قطع درختان بوستان ارم جریمه دارد
کد خبر: ۳۶۸۷
تاریخ انتشار: 2015 July 01    -    ۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
مجتبی عبداللهی در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به این که بوستان ارم متعلق به یک نهاد مشخص است و شرایط خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: ما نیز بعد از قطع درختان در جریان قرار گرفتیم و به ما اطلاعی درمورد قطع درختان ندادند اما به طور قطع مسئولان این بوستان جریمه شده و براساس ماده 4 قانون باغات باید درباره این موضوع پاسخگو باشند.

معاون خدمات شهری شهردار تهران تاکید کرد: مسئولان این پارک باید نسبت به کاشت چندین برابری گیاهان به ازای این خطا اقدام کنند.

معاون شهردار تهراندر بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر کم‌کاری شهرداری در خشک شدن باغ ستارخان گفت: براساس گزارشی که در صحن علنی داده شد، شهرداری چندین بار به نسبت به خشک شدن این باغ به مالک تذکر داده است، حتی با ارجاع پرونده این باغ به کمیسیون ماده 7 ضمن جریمه یک میلیارد و 600 میلیون تومانی رای به تصرف باغ داده است و پرونده آن را به دادگاه ارجاع داده است و به طور قطع دادگاه رای به تصرف باغ به نفع مردم می‌دهد.

معاون خدمات شهری شهردار تهران در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه شهرداری با عملکرد منفی خود اجازه خشک شدن این باغات را داده است نیز اظهار کرد: مالک به دنبال خشک کردن باغ است اما نمی‌داند در این زمینه پرونده‌ای نیز در شهرداری ایجاد شده و ما به استناد تصاویر هوایی مدارک را تکمیل کرده‌ و در هنگام صدور مجوزهای مختلف این سابقه مدنظر قرار خواهد گرفت.

عبداللهی در پاسخ به این سئوال که چرا شهرداری اقدام به آبیاری این باغ نکرد، گفت: شهرداری باغ‌های مردم را آب می‌دهد اما مالک این باغ اجازه نمی‌داد، حتی در زمان کار کردن نیز بستگان و مالکان این باغ مانع شده و در مواردی نیز ماموران کلانتری مداخله کرده‌اند. محتویات پرونده این باغ روشن است.

میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر