کشف معجون توهم‌زای عجیب در سیستان و بلوچستان
bato-adv
کد خبر: ۵۶۰۱۵
تاریخ انتشار: 2016 November 24    -    ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۸
 علی کیخا اظهار داشت: طبق برخی گزارشات دریافتی از سوی مردم مبنی بر رواج نوعی ماده توهم‌زا، پیگیری این موضوع در اولویت کار گشت‌های تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

رئیس تعزیرات حکومتی خاش گفت: بازرسان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و مرکز بهداشت در گشت‌های مشترک خود موفق به کشف این ماده مخدر دست‌ساز شدند که مشخص شد این معجون مشکلاتی را برای مصرف‌کنندگان از جمله وارد شدن آسیب‌های جسمی و خطرناک بودن رفتار در هنگام مصرف را در بردارد.

وی ادامه داد: این ماده اعتیادآور و توهم‌زا از ترکیب "روغن ماری جوانا، حشیش و زعفران" تولید می‌شود که برای بررسی دقیق و اظهار نظر کارشناسی به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شده تا درباره مواد استفاده شده در آن اظهار نظر شود.

کیخا افزود: یک نفر متهم در این باره به تعزیرات حکومتی معرفی و پرونده تخلفاتی آن با عنوان عرضه کالای غیربهداشتی برای واحد صنفی تشکیل شد و در شعبه بدوی تعزیرات حکومتی خاش در دست رسیدگی است.

 جریمه متخلفان حمل 4100 لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان

مأموران انتظامی به یک خودروی کمپرسی در حومه زاهدان مشکوک شدند که پس از صدور دستور ایست، راننده یک دستگاه سواری پژو با قصد منحرف کردن مأموران اقدام به انجام حرکات نمایشی کرد و راننده کمپرسی نیز متواری شد که در نهایت هر دو خودرو توقیف شد.

در بازرسی انجام شده از خودروی کمپرسی 6 مخزن حاوی 4 هزار و 100 لیتر سوخت از نوع گازوئیل کشف شد و 2 متهم نیز دستگیر شدند.

با بررسی شعبه و مطابق مدارک و مستندات موجود در پرونده تخلف قاچاق سوخت محرز شناخته شد و راننده کامیون به عنوان متهم ردیف اول با تخلف مباشرت در قاچاق سوخت به میزان 68 میلیون ریال جزای نقدی و ضبط سوخت‌های مکشوفه به نفع دولت محکوم شد.

برای راننده خودروی پژو نیز به عنوان متهم ردیف دوم با تخلف معاونت در شروع به قاچاق، شعبه رأی بر محکومیت 68 میلیون ریالی در حق دولت صادر کرد.

 قاچاقچی پارچه و البسه در نیکشهر، تعزیر شد

محمود میرشکار اظهار داشت: مأموران مدیریت مبارزه با قاچاق کالای نیکشهر در بازرسی از یک دستگاه خودروی پژو مقادیری کالای قاچاق شامل پارچه ، ظروف شیشه ای و البسه کشف کردند.

رئیس تعزیرات حکومتی چابهار گفت: پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان چابهار مورد رسیدگی قرار گرفت که با توجه به اظهارات بلاوجه متهم و عدم ارائه مدارک گمرکی شعبه اتهام را وارد دانسته و متخلف را علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه به میزان 30 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

مرجع : تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر