توصیف ترانه علیدوستی از اولین حضورش در سریال
کد خبر: ۳۹۵۹
تاریخ انتشار: 2015 July 05    -    ۱۴ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۳
بازیگر نقش اصلی «شهرزاد» این کاراکتر را یک شخصیت خاص و منحصر به فرد توصیف می‌کند که هیچ بازیگری نمی‌تواند آن را رد کند.

ترانه علیدوستی در پاسخ به این سوال که بازی در نقش کاراکتری که اسم او عنوان اصلی سریال است تا چه حد در تمایل او برای حضور در پروژه نقش داشته گفت: من در طول این سال‌ها نقش اول های زیادی را بازی کرده ام، اما چیزی که باعث شد «شهرزاد» را دوست بدارم، ویژگی‌های این کاراکتر بود تا نقش اصلی بودنش. شهرزاد نقش خیلی خوبی است و من فکر نمی‌کنم هیچ بازیگری در صورت دریافت پیشنهاد بازی، بتواند آن را رد کند. حتی اگر نقش اصلی مجموعه به حساب نیاید. این را هم بگویم که وقتی من حضور در این پروژه را پذیرفتم، هنوز اسمش شهرزاد نبود. شهرزاد نقش خیلی خاصی است که تا به حال مشابه آن را نداشته‌ایم و مخاطب به محض دیدن کار این را می‌فهمد.

وی درباره اینکه برای ایفای نقش شهرزاد تا چه حد مطالعه داشته توضیح داد: به هر حال آشنایی اولیه ما با تاریخ کشورمان در دوران تحصیل اتفاق افتاده و خودم نیز به دلیل علاقه‌ای که به حوزه تاریخ داشتم از قبل مطالعاتی داشتم. تصاویر کودتای ۲۸ مرداد اما چیزی بود که کمتر به چشمم خورده بود. به آرشیو تصویری قابل دسترسی موجود سری زدم و آمادگی اولیه را به دست آوردم.

بازیگر نقش «شهرزاد» همچنین گفت: طولانی بودن پروژه به حفظ راکوردهای حسی بازیگر کمک می کند. در یک کار سینمایی ممکن است دو سه هفته زمان نیاز باشد تا شما در حال و هوای ویژه آن قرار بگیرید و تازه در این زمان چیزی به پایان آن پروژه باقی نمانده است. در مورد «شهرزاد» همه چیز فرق می‌کرد. من بعد از مدت کوتاهی در حال و هوای قصه قرار گرفتم و تا هر روزی که فیلمبرداری ادامه داشته باشد آن حس و حال را حفظ می‌کنم. بر این اساس حتی اگر چند وقت سر کار حاضر نشوم از داستان فاصله نمی‌گیرم، نا خودآگاه ذهن من با «شهرزاد» گره خورده است.

توصیف ترانه علیدوستی از اولین حضورش در سریال

ترانه علیدوستی در پایان گفت: من این نگرانی را داشتم که در قالب یک دختر متولد اولین سال‌های قرن حاضر باورپذیر جلوه کنم، اما این، موضوع غیرقابل حلی نبود. به هر حال انسان‌ها در سال ۳۲ دغدغه‌ها و ظاهری شبیه ما داشته‌اند. شاید تنها فرهنگ مردم است که تفاوت های آن دوران و زمان حاضر را ایجاد کرده است. این ویژگی به خصوص برای خانم‌ها پررنگ‌تر است. زنان در تهران دهه ۳۰ زندگی محدودتری داشتند و درست و غلط هایشان متفاوت با امروز بود. شهرزاد، یک دختر روشن و دانشجوست. باید مراقب می‌بودم که تفاوت های ویژه او را به خاطر شرایط زمانی زندگی اش لحاظ کنم.

مجموعه «شهرزاد» با نویسندگی حسن فتحی و نغمه ثمینی و با کارگردانی حسن فتحی این روزها در حال تصویربرداری است. تا دو ماه دیگر این مرحله به پایان می‌رسد. تدوین همزمان اثر در حال انجام است و از نیمه مرداد می‌توان این سریال را در شبکه نمایش خانگی دید. ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مهدی سلطانی، مصطفی زمانی، علی نصیریان و … بازیگران «شهرزاد» هستند.

منبع: افکارنیوز
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر