافت مجوزهای طرح ترافیک می کردند اما به هیچ وجه ضرورتی به اختصاص طرح به این افراد نبود.

دوستی به صدور مجوزهای طرح ترافیک برای اقشار معلول اشاره کرده و گفت: امیدوار هستیم سازمان بهزیستی کشور امسال نیز همانند سال های گذشته برای معرفی معلولان دارای اولویت اقدام کرده تا مجوزهای لازم برای قشر معلول ساکن در شهر تهران صادر شود.

وی در خصوص هزینه دریافت مجوز طرح ترافیک تصریح کرد: در این زمینه شورای شهر تهران مصوبه ای را خواهد داشت و رقم جدید دریافتی از شهروندان متقاضی طرح را اعلام خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به ساماندهی مجوزهای ارائه شده به خبرنگاران اذعان کرد: مقرر شده شرایط برای اختصاص مجوزهای طرح ترافیک به خبرنگاران و رسانه های گروهی فراهم شود و سازمان حمل و نقل و ترافیک موظف شده مشکلات سال گذشته این قشر برای دریافت مجوزهای طرح را برطرف کند.
منبع: میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر