افراد موفقی که زندگی پر چالشی داشتند+عکس
کد خبر: ۴۰۵
تاریخ انتشار: 2015 May 09    -    ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
در این خبر شرح کوتاهی از زندگی افراد موفق را می خوانید که نشان می دهد زندگی این افراد نیز خالی از موانع و چالش نبوده است.
افراد موفق بسیاری در دنیا وجود دارند که برای رسیدن به موفقیت شان، زندگی پر چالشی داشته اند. همه ما با خواندن و شنیدن داستان های افراد موفق و مشهور گاهی دنبال پاسخ این سوال هستیم که آیا این افراد در ابتدا و میانـه شـروع فعالیتشان مسیری هموار را در مقابل خود داشته اند یا همانند دیگر افراد زندگی پرچالشی را تجربه کرده اند. در این مقاله شرح کوتاهی از زندگی افراد موفق را می خوانید که نشان می دهد زندگی این افراد نیز خالی از موانع و چالش نبوده است.


توماس ادیسون

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

معلم دوران تحصیل توماس ادیسون در مورد او گفته بود که ادیسون در دوران تحصیل آنقدر احمق و کودن بوده که به سختی چیزی را یاد می گرفته و این درحالی است که ادیسون مخترع وسایلی شد که در جهان تغییری بس بزرگ ایجاد کرده است.


والت دیزنی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سردبیر یک روزنامه محلی، والت دیزنی را به دلیل نداشتن قوه تخیل مورد انتقاد قرار داد. علاوه بر این، قبل از اینکه انیمیشن "سفیدبرفی" به دنیای انیمیشن وارد شود شرکت او بارها شکست خورده بود. با این حال اراده والت دیزنی باعث موفقیت او در دنیای انیمیشن شد.


استیون اسپیلبرگ

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این کارگردان مشهور بارها در دانشکده سینمایی کالیفرنیا مشروط شده بود با این حال بعد از سال ها شکست توانست ۳ بار موفق به دریافت جایزه آکادمی اسکار شود.


کلنل ساندرس

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

قبل از اینکه مرغ کنتاکی ساندرس (KFC) محبوبیت جهانی پیدا کند او مدت ها برای به دست آوردن یک شغل با چالش های بزرگی روبرو بود اما کلنل بازنشسته ناامید نشد و توانست رستوران خود را با روش ابداعی پخت مرغ تاسیس کند.


اسحاق نیوتن

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

مادر نیوتن مانع ادامه تحصیل او در مدرسه شد و او را برای کار به مزرعه آورد اما بعد از اینکه از توانایی اش در کار کشاورزی ناامید شد به نیوتن کوچک اجازه داد به ادامه تحصیل بپردازد. نیوتن بعد از مدت ها فراغت از تحصیل توانست بار دیگر بدرخشد و به این ترتیب به یکی از بزرگ ترین دانشمندان عصر خود تبدیل شد.


آلبرت انیشتین

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

انیشتین در زمان کودکی در مهارت های ارتباطی مشکل داشت اما این مشکل مانع از موفقیت او نشد. او با کسب جایزه نوبل فیزیک نشان داد که باوجود عدم مهارت های ارتباطی و کلامی، هوشی فوق العاده دارد.


جی. کی. رولینگ

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اولین نویسنده بیلیونر در سال ۲۰۰۴ موفقیت خود را یک شبه به دست نیاورده است. وقتی او مشغول نوشتن اولین جلد از سری رمان های هری پاتر بود، در وضعیت اقتصادی بدی زندگی می کرده و درحال جدایی از همسر خود بود اما نوشتن رمان هری پاتر زندگی او را دگرگون کرد.


بیل گیتس

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


امپراتوری بزرگ مایکروسافت به دست یک اخراجی از دانشگاه هاروارد پایه ریزی شد. اخراج از دانشگاه باعث عقب نشینی بیل گیتس نشد. هم اکنون نام بیل گیتس نه تنها جزء موفق ترین های دنیاست بلکه کمتر کسی را به یاد یک اخراجی از دانشگاه می اندازد. این طور نیست؟


چارلی چاپلین

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کمتر کسی است که این شخصیت مشهور و کمدین معروف را نشناسد اما این اسطوره کمدی دنیا ابتدای کار چندان موفق نبود. اولین بازی او مورد قبول هالیوود قرار نگرفت و آن را یک نمایش بی معنی لقب دادند اما این شکست سرآغاز موفقیت چارلی چاپلین شد.


هنری فورد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


اولین شرکت اتومبیل سازی فورد به دلیل کیفیت پایین و قیمت بالای محصولات باعث ورشکستگی او شد. بعد از آن او چند بار دیگر با چالش هایی از همین نوع روبرو بود اما با عبور از موانع توانست به یکی از ثروتمندترین افراد تاریخ تبدیل شود.


مایکل جردن

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شاید تصورش سخت باشد اما مایکل جردن زمان شروع فعالیت خود در زمینه بسکتبال، از تیم مدرسه اخراج شد اما این شکست باعث انگیزه بیشتر او برای تلاش شد. این یکی از جملات مشهور مایکل جردن است: "با اینکه در طول فعالیت حرفه ای ورزشی ام در ۳۰۰ بازی مقام برد را از آن خود نکردم و ۹ هزار شوت را به گل ننشاندم، اما باز هم مانع موفقیت من نشد. من بارها و بارها شکست خوردم و هربار قدرتمندتر بلند شدم، شاید به همین دلیل به موفقیت رسیدم."

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار