آمار تاسف آور از خودکشی در تهران
bato-adv
کد خبر: ۳۵۶۰۴
تاریخ انتشار: 2016 May 03    -    ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰
محمد شهریاری در نشست دادستان تهران با قضات نواحی 27 (ویژه قتل عمد) و 34 (ویژه سرقت)، ضمن بیان اقدامات این ناحیه از دادسرا طی سال گذشته شامل برگزاری جلسات با قضات دادگاه‌های کیفری یک و برقراری کشیک شبانه‌روزی برای بازپرسان ویژه قتل، پیشنهاد کرد شعبه‌ای خاص برای رسیدگی به جرم اسیدپاشی تشکیل شود.

 

سرپرست دادسرای ویژه قتل در ادامه  به برخی پرونده‌های مهم که طی سال اخیر در دادسرای ناحیه‌ 27 تشکیل شده نیز اشاره کرد که از آن جمله، پرونده مربوط به فاجعه منا و آتش سوزی در خیابان جمهوری بود.

 

وی سپس آمار برخی جرایم در دادسرای جنایی را طی دو سال 94 و 93 مقایسه و در توضیح تابعیت متهمان قتل‌های عمد سال گذشته، به 72 ایرانی، 13 افغانی و یک تبعه‌ پاکستان اشاره کرد و افزود: هویت و تابعیت 17 نفر از قاتلان شناسایی نشده است.

 

آمار دیگری که مورد توجه سرپرست دادسرای جنایی قرار گرفت، میزان خودکشی در شهر تهران بود و شمار آن 386 فقره طی سال 94 اعلام شد که نسبت به آمار 447 نفری مربوط به سال 93، کاهش داشته است.

 

متعاقباً رضا ابوالحسنی سرپرست ناحیه‌ی 34 دادسرای تهران که برای رسیدگی به جرایم سرقت‌های باندی، مسلحانه و مهم اختصاص یافته است، اشاره‌ای به آمار جرم سرقت در تهران کرد و از کاهش 9 درصدی سرقت در تهران خبر داد.

 

ابوالحسنی دستور دادستان تهران دائر بر هدفمند شدن اعطای مرخصی به محکومان زندانی را از علل اصلی این کاهش اعلام و پیشنهاد تشکیل معاونت سرقت در دادسرای تهران را ارائه کرد.


نگاه آزادي
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر