مدیرعامل مایکروسافت از آینده ویندوزفون می گوید
کد خبر: ۵۱۶۶
تاریخ انتشار: 2015 July 18    -    ۲۷ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۵
پس از انتشار اخباری در خصوص اخراج بیش از ۷۰۰۰ نفر از مایکروسافت که اغلب کارکنان نوکیا بودند، ساتیا نادلا تولید انواع گوشی‌های هوشمند را در ایمیلی که به کارکنان ارسال کرده، وعده داده است. براساس اطلاعات ارائه شده، مایکروسافت در آینده محصولاتی را با هدف کاربران تجاری روانه‌ی بازار خواهد کرد. این گوشی‌ها شامل انواع محصولات پرچمدار و رده‌پایین با در نظر گرفتن طیف وسیعی از کاربران خواهد بود.

آینده ی ویندوزفون از زبان مدیرعامل مایکروسافت

نادلا در این خصوص گفت: "کاهش نیرویی که هفته‌ی پیش اخبار مرتبط با آن منتشر شد، هیچ تأثیری در برنامه‌ها و استراتژی ما نخواهد داشت؛ هرچند یقیناً این موضوع تأثیر خود را در دیدگاه عملیاتی ما نشان خواهد داد. من در پی تمرکز روی گوشی‌های هوشمندی هستم که پتانسیل افزایش سهم ویندوزفون از بازار گوشی‌ها را دارد. در حقیقت ما به دنبال محصولاتی هستیم که سهم مایکروسافت را افزایش دهد."

ساتیا نادلا با اشاره به سیاست مایکروسافت در ارائه‌ی رایگان بروزرسانی ویندوز 10، این موضوع را گواهی بر ادعای خود در مورد دیدگاه مایکروسافت در خصوص ویندوزفون خوانده است. به اعتقاد نادلا در خصوص افزایش کاربران ویندوز 10 و رسیدن به هدف مایکروسافت که اجرای ویندوز 10 روی بیش از یک میلیارد دستگاه است، ویندوزفون نیز روند رو به رشدی داشته و منفعت خواهد برد؛ چراکه با وجود اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز 10، توسعه‌دهندگان به سمت این پلتفرم جذب شده و در نتیجه ویندوزفون نیز سود خواهد کرد.

وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است: "بزرگ‌ترین اشتباهی که ما در گذشته مرتکب شدیم، تصور این بود که پی‌سی اصلی‌ترین گجت در دنیای فناوری است. امروزه چنین نیست و گجت‌های موبایل که غالباً شامل گوشی‌های هوشمند می‌شوند، دنیای فناوری را به تسخیر خود درآورده‌اند. البته نباید این چنین فکر کنیم که آینده متعق به این گجت‌ها است؛ چراکه داشتن چنین تفکری به معنای ارتکاب همین اشتباه برای بار دوم است."
زومیت

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر