شناسایی گداهای سرقفلی دار
کد خبر: ۳۶۵۲
تاریخ انتشار: 2015 July 01    -    ۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
شهردار منطقه 12 تهران جزئیات "طرح انضباط شهری" در این منطقه را تشریح کرد.
 عابد ملکی با تشریح جزییات دیگر "طرح انضباط شهری" که قرار است در منطقه 12 اجرا شود، تصریح کرد: در طرح انضباط شهری، موضوع، ساماندهی آسیب ها و نه جمع آوری آنها است.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داد که صرف جمع آوری آسیب دیده ها نمی تواند مشکلات را حل و فصل کند، گفت: برهمین اساس سعی داریم با ساماندهی، آموزش و اطلاع رسانی مشکلات را حل و فصل کنیم.

شهردار منطقه 12 با بیان اینکه در ابعاد ترافیکی، اجتماعی، خدمات شهری و کالبدی، برنامه های ویژه ای برای منطقه 12 اتخاذ شده است، خاطرنشان کرد: توسعه شبکه حمل و نقل عمومی، توسعه پیاده راه ها، مدیریت بار، موتور و چرخ دستی یکی از مهم ترین اهداف این طرح است، به گونه ای که سعی داریم با ایجاد باراندازها، موضوع حمل بار را ساماندهی کنیم.

ملکی توسعه شبکه پیاده راهی را یکی دیگر از برنامه های شهرداری برای منطقه 12 عنوان کرد و گفت: در خصوص ایجاد پیاده راه در خیابان 30 تیر نظرات متفاوتی وجود دارد که ایجاد این پیاده راه هنوز در مرحله مطالعات قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه ساماندهی صنایع، مشاغل مزاحم و آلاینده نیز شهرداری در منطقه 12 اقدامات گسترده ای را انجام خواهد داد، افزود: جابه جایی مشاغل یکی دیگر از برنامه های شهرداری است به گونه ای که تولیدکنندگان کیف و کفش، سراجی ها، تفت دهندگان آجیل و فروشندگان لاستیک های دسته دوم می بایست به محل دیگری منتقل شوند.

شهردار منطقه 12 همچنین از حذف اضافات ساختمانی همچون کولر، کانال، تابلوهای غیرمجاز خبر داد و با بیان اینکه این برنامه جزو اقداماتی است که شهرداری درخصوص بهبود سیما و منظر شهری انجام می دهد، گفت: تفکیک و مدیریت زباله یکی دیگر از برنامه های مهم شهرداری در منطقه 12 است؛ به گونه ای که روزی 4 الی 5 مرتبه نسبت به جمع آوری زباله در این منطقه اقدام می شود؛ البته باز هم شاهد مناظر زشت هستیم که باید در این راستا مشارکت مردم، اصناف و کسبه را جلب کنیم.

ملکی در مورد وضعیت محلات آسیب دیده منطقه 12 همچون دروازه غار و هرندی که به پاتوقی برای معتادان و افراد آسیب دیده بدل شده است، گفت: شناسایی خانه به خانه در این محلات را در دستور کار قرار داده ایم و سعی داریم افراد آسیب دیده را شناسایی و در جهت حل مشکلات آنها گام برداریم و همچنین برنامه های فرهنگی گسترده ای برای این محلات در نظر گرفته شده است.

وی درخصوص ساماندهی دوره گردها و متکدیان نیز با بیان اینکه "با پدیده ای با عنوان سرقفلی مواجه هستیم"، گفت: تعداد زیادی متکدی شناسایی شده اند که مکان هایی را به عنوان سرقفلی بین خود رد و بدل می کنند که قطعا با هماهنگی دستگاه قضایی با این متکدیان باندی برخورد می شود.

ملکی با بیان اینکه از ابتدای تیرماه تردد تاکسی های پلاک شهرستان در محدوده بازار ممنوع است، گفت: این تاکسی ها با حضور مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی مورد شناسایی و تذکر به این رانندگان در دستور کار قرار گرفته است.

 ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر