اینها را نباید از کسی توقع داشته باشید
bato-adv
کد خبر: ۴۷۴
تاریخ انتشار: 2016 July 14    -    ۲۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
همه ما نیازمند این هستیم که نیازهای اصلی و ابتدایی مان در روابط برآورده شود، نیازهایی مثل احترام، اما اگر بخواهید روی چیز دیگری جز این حساب کنید، فقط ناامید خواهید شد.
چیزهای را که نباید از کسی توقع داشته باشید  وقتی توقعات و انتظارات غیرمنطقی از دیگران داشته باشیم یا مداوم آن‌ها را زیر میکروسکوپ قرار دهیم، فقط خودمان را اذیت کرده‌ایم. البته همه ما نیازمند این هستیم که نیازهای اصلی و ابتدایی مان در روابط برآورده شود، نیازهایی مثل احترام، اما اگر بخواهید روی چیز دیگری جز این حساب کنید، فقط ناامید خواهید شد.

یادتان باشد که در مسیر زندگی، هر کس در جایگاهی متفاوت با دیگری است، همانطور که حرف‌ها و رفتارهای او منعکس کننده آن است. اگر بخواهید رابطه‌ای موفق‌تر و شاد‌تر داشته باشید خیلی مهم است که این چیز‌ها را از دیگران توقع نداشته باشید:
 
چیزهای را که نباید از کسی توقع داشته باشید
 
۱. توقع نداشته باشید که همه کار‌ها را طبق استانداردهای شما «درست» انجام دهند.

اخلاقیات آدم‌ها براساس عوامل مختلف با هم متفاوت است، عواملی مثل تربیت، فرهنگ، اعتقادات معنوی و از این قبیل. بعنوان مثال، در بعضی کشورهای آسیایی، گوشت سگ خورده می‌شود و در این هیچ اشکالی دیده نمی‌شود چون برایشان به صورت فرهنگ درآمده است. یا ممکن است شما اهل فحش دادن نباشید اما دوستتان مدام اینکار را می‌کند. این باعث نمی‌شود آدم بد یا خوبی باشد البته ممکن است طبق استاندارد بعضی‌ها اینکار خوب نباشد اما اینکه توقع داشته باشید آنطور که استاندارد شماست رفتار کنند، فقط باعث ناامیدی شما خواهد شد. فقط سعی کنید که خودتان به استانداردهای خودتان پایبند باشید و اجازه بدهید دیگران هم استانداردهای خودشان را برای زندگی داشته باشند.

۲. توقع نداشته باشید که کامل باشند.


اگر نقص‌ها را کمال ببینید هیچ وقت ناامید نخواهید شد. اما خیلی‌ها هنوز وقتی دیگران اشتباه می‌کنند به آن‌ها سخت می‌گیرند و با همین روش برخورد روابطشان از بین می‌رود. این وسواس برای کامل بودن موجب افسردگی، اضطراب، بیماریهای مزمن و خطر اقدام به خودکشی می‌شود. اجازه بدهید دیگران اشتباه کنند و از اشتباهاتشان درس بگیرند. به این فکر کنید که اگر هیچکس اشتباه نمی‌کرد دنیا واقعاً چه شکلی می‌شد. همه ما ربات‌هایی سرد و بیاحساس بودیم که هیچ لذتی را در زندگی تجربه نمی‌کردیم.

۳. توقع نداشته باشید که با همه حرف‌هایتان موافق باشند.


حتی بهترین دوست‌ها در همه چیز با هم هم عقیده نیستند، پس اگر دیگران با چیزی که می‌گویید مخالفت کردند یا دیدگاهی متفاوت داشتند، ناراحت نشوید. اگر قرار بود همه آدمهای دنیا یک جور فکر کنند، دنیا جای خسته کننده‌ای می‌شد. دیدگاه‌ها و اعتقادات متفاوت و خاص ما باعث می‌شود دنیا رشد کند. تصور کنید اگر با استفاده از سوخت فسیلی برای راه انداختن ماشین‌هایمان، خانه‌ها یا هر چیز دیگر موافق بودید چه بلایی سرمان می‌آمد. اگر این اختلافات عقیده‌ای نبود امروز ماشین‌ها برقی و انرژی خورشیدی نداشتیم.

۴. توقع نداشته باشید که فکرتان را بخوانند.

بعضی‌ها بینش قوی تری دارند اما خیلی‌ها قادر به فهمیدن احساس یا نگاه شما نیستند. اینکه شما نسبت به احساس دیگران حساستر هستید به این معنی نیست که بقیه هم باید همه چیز را از نگاه شما بخوانند. همه دوست ندارند روان‌شناس باشند، به همین دلیل خودتان را خیلی روشن و واضح ابراز کنید تا دیگران مجبور نشوند که فکر و احساستان را حدس بزنند! گفتگوی صادقانه و آزاد روابط مستحکم تری می‌سازد.

۵. توقع نداشته باشید که هر بار زمین خوردید، بلندتان کنند.


البته دوستان و خانواده خوب وقتی نیاز داشته باشید به کمک شما می‌آیند اما برای پاک کردن خاک روی لباستان از آن‌ها توقع نداشته باشید. آن‌ها هم مشکلات درونی خودشان را دارند و نمی‌توانند هم وزن مشکلات شما و هم مشکلات خودشان را تحمل کنند. می‌خواهند کمکتان کنند اما نه همیشه و نه در همه زمان‌ها. این به آن معنی نیست که به شما اهمیت نمی‌دهند، این یعنی گاهی باید خودتان به تنهایی بار مشکلات و چالش‌هایتان را به دوش بکشید.

۶. توقع نداشته باشید که درکتان کنند.


 «همه آدم‌ها مسیر زندگی شما را درک نمی‌کنند. اشکالی ندارد، زندگی آن‌ها نیست که آن را بفه‌مند، زندگی شماست.» تا وقتی خودتان، خودتان را درک می‌کنید، نیازی نخواهید داشت که از دیگران تاییدیه بگیرید. آنوقت دیگر اینکه شما و زندگیتان را درک نمی‌کنند برایتان عذاب آور نخواهد بود.

۷. توقع نداشته باشید که آنطور که شما با آن‌ها رفتار می‌کنید با شما رفتار کنند.


در حالت ایدآل همه آدم‌ها از قانون طلایی پیروی می‌کنند اما متاسفانه ما در جهان ایدآلی زندگی نمی‌کنیم. تازمانیکه همه آدم‌ها باملاحظه‌تر شوند، باید بپذیریم که با ما بد رفتار کنند چون هنوز نمی‌توانند رابطه درستی حتی با خودشان داشته باشند. با دیدی مهربانانه به رفتار آن‌ها نگاه کنید تا اگر آن اندازه که شما با آن‌ها مهربان هستید، با شما مهربان نبودند، ناراحت و ناامید نشوید.

۸. توقع نداشته باشید که‌‌ همان آدمی بمانند که یک سال پیش بودند.


آدم‌ها برحسب تجربیات و شرایط زندگی شان به مرور زمان تغییر می‌کنند. همه آدم‌ها هر روز در جنگی سخت دست و پنجه نرم می‌کنند و هیچکس جز خودشان واقعاً آن را درک نمی‌کند. پس وقتی می‌خواهید قضاوتشان کنید، این را به یاد داشته باشید. آدم‌ها را با همه تغییراتی که داشته‌اند دوست داشته باشید، نه فقط وقتی با ایدآل‌ها و استانداردهای شما همخوانی داشته باشند.

۹. توقع نداشته باشید که همیشه همه چیز را با هم داشته باشند.


توپ ترکش زندگی هرازگاهی به همه می‌خورد و برای آدمهای مختلف جمع و جور کردن خودشان ممکن است زمان متفاوتی طول بکشد. به دیگران محبت داشته باشید و درک کنید که همه آدم‌ها همیشه همه تلاششان را می‌کنند. سعی کنید ارزش بیشتری به دنیا و به روابطتان بدهید و سعی نکنید دیگران را در اداره زندگیشان کنترل کنید.

۱۰. اگر خودتان به خودتان عشق نداده‌اید، توقع نداشته باشید که به شما عشق بورزند.


همه روابط با شما شروع شده و با شما تمام می‌شود. به همین دلیل اگر می‌خواهید کسی به شما عشق بورزد، باید اول در خودتان عشق بکارید. اینکه از دیگران برای اینکه با عشقی که خودتان نمی‌توانید به خودتان بدهید، بمبارانتان کنند استفاده کنید، فقط رابطهای غیرجدی و توام با عذاب خواهید داشت. وقتی رفتار محبت آمیزتری با خودتان داشته باشید، رابطه‌تان با دیگران زیبا‌تر و غنی‌تر خواهد بود.
پرشین استار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر