رئیس جمهور فرانسه همه را شگفت زده کرد+عكس
bato-adv
کد خبر: ۵۶۸۱۹
تاریخ انتشار: 2016 December 03    -    ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۵

فرانسوا اولاند در یک سخنرانی تلویزیونی زنده که اول دسامبر از تلویزیون فرانسه پخش شد، اعلام کرد با توجه به اینکه می‌داند نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با استقبال عمومی روبرو نخواهد شد، نامزد جانشینی خود نیست.
 
به نوشته رادیو فرانسه، فرانسوا اولاند که هرگز در سال‌های ریاست جمهوری خود از محبوبیت چندی برخوردار نبود و در ماه‌های آخر در همۀ نظرسنجی‌ها بازنده انتخابات آینده به حساب می آمد، با این حال به دفاع از کارنامۀ خود پرداخت، امّا پذیرفت که موفق به اجرای همۀ وعده‌های انتخاباتی خود نشده است.
 
تصمیم فرانسوا اولاند با این حال، همه را غافلگیر کرد، زیرا بر اساس اطلاعات موجود هیچیک از نزدیکان سیاسی و مشاوران رئیس جمهوری نیز تا لحظاتی پیش از سخنان او، از تصمیم وی آگاهی نداشته اند.
 
فرانسوا هولاند با اشاره به گزینش نامزد جناح راست در انتخابات ریاست جمهوری گفت: «به شخص فرانسوا فیّون و کارنامۀ سیاسی او احترام می گذارد، امّا برنامۀ اعلام شدۀ او را برای کشور خطرناک ارزیابی» می کند.
 
در روزهای اخیر، نخست وزیر فرانسه، مانوئل والس، برای اعلام نامزدی خود ابراز بی تابی می کرد، امّا اعلام داشت که در صورت نامزدی فرانسوا هولاند، وی به رقابت بر نخواهد خاست. اینک این چنین به نظر می رسد که مانوئل والس به سرعت از نامزدی خویش در انتخابات مقدماتی حزب سوسیالیست برای کسب نامزدی رسمی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری پرده بردارد.
انتخابات مقدماتی حزب سوسیالیست در روزهای ۲۲ و ۲۹ ژانویه و انتخابات ریاست جمهوری در روزهای ۲۳ آوریل و ۷ مه سال آینده برگزار می شود.

 

1

 

 
جام نيوز
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر