موجودات عجیبی که در بدن انسان رشد می کند
کد خبر: ۳۸۲۱
تاریخ انتشار: 2015 July 03    -    ۱۲ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی تقریبا 3.5میلیارد نفر از برخی انواع عفونت های انگلی رنج می برند.
 
انگل موجود زنده ایست که از دیگر ارگانهای بدن تغذیه کرده و رشد می کند. همچنین در این راه از مواد مغزی بدن استفاده کرده و به ارگانها آسیب می زند. آنها غالبا در روده زندگی می کنند و پس از هر وعده غذایی، غذای مصرفی افراد را استفاده کرده، ایجاد گرسنگی می کنند و مانع از وزن گرفتن آنها می شود. برخی دیگر از این انگل ها سلولهای قرمز خون را مصرف کرده و باعث کم خونی می شوند.

حال در اینجا به نشانه هایی اشاره می شود که خبر از وجود انگل در بدن شما را می دهد:-خستگی، افسردگی و احساس مکرر بی علاقگی-اسهال، به طور کلی انگل ها به دیواره روده حمله می کنند و ناراحتی و مشکلات شکمی را به بار می آورند.
 
-مشکلات پوستی: اگزما، جوش و تاول، خشکی پوست، کهیر
 
-مشکلات خلقی چون اضطراب، عصبانیت، افسردگی، فراموشی و بی قراری
 
-مشکلات خواب نظیر بی خوابی، دندون قروچه به هنگام خواب و خواب های آشفته
 
-اختلال در اشتها مانند افزایش وزن، چاقی طولانی مدت، گرسنگی غیرقابل کنترل و از دست دادن اشتها
 
-مشکلات عضلانی و مفاصل نظیر درد و گرفتگی عضلانی، بی حسی دست و پا، درد آرتروز و درد قلب-سندروم روده تحریک پذیر، که این مورد یکی از شایع ترین علائم وجود انگل در بدن است.
 
-تشخیص کم خونی ناشی از فقر آهن

بهترین راه تشخیص وجود انگل در بدن، تست مدفوع میباشد که با مشورت متخصص صورت می گیرد.همچنین باید گفت که انگل ها به شیرینی جات و مواد قندی علاقه دارند. لذا مصرف گیاهان و مواد خوراکی که ضد انگل ها هستند کمک می کند تا از رشد و نمو آنها جلوگیری شود.
 
از این دست خوراکی ها می توان به تمشک، زنجبیل، کلم خام، آلوئه ورا، روغن نارگیل، آناناس، تخم کدو و دانه انار اشاره کرد. مصرف فیبر نیز به بدن کمک می کند تا از انگل ها به خصوص نوع کرم خلاص شود.
 
باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار