5 توصيه براي تاثير بيشتر شامپو روي موها
کد خبر: ۳۶۱۱
تاریخ انتشار: 2015 July 01    -    ۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
امروزه شامپو يكي از شوينده هاي معمول همه افراد شده است اما بين شامپو زدن سريع و بدون توجه به وضعيت موها با مراقبت صحيح از موها تفاوت وجود دارد. در واقع توجه به برخي نكات ساده مي تواند شستشوي بهتر موها و در نتيجه حفظ زيبايي و سلامت آنها را در پي داشته باشد.
 
ماساژ موها؛ اولين كليد شامپوزدن صحيح

ماساژ پوست سر براي حفظ سلامت موها بسيار مفيد است زيرا جريان خون را تحريك مي كند. همچنين به فوليكول هاي مويي كه عامل رشد تارهاي مو هستند بهتر خون مي رسد و مواد فعال نيز بهتر به پوست نفوذ مي كنند.

اين كار ممكن است در بعضي موارد ريزش موها را كاهش دهد و ريشه چرب موها نيز بهبود يابند. البته نبايد تارهاي مو را ماساژ داد زيرا سلول هاي موجود در تارها مرده هستند و با فوليكول هاي عامل رشد موها تماسي ندارند.

باقي نماندن شامپو روي موها

پس از شامپو زدن به موها و ماساژ آنها دليلي ندارد كه شامپو براي مدتي روي موها بماند. شستشو در زمان كوتاه مؤثر خواهد بود و تماس طولاني تارهاي مو با تركيبات شامپو مي تواند باعث سنگيني و كدر شدن موها شود.

اما برعكس براي آبكشي موها وقت كافي بگذاريد زيرا بسيار مهم است كه هيچ ذره اي از مواد شامپو روي سر نماند. حتما چند دقيقه اي براي اين كار زمان در نظر بگيريد.

استفاده از ديگر مواد مواقبت از مو

شامپو زدن صحيح مي تواند تاثيرات مثبتي داشته باشد كه شايد تصورش را هم نمي كنيد. توصيه مي شود پس از هر بار شامپو زدن از مواد محافظ پس از شستشو و تقريبا هفته اي يك بار از ماسك هاي ديگر استفاده نماييد.

هنگام استفاده از اين مواد حتما به مدت ماندگاري روي موها و همچنين آبكشي صحيح توجه داشته باشيد.

انتخاب شامپوي مناسب

انتخاب شامپوي مناسب الفباي بهداشت مطلوب موهاست. سعي كنيد به جاي تبليغات اغواگرانه بعضي از توليد كنندگان، شامپو را متناسب با حالت چرب، خشك، ظريف و شكننده خريد نماييد.

تغيير شامپو

گرچه مواد شوينده غالبا مؤثر هستند اما استفاده از يك نوع شامپو هميشه نمي تواند مفيد باشد. براي تاثير بيشتر توصيه مي شود پس از يك دوره استفاده از شامپوي ملايم، شامپويي با مواد فعال بيشتر را انتخاب كنيد. جالب است بدانيد كه شامپو پس از مدتي استفاده بعضي از تاثيرات مثبت خود را از دست مي دهد. 

منبع: قدس آنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار