ممنوعیت فروش بی‌‌ ام‌ و، پورشه در کره جنوبی
bato-adv
کد خبر: ۵۶۶۳۷
تاریخ انتشار: 2016 November 30    -    ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰
 در حالی که تحقیقات در مورد اسناد مربوط به آلودگی هوا گسترده‌تر شده است، کره جنوبی در حال ممنوع کردن فروش برخی از خودروهای تولیدی پورشه، بی ام دبلیو و نیسان ¬و همچنین اعمال جریمه‌ای بالغ بر پنج میلیون دلار بر این شرکت‌های خودروساز است.

پس از آنکه شرکت فولکس واگن سال گذشته میلادی پذیرفت نرم افزار تقلبی آلودگی هوا در حدود 11 میلیون خودروی دیزلی ساخت این شرکت در سراسر جهان نصب کرده است، سئول تحقیقات در مورد گواهی زیست محیطی بر خودروهای وارداتی به کره جنوبی را آغاز کرد.

این نرم افزار تقلبی در هنگام تست خودرو قابل تشخیص است و آلودگی ناشی از دود اگزوز خارج شده از خورو را کمتر از مقدار واقعی آن نشان می‌دهد.

اشکالات فنی در 10 مدل
دولت کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد سئول این اشکال ¬را در 10 مدل خودروی فروخته شده در سراسر این کشور پیدا کرده است که دو مورد آن به نیسان، یک مورد به بی ام دبیلو و هفت مورد دیگر آن به خودروی پورشه مربوط می شود و در مجموع شش میلیون و 500 هزار وون (واحد پول کره جنوبی) معادل (پنج میلیون و 600 هزار دلار) این شرکت ها را جریمه خواهد کرد.

یک مقام وزارت محیط زیست کره جنوبی در امور¬استانداردهای زیست محیطی خودرو گفت :« ما به نیسان و بی ام دبلیو اجازه خواهیم داد پس از دریافت این گزارش و یک پرونده حقوقی، در صورتی که این موارد تایید شد، موضع خود را تشریح کنند.»

وی افزود شرکت پورشه خطای خود را بر اساس ¬اسناد ارائه¬ شده پذیرفته و فروش چهار نوع خودرو از هفت نوع خودروی معیوب خود را متوقف کرده است.

در آوریل سال کنونی میلادی نیز وزارت محیط زیست کره جنوبی فروش 80 ¬مدل خودروی فولکس واگن را متوقف کرد و به دلیل اسناد تقلبی در تعیین صدای موتور، سوخت موثر و آلودگی هوا، این شرکت را به مبلغ 16 میلیون دلار جریمه کرد.

رسوایی شرکت فولکس واگن باعث شد تا از شهرت این شرکت در کره جنوبی کاشته شود و فروش خودروهای این شرکت در نیمه اول سال کنونی میلادی در مقایسه با سال گذشته 33 درصد کاهش یابد.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر