مهارت‌های مردانه برای یک ازدواج موفق
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۴۵۹۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: 2015 August 01    -    ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
بارها گفته ایم و باز هم می گوییم که آنچه خوشبختی و موفقیت ازدواج را قطعی می کند، داشتن مهارت های زندگی مشترک است. بنابراین اگر می خواهید ازدواج خوبی داشته باشید،...
مردان با داشتن شرایطی و دانستن نکاتی می توانند تضمین کننده یک ازدواج موفق باشند. برای یک ازدواج موفق کافی است مردان بدانند چگونه باید با همسرشان رفتار کنند.

بارها گفته ایم و باز هم می گوییم که آنچه خوشبختی و موفقیت ازدواج را قطعی می کند، داشتن مهارت های زندگی مشترک است. بنابراین اگر می خواهید ازدواج خوبی داشته باشید، باید قبل از ازدواج خود را برای یک زندگی خوب آماده کنید.با ما همراه باشید تا مواد لازمش را برایتان بگوییم.

روی صحبتمان این بار با مردها است. در ازدواج، در کنار مهارت های عمومی و ویژگی هایی که هر دو طرف باید داشته باشند، برخی ویژگی ها هم هست که مختص خود شما است.
همه آنچه می تواند شما را همواره «محبوب» همسرتان نگه دارد، در رفتار شما نهفته است. ظاهر، شرایط مادی یا موقعیت اجتماعی، هیچ کدام تضمین کننده این نخواهند بود که همسرتان شما را به چشم قهرمان خانواده و زندگی اش ببیند. باور داشته باشید عواطف انسانی و بی آلایش، از شما شخصیت عزیزتری می سازد.

مهارت های مردانه برای یک ازدواج موفق


اولین مورد مردانه برای یک ازدواج موفق، دادن احساس امنیت به همسر است
مرد ستون خانواده است و مهم ترین نقشش، ایجاد امنیت و حمایت است. رفاه روانی مهم ترین خواسته زن از مرد است و احساس ایمنی و امنیت در درجه دوم قرار دارد. شما می توانید کسی باشید که به همسرتان حس امنیت می دهید. اگر سکندری می خورد، کمک کنید بلند شود. اگر روز بدی داشته است، به او گوش کنید و لبخند را به چهره اش بیاورید. همیشه در دسترس او باشید و به او نشان دهید که در هر شرایطی از او حمایت می کنید. هم جایی که زور بازوی شما نیاز است و هم جایی که توان و مقاومت روانی شما باید از همسرتان حمایت کند، در کنار او باشید.

مهم ترین چیز این است که در وقت لازم، حاضر باشید؛ همان جا که او می خواهد. وقتی اوضاع در زندگی یا رابطه تان کمی دشوار می شود، فرار نکنید. با همدیگر حرکت کنید. گذشتن از موانع، همراه یکدیگر، به ازدواج تان استحکام می دهد. یک مرد محبوب، مشکلات را نمی پوشاند، حل شان می کند، البته با یاری همسرش.
 
انعطاف‌پذیری مردانه دومین شرط لازم برای داشتن یک ازدواج موفق است
انعطاف پذیری شرط مدیریت است و یک مرد به عنوان مدیر و مسئول خانواده باید بتواند بین تصمیمات خود، مصلحت خانواده و احساسات و عواطفش تعادل برقرار کند. انعطاف پذیری به معنی نرمخویی در جایگاه لازم و صبر و تدبیر در مشکلات است. هرچند که این ویژگی باید در زن ها هم وجود داشته باشد اما وجود آن در مردها با توجه به جایگاه مدیریتی که در خانواده دارند ضروری است.

داشتن یک ازدواج موفق


برای یک ازدواج موفق شنونده خوبی برای همسرتان شوید


 

برای یک ازدواج موفق بگذارید همسرتان بفهمد محبوب و مورد تایید شماست
به عنوان یک مرد و یک همسر، به بانوی خود عشق بورزید. بگذارید بداند که محبوب و مورد تایید شما است؛ قلب و ذهن یک زن دائما به شنیدن و دانستن آن که دوست داشتنی و خواستنی و مطلوب است، نیاز دارد. با این کار عشقتان را همیشه زنده نگه می دارید و کاری می کنید تا همسرتان با همه توان سعی در جبران عشق شما داشته باشد. برای یک زن، کم دوست داشته شدن بدترین اتفاق است. زن ها را باید زیاد دوست داشته باشید و این عشق رو مرتب به او یاد آوری کنید. فکر نکنید که خودش می فهمد یا باید بداند که دوستش دارید. عشق با ابراز شدن زنده می ماند. این ابراز حس، محبت خودتان را هم عمیق تر می کند.
 
برای یک ازدواج موفق شنونده خوبی برای همسرتان شوید

زن ها نیاز به گفتگو و برون ریزی احساسات و حرف هایشان دارند. باید بتوانید به عنوان یک همسر، شانه ای برای اشک های او باشید؛ کسی که می تواند در کنارش پناه بگیرد. او با شما درد دل می کند چون شما را دوست دارد. لازم نیست تا زمانی که نخواسته، مشکلاتش را حل کنید. فقط خوب گوش کنید.

وقت گذاشتن برای یکدیگر، تضمین کننده یک ازدواج و خانواده سالم است


۵سال اول یک ازدواج، بهترین وقت خاطره سازی است. به جرات می توان گفت که زندگی هایی که در این ۵ سال خاطرات خوش زیادی نداشته باشند، در ادامه خیلی زود از هم می پاشند. دوام و قوام زندگی در این ۵ سال ایجاد می شود و زوج ها با ساخت خاطرات خوش، پیوندشان را محکم می کنند و اشتراکات تازه ای می سازند. بنابراین، باید بلد باشید که زندگی را خوش بگذرانید. منظورمان این نیست که ریخت و پاش کنید. فقط کافی است به قدر نیاز با هم وقت بگذرانید. وقت گذاشتن برای یکدیگر، تضمین کننده یک ازدواج و خانواده سالم است. از انجام کارها با هم لذت ببرید، از همراهی هم قدردانی کنید، اوقات و خاطره های تان به عنوان یک زوج و یک خانواده را ماندگار کنید. این فرصت طلایی شما برای محبوب بودن نزد همسرتان است.
 
درباره همسرتان، همیشه باید به جزییات توجه کنید


زنان خیلی بیشتر از مردان احتیاج به دیده شدن دارند. تنها در این صورت است که یک زن اطمینان حاصل می کند دوستش دارید. درباره همسرتان، همیشه باید به جزییات توجه کنید. سعی کنید حتی به نکات کوچک دقت کنید. تغییر مدل مو و هماهنگ کردن لباس های جدید را ببینید. ابراز حس هایش با صورت و ظاهر را درک کنید. حواس تان به موقعیت های مهم مانند سالگردها و تعطیلات باشد. برای تهیه یک هدیه متناسب برنامه ریزی کنید. این نشان می دهد حواس تان به او هست.
 
قدردانی و سپاسگزاری


احترام و قدردانی راه ماندگار کردن عشق است. باید یاد بگیرید برای هر چیز کوچکی، سپاسگزار او باشید. هیچ وقت کارهایی که برای زندگی تان می کند و فداکاری هایش را وظیفه نپندارید. بگذارید بانوی تان بداند که قدر او را می دانید. کوچک ترین لطف های او را حتی یادداشت کنید و به خاطرشان تشکر کنید. به او بگویید تا بداند چقدر برای تان مهم است.
تبیان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۰
12
9
یه بار بگو زن ذلیل بشیم خلاص دیگه...
نویسنده محترم مقاله، ک 100% خانم هستین، واقعا نفستون از جای گرم در میاد...
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۰
ای کاش با زن ذلیل شدن زندگی خوبی داشته باشیم ولی زن ذلیل شدن ابتدای بدبختی و سواری دادنه. خانم فکر می کنه اینجوری هر دو نفر خوشبختن و روز به روز خواسته های جدید و عجیب و غریب.
ناشناس
| |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
اگر در مقاله ذکر شود که مرد می تواند هر جور که دلش بخواهد با زنش بدرفتاری کند و زن باید همیشه با شوهرش با عشق و محبت رفتار کند شما خوشتان می آید ؟ اصلا در واقعیت چنین چیزی ممکن است ؟ چرا در مورد همه افراد (دوست آشنا فامیل و ...) قبول دارید که رفتارها متقابل است ولی در مورد زن و شوهر چنین چیزی را قبول ندارید ؟ چرا مردی که به خواسته های زنش توجه کند و دل او را بدست آورد از نظر شما زن ذلیل است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
0
6
من ازین مقاله بسیار لذت بردم..مخصوصا اون جایگاه حمایتی مرد برای قرار گرفتن ستون ازدواج روی اون خیلی مهمه.. متاسفانه توی جامعه بدلیل مشکلاتی مثل بیکاری یا عدم تامین معاش خانواده اقایون که اتفاقا بسیار هم تلاش میکنن که زندگی خوبی بسازن اما خوب شرایط جامعه مناسب نیست این جایگاهو از دست دادن .. که این هم برای خانم ها و هم برای اقایون خوب نیست.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
4
2
دوستان و همجنسان زن ذلیل این هم روشی است برای زن ذلیلی بیشتر.
خانم ها اگر همچین مقاله هم ما مردان بنویسیم همین قدر خوشتان میاد؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
1
6
متاسفانه جامعه ما عادت کرده که فقط برای زنها ، باید و نباید تعیین کند فقط برای زنها ، شوهرداری آموزش دهد و مردها را به حال خود رها کند که هر جور که دلشان می خواهد با زنشان برخورد کند و اگر مردی با همسرش به خوبی رفتار کند و دل او را بدست آورد و در برابر او نرمخو باشد انگ "زن ذلیل" را به او می زنند . همین حالا برخوردها را با این مقاله می توانید با خواندن کامنتها ببینید .به همین دلیل است که طلاق در کشور ما بیداد می کند . واقعیت این است که رفتارها متقابل است اگر مرد با زنش خوش رفتاری نکند زن هم خواه ناخواه با شوهرش خوش رفتاری نخواهد کرد . نگهداری کانون خانواده با اراده هر دو نفر زن و شوهر امکان پذیر است است به قول معروف " یک دست صدا ندارد "
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر