رابطه ایرانیان و کله‌پاچه در قدیم
کد خبر: ۴۸۹۶
تاریخ انتشار: 2015 July 15    -    ۲۴ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
ابراهیم ایراندوست در نشست خبری نخستین همایش طب ایرانی برای درمان بیماریهای رایج با محوریت غذادرمانی اظهار داشت: به گفته ابوعلی سینا غذای افراد دوای آنهاست و دوای آنها نیز غذای آنها محسوب می‌شود. به طوری که عنوان شده است که امروزه دیگر لازم نیست برای نابودی یک ملت لشکر کشی است بلکه کافی است الگوی غذایی آنها را تغییر داد بطوری که تغییر ظواهر و قیافه مرد و زن نیز با غذا تغییر می‌کند.

وی افزود: ۴۰ سال پیش به اندازه اکنون سرطان وجود نداشت و به ندرت یک بیمار سرطانی مشاهده می‌شد اما امروز متاسفانه با الگوبرداری از غذاهای غربی انواع بیماریها از جمله سرطان در ایران آنقدر افزایش پیدا کرده که به یکی از کشورهای سرطانی تبدیل شده‌ایم.

ایراندوست با تأکید بر رعایت سلامت غذا از مزرعه تا سفره عنوان کرد: مسئولان جهاد کشاورزی باید در وهله نخست این دغدغه را از خودشان شروع کنند زیرا رسوبات فلزات در محصولات غذایی باعث بیماری‌ها و افزایش هزینه‌های درمان می‌شود. ما باید با تهیه محصولات غذایی سالم ازجمله نان سالم که کامل‌ترین غذا از از خانواده گندم به حساب می‌آید باید در اختیرامردم قرار دهیم.

وی در ادامه عنوان کرد: بنابر این باید غذای سالم را خانواده گندم، حبوبات و دانه‌های روغنی شروع کنیم زیرا امروزه حتی در اروپا افراد به این دانش رسیده‌اند که یک سیب کرم خورده بسیار بهتر و سالمتر از یک سیب مجلسی است. زیرا آن سیب کرم خورده از کود استفاده نکرده است ولی سیبی که ظاهر مناسبی دارد از کود بسیاری استفاده شده است.

* میوه‌های مجلسی بدن را بیمار می‌کند

رئیس مرکز فرهنگی و تحقیقات غذای سالم با اشاره به اینکه میوه‌های مجلس به دلیل استفاده کود بسیار در آنان باعث بیماری بدن می‌شوند، افزود: امروز کودهای شیمیایی بسیاری وارد کشور می‌شود و این باعث شده است برخلاف ۴۰ سال قبل شیوع سرطان و قند در مردم ما افزایش یابد و این سوال مطرح می‌شود چرا امروزه باید در کشور ما حتی کودکان دو ساله دچار سرطان خون شوند. بنابراین مسئولان باید توجه کنند تا این مضرات را در جامعه کاهش دهند.

ایراندوست با بیان اینکه ۴ دهه قبل مردم ایران هر روز غذای قوت آنان کله پاچه و آبگوشت بود ولی بیمار نمی‌شدند ولی امروز با غذاهای کنونی و همچنین پشت میزی و بی‌تحرکی انواع بیماریها در کشورمان افزایش یافته است.

نخستین همایش طب ایرانی در درمان بیماری‌های رایج با اصلاح تغذیه (غذادرمانی) با همت مرکز فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم با حضور سفرای ۲۳ کشور اسلامی و اروپایی، جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت بهداشت برگزار می‌شود. 

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار