تزریق پنی‌سیلین باعث مرگ یک نفر در کاشان شد
bato-adv
کد خبر: ۵۷۰۳۶
تاریخ انتشار: 2016 December 04    -    ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۸
رییس سازمان غذا و دارو توضیحاتی را در پی مرگ یک نفر به دلیل تزریق پنی‌سیلین ارائه داد.

دکتر رسول دیناروند در حاشیه مراسم ملاقات وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت سوئد،با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر بروز یک مورد مرگ به دلیل تزریق پنی سیلین 6.3.3، گفت: در حال بررسی داروی مورد نظر هستیم.

وی افزود: البته باید توجه کرد که تزریق پنی سیلین در برخی افراد به بروز شوک آنافیلاکسی منجر می‌شود، اما به هر حال داروی مورد نظر در حال بررسی است.

دیناروند با بیان اینکه یکی از معاونت‌های غذا و داروی کاشان این خبر را اعلام کرده است، ادامه داد: این معاونت اختیار پیگیری این موضوع را دارد. در عین حال ما هم در حال بررسی وضعیت این داروی تزریقی هستیم.در همین راستا معاونت غذا و دارو دانشکده پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور در ابلاغیه‌ای تاکید کرده‌ که تا زمان مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها، از توزیع این دارو در نسخ بیماران خودداری شود.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر