خیابانی که باعث لاغری ساکنانش شده است+ عکس
کد خبر: ۴۶۵۷
تاریخ انتشار: 2015 July 12    -    ۲۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸

 ساکنان خیابان «بالدوین» در شهر «داندین» نیوزیلند ادعا می کنند که این خیابان تندترین شیب را میان خیابان های جهان دارد و شما برای زندگی در این خیابان به عضلات و ماهیچه های قوی و استقامت بالای بدنی نیاز دارید.

شیب این خیابان به قدری زیاد است که بعضی از قسمت های آن به جای آسفالت بتن شده است چون در روزهای گرم تابستان و دماهای بالا آسفالت آن ذوب شده و به سمت پایین حرکت می کند. شیب این خیابان ۳۵۰ متری در تندترین قسمت حدود ۳۶ درصد است. یعنی شما با طی کردن هر ۲ متر و ۸۶ سانتی متر، یک متر در راستای عمودی بالاتر می روید. که این عمل ورزش و تمرین سنگینی برای اهالی به حساب می آید.

خیابان شیب

شاید برایتان قابل درک نباشد ولی مردمی که در حوالی این خیابان زندگی می کنند اغلب دارای بهترین وضعیت تناسب اندام هستند. «کوین هانفین» یکی از ساکنین این خیابان می گوید در چند سالی که در این خیابان زندگی می کند وضعیت تناسب اندام و قدرت بدنی اش نسبت به سابق بسیار بهتر شده است. او در حال حاضر آماده است هر روز مسافت بیشتری را در این خیابان طی کند.

یکی دیگر از ساکنین این محله آقای «دیو کرناهان» ۶۳ ساله است. او یک روز تصمیم گرفت وزن خود را کاهش بدهد و خوشبختانه لازم نبود برای این کار در یک باشگاه گران قیمت ثبت نام کند. فقط لازم بود به سادگی روزانه این خیابان را چندین مرتبه بالا و پایین برود. کرناهان روزانه ۳۰ دور بالدیون را طی می کند و بهترین رکوردش نیز ۱۵۰ دور در یک روز است.

خیابان شیب

اما راه رفتن در این خیابان برای عده کمی از اهال خیلی دلپذیر نیست. «سو مارشال» یکی دیگر از ساکنان این محل می گوید تنها فقط یکبار از این شیب تند بالا آمده در حالی که همسرش حتی همان یکبار را نیز نیامده است. آن ها همیشه این مسیر را با ماشین طی می کنند و معتقدند رانندگی در این خیابان هم چالش های خودش را دارد و حتی ممکن است به ماشین صدمه بزند.

در بالدیوین سالانه جشنواره ای نیز برای جمع آوری پول برای خیریه ها برگزار می شود که یکی از برنامه های ثابت این جشنواره مسابقه دو میان ورزشکاران برای طی کردن این مسیر دشوار است. بهترین رکورد نیز تا کنون ۱ دقیقه و ۵۶ ثانیه بوده است.

خیابان شیب

با این حساب خیابان بالدوین با همه ساکنانش خیابان محبوبی به حساب می آید و شاید برای تناسب اندام هم که شده ساکنان دلشان نیاید از این خیابان به محل دیگری اثاث کشی کنند.

مهر


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار