پوشاک گران‌ترین اجناس
کد خبر: ۵۵۹۶
تاریخ انتشار: 2015 July 22    -    ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون پوشاکی که به صورت قاچاق وارد می‌شود بیشترین گران‌فروشی را در بین دیگر واحدهای صنفی داشته و سنگین‌ترین جرایم نیز برای متخلفان در حوزه فروش برندهای خارجی کیف و کفش بوده است.

حسین درودیان اظهار کرد: در این مدت حدود 60 درصد تخلفات مربوط به عدم درج قیمت، 30 درصد مربوط به گران فروشی و بقیه مربوط به عدم صدور فاکتور بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه بیشتر جرایم نقدی متخلفان کمتر از 100 هزار تومان بوده، اظهار کرد: حدود 80 درصد از متخلفان ملزم به پرداخت جریمه 100 هزار تا یک میلیون تومانی شدند و حدود یک درصد از متخلفان به جریمه بیش از یک میلیون تومانی محکوم شدند.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران افزود: جریمه بیش از یک میلیون تومانی بیشتر برای برندهای خارجی و در حوزه کیف و کفش صورت گرفته است. در این بخش بیشتر با تخلفاتی مواجه شدیم که باید این میزان جریمه را پرداخت می کردند.

درودیان همچنین با بیان اینکه فروشندگان میوه و تره بار، خواروبار، نان، شیرینی، گوشت، مرغ و ماهی بیشترین میزان تخلفات صنفی را در ماه رمضان داشته اند، گفت: برخی واحدهای نان سنتی که سهمیه آرد داشتند و باید نان را به قیمت دولتی عرضه می کردند، نان ها را به قیمت آزاد فروختند که تخلف بوده و برخوردهای قانونی لازم با آن ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به تخلفاتی که در زمینه مواد پروتئینی صورت گرفته است، توضیح داد: فروش این مواد بعضا کم فروشی صورت گرفته و در زولبیا و بامیه نیز شاهد گران فروشی بوده ایم.

درودیان با بیان اینکه بیشتر تخلفات شامل کم فروشی و نداشتن برچسب قیمت روی کالاها بود، گفت: طرح ویژه بازرسی ماه مبارک رمضان در قالب 60 تیم گشت زنی مشترک با تعزیرات حکومتی و وزارت بهداشت اجرا شد که این گشت های ویژه در دو شیفت صبح و بعدازظهر از ساعت 8 تا 22 بر روند فعالیت اصناف مرتبط با ماه مبارک رمضان نظارت داشتند.‌
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر