ناخوشایندترین بوهای دهگانه دنیا
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۵۶۸۴۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2016 December 03    -    ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
آیا می دانستید انسان ها می توانند بیش از ده هزار بوی مختلف را استشمام کنند، زیرا بیش از ۱۲ میلیون سلول بویایی در بینی هر انسانی وجود دارد که او را به تشخیص انواع مختلف بوها قادر می سازد. از جمله موجوداتی که حس بویایی قوی دارند، سگ ها هستند.
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا  اختصاصی «تابناک باتو»؛ آیا می دانستید انسان ها می توانند بیش از ده هزار بوی مختلف را استشمام کنند، زیرا بیش از ۱۲ میلیون سلول بویایی در بینی هر انسانی وجود دارد که او را به تشخیص انواع مختلف بوها قادر می سازد. از جمله موجوداتی که حس بویایی قوی دارند، سگ ها هستند. در بینی این موجودات ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون سلول دریافت کننده بو وجود دارد. این سلول ها قدرت تمییز ۴۰ هزار بوی مختلف را به سگ ها می دهد.
 
در این گزارش با ناخوشایندترین بوهایی که سلول های بویایی موجودات تاکنون دریافت کرده اند آشنا خواهید شد.


پرنده هواتزین
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

هواتزین یکی از زیباترین، بزرگترین و رقصنده ترین پرندگان جهان است. این پرنده زیبا قدرت نمایشگری فوق العاده ای دارد، به گونه ای که حیرت و تعجب هر بیننده ای را برمی انگیزد, اما این پرنده زیبا، بویی شبیه به کود تازه گاو تولید می کند. علت این بوی بد روش هضم غذا توسط این پرنده است. غذای غالب هواتزین برگ است و تنها پرنده ای است که همانند گاو از روش تخمیر برای هضم استفاده می کند. این فرآیند باعث ایجاد بوی بد در این پرنده می شود. این بوی ناخوشایند سبب شده تا هیچ شکارچی و جنبنده ای به فکر شکار این پرنده زیبا نیفتد.

پنیر فیوبولونی


 ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا
 
در نوامبر سال ۲۰۰۴ میلادی، پژوهشگران با بررسی پانزده نوع پنیر دریافتند که پنیر فیوبولونی بدبوترین پنیر دنیا است.

تخم مرغ سنتری


 ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا
 
بسیاری از مردم چین این تخم مرغ را با وجود بوی ناخوشایند و فوق العاده بدش دوست دارند. روش تهیه تخم مرغ ها این است که آنها را به مدت چند هفته و یا حتی چند ماه درون خاکستر، گل و لای، برنج، نمک و لیمو قرار می دهند و سپس آن را با شکل و رنگ خاصی که پیدا کرده می خورند.


قاقم های دورنگ راه راهZorilla
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

قاقم های دورنگ راه راه یا «زوریل لا» یک تیره از راسوها هستند. حیوانات کوچک موداری که دم بلند و پرمویی دارند. این حیوانات بومی آمریکای شمالی هستند و بوی بدی از آنها متصاعد می شود که می تواند به طور موقت باعث نابینایی اطرافیان این موجود شود. بوی بد ابزار دفاعی این حیوان در مواجهه با حیوانات شکارچی است.

سولفید هیدروژن
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

سولفید هیدروژن H2S یکی از بدبوترین گازهای دنیاست که اغلب می توان ردپای آن را در برخی آزمایشگاه ها پیدا کرد. این گاز بویی شبیه تخم مرغ فاسد دارد و حالتی از خفگی را در افراد به وجود می آورد.

جزیره خوک های دریایی
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

جزیره خوک های دریایی در نزدیکی ساحل جنوب آفریقا قرار گرفته است. بوی بدن خوک های دریای به اضافه ماهی های مرده در کنار ساحل به این جزیره لقب بدبوترین جزیره جهان را داده است.

گل جسد Amorphophallus titanum
 
 ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا

یک گیاه گلدار، بدون ساقه است. طول این گل تا سه متر هم می رسد و بوی همچون گوشت فاسد شده دارد. از این روی به آن گل جسد می گویند.

میوه دوریان
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

دوریان را در جنوب شرقی آسیا و به خصوص در کشور مالزی می توان یافت. دوریان یک مورد عجیب است و مردم معمولا در مواجهه با آن دو حالت دارند. برخی مزه و بوی دوریان را دوست دارند و برخی دیگر از بوی آن متنفرند تا جایی که در برخی هتل ها، اماکن عمومی و فرودگاه های مالزی تابلوهای ممنوعیت آوردن این میوه به داخل زده شده است.

زباله هایی که انسان ها تولید می کنند
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

زباله هایی که به دست انسان تولید می شود، یکی از بدبوترین موادی است که تاکنون روی کره زمین استشمام شده است. این موضوع وقتی بیشتر جلب توجه می کند که کومه ای بزرگ از آن ها را شامل پوشک بچه، روغن های سوخته و ... را یک جا جمع ببینید.

جسد در حال تجزیه انسان
 
ناخوشایند ترین بوهای دهگانه دنیا 

دانشمندان پس از بررسی های متعدد دریافتند که بوی گوشت در حال تجزیه بدن انسان، بدترین بویی است که تاکنون به مشام رسیده است. این موضوع به دلیل متصاعد شدن مجموعه ای از آنزیم ها و مواد شیمیایی است که در بدن انسان وجود دارد؛ است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
1
11
بوی میوه آنغوزه هم خیلی بده
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
0
8
ما بین این همه جاندار بوی بد لاشه انسان جای تفکر دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
0
42
بوی فساد اقتصادی از هر بوی فسادی بدبو تره
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
0
29
و از همه بدتر بوی جهل و گمراهی است
بوی فساد
بوی بی تفاوتی به درد انسان ها
و ...
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
1
3
بوی دهن من ازهمه بدتره/فقط خوردن سیریکم بوشوکم میکنه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر