زنان و دختران، جایزه داعشی‌ها برای مسابقات رمضانی
کد خبر: ۴۲۱۲
تاریخ انتشار: 2015 July 07    -    ۱۶ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
دیده بان فتواهای تکفیری و افکار افراطی عنوان داشت که گروه تروریستی داعش اعلام کرده است جوایزی که در مسابقات حفظ قرآن به برندگان اهدا خواهد شد از میان "زنان جوان " است.

این دیده بانی افزود: زن در نزد آنها کالایی است که فروخته و خریداری می‌شود و به برندگان در مسابقات اعطا می‌شود که این امر پایین آوردن شأن و منزلت زنان است. این اقدامات بیانگر ایدئولوژی داعش در سوء استفاده از زنان و بکارگیری آنها به عنوان یکی از عناصر جذب تروریست است همچنانکه زن در نزد آن‌ها همچون عنصری مادی است بطوریکه داعش با اسارت گرفتن دختران و زنان مناطق تحت نفوذ خود، آنها را همچون غنایم جنگی میان اعضای خود توزیع می‌کند و برخی را برای تامین منابع مالی مورد نیاز به فروش می‌رساند.

دیده بان فتواهای تکفیری و افکار افراط گرایانه اعلام کرد، برخی زنانی که موفق به فرار از چنگال تروریست‌ها شدند و تجربه خود در میان این گروه را بیان نمودند می‌گویند که داعش برای گسترش افکار افراط گرایانه خود و جذب نیرو از مقدسات دینی سوء استفاده می‌کند و به بهانه تشکیل دولت اسلامی مطابق با تصورات اشتباه خود که چیزی جز دولت خوارج و ابلهان نخواهد بود، مقدسات دینی را زیر پا می‌گذارد.

بنا به اعلام دیده بانی، انتشار چنین روایاتی از جداشدگان و افراد فرار کرده از چنگال داعش سهم بسزایی در ممانعت از پیوستن زنان و دختران به آن دارد. بویژه آنهایی که از کشورهای اروپایی و آمریکا به این تروریست‌ها ملحق می‌شوند.

دیده بانی خواستار افشای جنایات تروریست‌ها در حق زنان و بیان اهداف شوم آنها شد.
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر