سردر سه میلیاردی دانشگاه شریف+عکس
کد خبر: ۳۶۸۳
تاریخ انتشار: 2015 July 01    -    ۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
در آستانه پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف سه میلیارد تومان صرف ساخت سردر جدید این دانشگاه خواهد شد.


طرح سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف توسط مهندس شهاب الدین ارفعی یکی از مفاخر معماری ایران طراحی شده است و تا اوایل مهرماه اجرا می‌شود و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، جهت طراحی و ساخت سردر دانشگاه صنعتی شریف از ده معمار برجسته‌ی ایرانی که دارای شهرت و اعتبار جهانی هستند، دعوت به عمل آمد بود تا با شرکت در این مسابقه ظرف یک ماه طرح‌های خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند که از این میان هشت نفر از دعوت شدگان در مسابقه شرکت کرده و طرح‌های خود را به دبیرخانه ارائه کردند و در این میان دو طرح ارائه شده توسط مهندس شهاب الدین ارفعی و دکتر فواد رفیعی مشترکاً رتبه‌ی نخست را کسب کردند و در نهایت طرح ارائه شده مهندس شهاب الدین ارفعی با نظر هیئت رییسه دانشگاه انتخاب شد.

طرح سردر جدید دانشگاه شریف +عکس

مهندس شیخ الاسلام، مدیر امور ساختمان و تأسیسات دانشگاه در خصوص ویژگی‌های سردر جدید دانشگاه شریف گفت: سردر جدید دانشگاه شریف با 30 متر طول، 12 متر ارتفاع و 10 متر عرض دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و طراح آن هویت معماری دانشگاه را حفظ کرده است.

وی افزود: معبرهای نیم دایره‌ای که در طراحی سردر مورد استفاده قرار گرفته، الهام گرفته از معماری قدیم دانشگاه و سقف‌های نیم دایره‌ای است که در ساختمان‌ ابن سینا، دانشکده‌های مهندسی برق، شیمی، صنایع و ... به کار گرفته شده است.

وی افزود: پیش بینی شده است که این طرح سنتی به روش صنعتی اجرا شود و به جای استفاده از بنّا و داربست، آجرهای سردر در کارگاهی به صورت صنعتی و پیش ساخته تهیه و در محل سردر نصب شود که این شیوه ساخت الگوی جدیدی در کشور است.

مدیر امور ساختمان و تاسیسات دانشگاه در خصوص هزینه ساخت این سردر گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود سه میلیارد تومان هزینه صرف اجرای سردر شود که طی توافقاتی مقرر شده این هزینه توسط یکی از شرکت‌های وابسته به همراه اول تامین شود.

ایسنا
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر