وقتی گرما، بلیت‌های "کیش" را مات کرد
کد خبر: ۴۰۴۳
تاریخ انتشار: 2015 July 05    -    ۱۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
این روزها بازار خرید و فروش بلیت هواپیما برای نقاط گرمسیر کساد شده به طوری که تعدادی از آ‍ژانس‌ها چوب حراج به بلیت‌های کیش قشم و بوشهر زدند، اما زیر پوست این بلیت‌ها و تورها اتفاقات بسیاری وجود دارد.
 
براساس این گزارش؛ با‌ آغازماه رمضان بازار این تورها و بلیت‌های چارتری داغ شده و بسیاری از آ‍ژانس‌ها با دادن پیامک‌های هوس‌انگیز سعی دارند تعداد مشتریان خود را افزایش دهند .
 
تعدادی از آژانس‌های هواپیمایی روز گذشته طی تماسی که با باشگاه خبرنگاران گرفته بودند اعلام کردند که در این ایام بلیت کیش با مبلغ 150 هزار تومان به فروش می‌رسد ولی متاسفانه سازمان هواپیمایی اجازه رسانه‌ای شدن و یا اعلام رسمی آن را نمی‌دهند.
 
این در حالی است که قیمت مصوب بلیت کیش 360 هزار تومان است ولی طبق گزارشات رسیده قیمت بلیت کیش این روزها به 100 هزار تومان هم رسیده است.
 
برخی از مسافران با دیدن این پیام‌های هوس‌انگیز آنها را خریداری می‌کنند، اما متاسفانه بعد از خرید متوجه کلی ایراد از لحاظ هتل و یا مبلغ پرداختی می‌شوند.
 
این گزارش می‌افزاید: سال گذشته تور بسیار جنجالی برای کیش اعلام شده بود به طوری که مسیر رفت این شهر 30 هزار تومان و مسیر برگشت 320 هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود.
 
براساس این گزارش؛ طی صحبت با برخی از آژانس‌ها مشخص شد که اعلام و رسانه‌ای کردن این قیمت‌های تور باعث تعلیق‌ آنها می‌شود.
 
همچنین مسولان این آژانس‌ها اعلام کردند که ما به دلیل  کمبود مسافر مجبور هستیم این بلیت‌ها با قیمت پایین به فروش برسانیم اما متاسفانه سازمان هواپیمایی با این موضوع مخالفت می‌کند.
 
براساس این گزارش؛ مرتضی دهقان مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: در مدت سه ماهه اول سال جاری مجوز 56 دفتر خدمات مسافرتی به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شدند.
 
مرتضی دهقان اظهارداشت: با هدف نظارت بر عملکرد دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی و اطمینان از وضع و مطابقت این دفاتر با مفاد آئین‌نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی مصوب هیئت وزیران، همواره از کلیه دفاتر دارای مجوز از این سازمان و نمایندگان بازرسی مستمر به عمل می‌آید.
 
وی افزود: بر اساس بازرسی‌های به عمل آمده از دفاتر خدمات مسافرت هوایی در مدت مذکور توسط بازرسان و نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری تعداد 6 فقره مجوز لغو، 56 فقره مجوز تعلیق، 6 فقره مجوز رفع تعلیق و به 260 دفتر به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی اخطار داده شد.
 
وی تعداد مجوزهای لغو شده در مدت مذکور را 38 فقره اعلام کرد و افزود: بر اساس بازرسی‌های به عمل آمده توسط بازرسان کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری طی مدت مزبور، 55 مجوز به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شد.
 
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، خاطرنشان کرد: همچنین 50 مورد به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری و ارتکاب تخلف گران‌فروشی به سازمان احضار و اخطار کتبی با درج در پرونده دریافت کردند.
 
دهقان اظهار داشت: 1468 مجوز از ابتدای امسال تمدید و جهت عدم تمدید مجوز توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی در موعد مقرر 800 مورد اخطار نیز طی مدت مشابه صادر شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه آن دسته از دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز به فروش بلیت هواپیما هستند که دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری باشند، از مسافران درخواست کرد به منظور جلوگیری از بروز مشکلات و قابل رسیدگی بودن تخلفات احتمالی، از دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری بلیت هواپیما تهیه کنند و دفاتر مذکور نیز ملزم هستند که مجوز خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند.
 
براساس این گزارش؛ طبق قانون طی دوسال گذشته باید نرخ بلیت هواپیما آزاد سازی می‌شد اما متاسفانه در طی این مدت تنها به متنوع‌سازی قیمت بلیت بسنده شده و علی رغم این موضوع هیچ کیفیتی به خدمات ارائه شده از سوی خدمات هواپیمایی اضافه نشده که این مورد باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای مسافران شده است.
 
در جایی که ارزان‌فروشی باعث چنین تهدیداتی برای آژانس‌های هواپیمایی می‌شود باید منتظر گران‌فروشی بلیت‌های هواپیماها باشیم .

باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار