مردم جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟
bato-adv
کد خبر: ۵۶۴۹۳
تعداد نظرات: ۳۹ نظر
تاریخ انتشار: 2016 November 29    -    ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
تقریبا در همه مناطق جهان، تلاش برای بهبود توانایی های زبان انگلیسی ادامه دارد. این گزارش همچنین می افزاید، زبان انگلیسی به عنوان بخش مهمی برای قدرت اقتصادی کشورها باقی مانده است و میزان تسلط به زبان انگلیسی با توان رقابت اقتصادی یک کشور در بازارهای بین المللی رابطه مستقیم دارد.
مردم سراسر جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟ 
 
مردم سراسر جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟  اختصاصی «تابناک باتو»؛ مؤسسه ارائه دهنده آموزش زبان های خارجی به نام اجوکیشن فرست (E F) گزارشی درباره میزان تسلط به زبان انگلیسی در ۷۲ کشور جهان ارائه داده است.

بر اساس این گزارش، بزرگسالان هلندی در میان ملت هایی که زبان مادری شان انگلیسی نیست، در زمینه یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی از موقعیت ممتازتری برخوردارند و کشور عراق در پایین ترین سطوح رتبه بندی قرار دارد.

مبنای گزارش این مؤسسه بر اساس آزمون آنلاینی با شرکت۹۵۰ هزار زبان آموز بزرگسال از ۷۲ کشور جهان است. ناگفته نماند که این گزارش تنها بر پایه استانداردهای آزمون آنلاینی است که مؤسسه در سال ۲۰۱۵ میلادی به انجام آن مبادرت کرده است؛ این ششمین سال است که مؤسسه مذکور به بررسی شاخص تسلط به زبان انگلیسی در میان ملل مختلف می پردازد.

بر اساس این گزارش، تقریبا در همه مناطق جهان، تلاش برای بهبود توانایی های زبان انگلیسی ادامه دارد. این گزارش همچنین می افزاید، زبان انگلیسی به عنوان بخش مهمی برای قدرت اقتصادی کشورها باقی مانده است و میزان تسلط به زبان انگلیسی با توان رقابت اقتصادی یک کشور در بازارهای بین المللی رابطه مستقیم دارد.
 

مردم جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟ 

بنا به ادعای ماین ترن، مدیر بخش پژوهش مؤسسه، سیستم قوی آموزشی در بالا بودن کیفیت زبان آموزی سهیم است. با این حال، یکی دیگر از عوامل بسیار مهم این است که یک کشور تا چه میزان فضای مناسب برای آموختن زبان انگلیسی را داشته باشد. اگر شما امروز به سنگاپور بروید، صدای انگلیسی صحبت کردن مردم را در خیابان ها خواهید شنید. زبان جوانان سنگاپوری آمیزه ای از چینی، مالایی، انگلیسی و سنگاپوری است. آنها فیلم هایی که به زبان انگلیسی هستند می بینند و به موسیقی هایی که به زبان انگلیسی باشد گوش می سپارند.

این گزارش می افزاید، جنسیت افراد نیز در تعیین میزان تسلط به زبان انگلیسی مؤثر است و در هر کشوری، هر گروه سنی و هر صنعتی زنان همچنان پیشتاز تسلط بر زبان انگلیسی در مقایسه با مردان هستند و بیزینس وُمن ها در یک عملکرد ثابت و پایدار عملکرد بهتری را در ارائه زبان انگلیسی در محل کار خود نسبت به مردان نشان می دهند.

اروپا

همانند شش سال گذشته اروپا در صدر رتبه بندی قرار گرفته است. کشورهای هلند، دانمارک، سوئد، نروژ و فنلاند به ترتیب رتبه های نخست تا پنجم در اروپا و جهان را کسب کرده اند. بر اساس این گزارش این پنج کشور همواره در همه آزمون های انجام شده این مؤسسه، در سطوح بالای جدول در زمینه کیفیت زبان آموزی قرار داشته اند؛ با این تفاوت که هلند از رتبه دوم رنکینگ به رتبه اول صعود کرده است.

براساس گزارش این مؤسسه دلایل مختلفی در عملکرد خوب این کشورها در زمینه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. آنها یک سیستم آموزش قوی دارند. تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی و راهنمایی این کشورها الزامی است. به علاوه مردم این کشورها همه روزه فرصت های زیادی پیدا می کنند تا آموخته های زبانی خود را به کار گیرند.

بنا بر این گزارش یکی از دلایل کیفیت بالای آموزش زبان در کشورهای شمال اروپا این است که رسانه های این کشور اغلب برنامه های خود را به زبان انگلیسی پخش می کنند.

 در این رتبه بندی مهمترین تغییر در جایگاه فرانسه بود. فرانسه در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته از سطح ضعیف به سطح متوسط آموزش زبان انگلیسی ارتقا پیدا کرده است. فرانسه در این لیست رتبه ۲۴ از ۲۸ کشور اروپایی را از آن خود کرده است.

آموزش زبان انگلیسی یکی از حساس ترین موضوعات در زبان فرانسه است، زیرا کشور فرانسه به زبان فرانسوی و جایگاه آن در جهان فخر و مباهات بسیاری دارد. در دانشگاه های فرانسه دروس به زبان انگلیسی تدریس نمی شود، اين در حالی است که سایر کشورهای اروپایی حتی ممکن است تمام برنامه های درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه دهند. از این روی شاهد بودیم که فرانسه در پنج سال گذشته، از نظر جایگاه در رنکینگ افول کرده بود و امسال نخستین سالی است که شاهد بازگشت دوباره آنها هستیم.

گفتنی است، کشورهایی همچون ترکیه و جمهوری آذربایجان سطح پایین از آموزش زبان را دارند؛ هرچند نسبت به سال گذشته بهبود نسبی در کیفیت آموزش زبان انگلیسی در این دو کشور شاهد هستیم، همچنان امتیاز آنها در مقایسه با کشورهای اروپایی یاد شده ناچیز است. علت این امر متدهای ضعیف تدریس زبان در این کشورهاست که حفظ کردن طوطی‌وار را جایگزین ارتباطات زبانی کرده اند.
 
مردم جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟
 

آسیا


سنگاپور جایگاه نخست آسیا و رتبه ششم دنیا را به خود اختصاص داده است. این اولین باری است که سنگاپور به چنین سطحی در مهارت و تسلط به زبان انگلیسی دست می یابد.
ماین ترن می گوید: «این به دلیل این است که سنگاپور یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد؛ اگر به آزمون های آیلتس و تافل هم نگاه کنید، سنگاپور نه تنها در آسیا بلکه در سراسر جهان، همیشه جز بهترین ها بوده است و این به دلیل یک سیستم آموزشی خیلی خیلی قوی، کیفیت بالای آموزش و متکی بر استانداردهای برتر برای زبان آموزان است».

مالزی و فیلیپین پس از سنگاپور بیشترین امتیاز را کسب کرده اند. بنا بر ادعای این گزارش، کشورهایی که از نظر تاریخی تحت سلطه بریتانیا بوده اند معمولا نسبت به سایر کشورها در مهارت های یادگیری زبان انگلیسی قوی تر هستند. با این حال در این گزارش آمده است که تایلند و کامبوج به رغم اینکه صنعت توریسم در این دو کشور رشد شایانی داشته است، هنوز هم در سطوح پایین تسلط به زبان انگلیسی قرار دارند.

چین هم از رتبه ۴۷ به رتبه ۳۹ ارتقا یافته است. میزان مهارت چینی ها در زبان انگلیسی نسبت به دیگر کشورهای قاره آسیا کمتر است و شاید دلیل این امر جمعیت زیاد و متراکم کشور چین باشد.

آمریکای لاتین


تسلط به زبان انگلیسی در میان بزرگسالان آمریکای لاتین نسبت به سایر ملل ضعیف تر است. امسال اکثر کشورهای آمریکای لاتین رتبه های پایین تری را نسبت سال گذشته داشته اند.
آرژانتین تنها کشوری است که اوضاع بهتری از نظر میزان تسلط به زبان انگلیسی را دارد و جمهوری دومینیکن پس از آرژانتین در رتبه بعدی قرار می گیرد.

یکی از دلایل رتبه خوب آرژانتین در رنکینگ تسلط به زبان انگلیسی به کارگیری معلمان مجرب در فرآیند آموزش زبان انگلیسی است. جالب است بدانید که در کشور آرژانتین افراد پیش از تدریس زبان انگلیسی و قبل از معلم شدن به مدت پنج سال در زمینه تدریس زبان انگلیسی آموزش می بینند.

برزیل و مکزیک به عنوان بزرگترین کشورهای آمریکای لاتین امسال جایگاه ناامیدکننده ای داشتند و در سطوح پایین رتبه بندی قرار گرفته بودند؛ هر چند در این کشورها دانشجویان برای آموزش زبان انگلیسی به دانشگاه های خارج از کشور فرستاده می شوند.

ماین ترن در این باره می گوید: «جمعیت زیاد در این کشورها از جمله عواملی است که آموزش زبان را با مشکل مواجه می کند. در کشورهای بزرگ و پرجمعیتی مثل مکزیک و برزیل بالا بردن سطح تسلط شهروندان به زبان انگلیسی به زمان بیشتری نیاز دارد».
 
مردم جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟ 

خاورمیانه و شمال آفریقا


خاورمیانه و شمال آفریقا تغییر بسیار قابل توجهی را در امتیازات نسبت به سال گذشته پیدا کرده اند. مراکش و قطر بیشترین بهبود را نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به دست آورده اند، اما دو کشور عراق و عمان از نظر کسب امتیاز به شکل ملموسی سقوط کرده اند.

فقط مراکش و امارات متحده عربی در شاخص بررسی میزان تسلط به زبان انگلیسی در سطح پایین قرار گرفته اند، اما بقیه کشورهای مناطق یاد شده در سطح خیلی پایین افتاده اند.

ترن درباره علت چنین امری می گوید: دلیل را باید خارج از کلاس های این مناطق جستجو کرد. در برخی کشورهای خاورمیانه ناآرامی و بی نظمی وجود دارد. وقتی ناآرامی در یک منطقه مدت زمان زیادی طول بکشد برای سیستم آموزشی سخت خواهد بود تا واقعا بتواند تغییر ایجاد کند. او فقر سیستم آموزشی و نبودن فرصت های شغلی برای زبان آموزان پس از پایان آموزش از دیگر عوامل برمی شمرد و می گوید: شاید همین موضوع باعث شود تا دانش آموزان برای موفقیت در دروس خود تلاش زیادی نکنند. این تحقیقات کشورهای جنوب صحرای آفریقا را شامل نمی شود.
 
مردم سراسر جهان چقدر خوب انگلیسی حرف می زنند؟ 

عوامل بهبودی سطح تسلط به زبان انگلیسی


ترن سه چیز را برای بهبود سطح تسلط و چیرگی در زبان انگلیسی را در همه کشورها نشان می دهد. نخست این که آموزش با کیفیت انگلیسی در دسترس همه شهروندان باشد. بعد یک کشور باید در تربیت معلم و ایجاد محیط و فضای مناسب مکالمه زبان سرمایه گذاری کند. او می گوید: من فکر می کنم اولویت اول این است که مطمئن شوید همه به آموزش با کیفیت زبان انگلیسی دسترسی دارند و برای رسیدن به این مهم باید بر اهرم آموزش معلمان فشار وارد کنید و یک منبع از معلمین کارآزموده که برای ارائه آموزش آماده اند داشته باشید.

و در گام بعدی محیط مناسب با آموزش را تقویت کنید. ارائه برنامه های دو زبانه، دوبله نکردن فیلم ها و نمایش آنها به زبان اصلی و... بهانه هایی هستند تا دانش آموزان به زبان انگلیسی صحبت کنند.
 
این پژوهش نشان می دهد که بهبود سطح تسلط شهروندان به زبان انگلیسی در سراسر یک کشور فرآیندی هزینه بر است؛ اما پر واضح است که فواید زبان آموزی در عرصه اقتصادی و مزایای اجتماعی آن هر گونه سرمایه گذاری در این زمینه را توجیه می کند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
8
199
طبق معمول ما رو ادم حساب نکردن...
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
خیلی ممنون! من اومده بودم ایران رو ببینم، حوصله متن نداشتم اومدم کامنت شما رو دیدم خیالم راحت شد که انتظار بیجایی داشتم
ناشناس
| |
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
اگر فیلم ها رو به زبان اصلی انگلیسی پخش کنند بچه ها و جوان های ایرانی خیلی استعداد دارند ضمن اینکه از مشتری های ماهواره هم کم میشه
کارشناس ادبیات انگلیسی
| |
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
تو سالهای گذشته مخصوصا 5 یا 6 سال اخیر تقاضا برای کلاسهای زبان آموزی توی آموزشگاه خیلی رشد داشته و آموزشگاههای زبان تا حدی تونستن ضعف آموزشی تومدارس رو جبران بکنند.
ناشناس
| |
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
ایران از آخر یازدهمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
4
82
جایگاه ایران چی؟
پاسخ ها
یوسف
| |
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
دادش دقت کنی تو عکس نوشته ایران 61
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
3
59
درعصر تکنولوِژی دانستن زبان انگلیسی حرف اول رو میزنه اما حیف که تو مملکت ما اهمیت چندانی ندارد !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
5
115
ايران مگه جزو دنياست؟
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
ایران خودش یه دنیاست . عزیزم هم عربی و هم انگلیسی رو به صورت نادرست در مقاطع مختلف درسی حتی در دوره لیسانس دانشگاه هم درس میدن ولی یه دیپلمه یا یه لیسانسه دیدی که از این مدل آموزش چیزی یادگرفته باشه دوتا جمله درست انگلیسی صحبت کنه .
خانه از پای بست ویران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
5
95
ایران برای هیچ موضوعی در معادلات جهانی جایگاهی ندارد.!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
1
55
آخه ما که به جایی آمار نمیدیم . درحالیکه از ماهواره استفاده میکنیم میگوییم ممنوع و غیر قانونی است . یک نسخه نرم افزار قفل شکسته گیر میاریم و همه کشور با آن کار میکنیم.هروقت هم به اینرنت وصل میشیم به خاطر فیلترینگ سنگین از فیلترشکن استفاده میکنیم.ما رسما وجود نداریم مگر در انجام کارهای غیر مجاز واین شده اخلاق ملی و اسمش میذاریم زرنگی
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
2
55
بسیاری از دوستان افراد زیادی که مدرک کارشناسی زبان انگلیسی را از دانشگاهای کشورمان گرفته اند می شناسند که حتی قادر نیستند یک مکالمه ۳ جمله ایی به زبان انگلیسی صحبت کنند حالا داتش آموزان و سایر دانشجویان به جای خود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
57
5
چقدر مردم دچار عقده شدن نسبت به وطنشون
پاسخ ها
حسین
| |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
یادگیری زبان خارجی به دلیل عقده نیست. نیاز روز و ابزاری برای وسعت دانش و ایجاد فرصت هاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
86
2
حالا مثلا کی چی؟ اگه زبان خارجی یاد گرفتن انقدر مهمه (که هست) پس چرا هیچ کشور انگلیسی زبانی به بچه هاشون زبان خارجی یاد نمیدن
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
شما خیلی از دنیا دوری که نمیدونی اونها زبان های کشورهای اروپایی و اسپانیایی رو تدریس میکنن پس ندونسته حرف نزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0
50
به دليل اينكه ارتباط ما با دنياي خارج قطع است ،
سازمان هاي بين المللي براوردي از آنچه در ايران مي گذرد ندارند ،
در هرصورت به نظر مي رسد اگر برسي هم مي كردند ، جايگاه خوبي نداشتيم زيرا تمام كساني كه تسلط كافي به انگليسي دارند ،از كشور مهاجرت مي كنند، درواقع مهاجرت مهمترين (تنها) دليل يادگيري زبان انگليسي در كشور است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
2
29
توانا بود هر که دانا بود
اگر انگلیس و غرب خودشون رو تو جهان مطرح کردند به خاطر دانش و فناوری بود
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
55
15
ما که نیازی به یادگیری انگلیسی نداریم.
کسی میخواد با من ارتباط برقرار کنه باید زبان فارسی رو یاد بگیره
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
از سخنان بزرگان !!!
مدرس زبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
2
37
وقتی پزشکان ما نام انگلیسی بیماریها را به غلط ترین و مضحک ترین صورت تلفظ می کنند وضع سایر اقشار را میشه حدس زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0
11
حاضرم قسم بخورم در مدت چند ده سال گذشته هیچکس زبان انگلیسی را درمدت آموزش راهنمایی و دبیرستان در حد قابل قبول و مکالمه نیاموخته است یعنی صرف هزاران ساعت با هزاران معلم هر رفته است
ناشناس
|
Spain
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
27
12
کشورهای پیشرفته ای مثل ژاپن و یا فرانسه و یا اسپانیا اتفاقا از لحاظ ربان انگلیسی بسیار ضعیف هستند. من در این کشورها زندگی کرده ام. برعکس مردم خاورمیانه مثل سوربه و عریستان و ایران و یا پاکستان و امارات انگلیسی عالی حرف میزنند. مهم درک و دانش و تکنولوژیه که ندارند و با یادگیری انگلیسی هم بهتر نمیشود.
پاسخ ها
مدرس زبان
| |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
اینقدر عالی صحبت می کنیم که سر در استادیوم آزادی که یکی از نمادهای کشور هست درشت نوشتیم Azadi Sport Complex که درستش هست Sports Complex
ناشناس
| |
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
شما تو چه کشورهای متنوعی "زندگی" کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
42
8
فقط عربی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
2
6
ایراتی ها انگلیسی را با مدل و لهجه خودشان ادا می کنند . به همین دلیل اکثر تلفظ ها غلط است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0
8
دوستان دقت ندارن رتبه ايران رو تو اون كادر نوشته ٦١ يعني خيلي پايين جز ده تاي آخر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
1
6
بابا مگه نمی بینید ایران رتبه ۶۱ داره
یعنی یکی از شماها این جدول رو ندیدددددددد
رامين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
4
7
با سلام ارادت خدمت دوستان بايد عرض كنم تا موقعي كه به هليكوپتر بالگرد ميگوييم وبه كامپيوتر رايانه ولغات ديگر نيز همچنين وسعي وتعصب داريم فارسي راپاس بداريم وعربي راپايدار هيچ موقع نميتوان انتظار داشته باشيم درزبان بين المللي انگليسي پيشرفت كنيم فقط همين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
1
6
سلام، چهار تا از پنج کشوری که رتبه نخست را دارند یعنی هلند، دانمارک، سوئد، نروژ ،زبان ملی شان با انگلیسی هم گروه است یعنی جزو زبان های ژرمن است.این بدان معناست که یاد گیری زبان انگلیسی برایشان آسان است.اما فنلاندی ها کلاً مجبور هستند زبان انگلیسی را یاد بگیرند زبان فنلانذی یک زبان غیر آریایی است و کلاآ برای ملت های آریایی زبان نا مفهوم است. سایر گرو های زبانی در اروپا عبارتند از اسلاو مانند روسی، لاتین مانند فرانسه ولزی،و هلینیک مانند یونانی و...اگرچه این گروه جزو زبان های آریایی محسوب می شود ولی چون با انگلیسی هم ریشه نیستند ؛، یاد گیری آن برایشان مشکلتر از گروه ژرمن است
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
من هم زبان انگلیسی و هم هلندی را کاملا مسلط هستم و هردوی آنها را سال ها در موسسات آموزشی انگلیسی و هلندی خوانده ام. اینکه می گویید اصلا درست نیست و زبان هلندی و انگلیسی شباهت خیلی کمی با هم دارند که آن هم فقط در سطح لغات و واژه هاست نه در سطح دستور زبان. دستور زبانشان کاملا متفاوت است. من هلندی را بعد از انگلیسی یاد گرفتم و دانستن زبان انگلیسی تا اندازه ای بهم کمک کرد در یادگیری هلندی اما نه خیلی زیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
1
1
ایران رو زده 61 دیگه . جدول رو نگا نمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0
3
اگر دوستان دقت کنن میبینن که توی یکی از عکس ها ایران 61 ام هست.که البته جزو خیلی ضعیف حساب میشیم. حقیقت هم همینه. اگه شما مجموع ساعات زنگ زبان مدارس رو حساب کنید برای سطح مثلا C1 کافیه اما سیستم آموزشی زبان انگلیسی ما از پای بست ویرانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0
0
رتبه ایران 61 است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0
2
تو ای ان که اصلا حرف نداره ساعات اموزش زبان انگلیسی به صورت رسمی در مدارس در نظام جدید نصف شده است معلومه که پیشرفت میکنیم
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0
1
همين كه از لااوس بالاتريم خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
0
5
I am a book
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر