داعش، رقه را در چادر پوشاند!+عكس
bato-adv
کد خبر: ۳۵۲۹۲
تاریخ انتشار: 2016 April 30    -    ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۴
گروه تروریستی داعش برای پنهان شدن از دید پهپادهای شناسایی، خیابان های شهر رقه را با چادر، پوشاند.

عناصر گروه تروریستی داعش که در شهر رقه، تحت محاصره هستند، برای در امان ماندن از پهپادهای جاسوسی، که اطلاعاتی دقیق از تردد این عناصر مخابره می کنند، اقدام به چادر کشیدن بر خیابان های این شهر کرد.

به نوشته وبگاه شبکه روسیا الیوم، تصاویر به دست آمده از شهر رقه، نشان می دهد که خیابان های این شهر، با چادرهایی پوشانده شده اند تا عناصر این گروه بتوانند آزادانه در خیابان ها تردد کنند.

 

داعش، رقه را در چادر پوشاند!+تصاویر

 

این تصاویر را فعالان حقوق بشریِ "رقه، در سکوت گردن زده می شود" منتشر و تاکید کرد که این چادرها به منظور جلوگیری از جاسوسی پهپادها ایجاد شده اند.

این اقدام داعش، پهپادهای آمریکایی نظیر US MQ-9 Reaper را که 17 میلیون دلار قیمت دارند و قادر به اجرای عملیات مراقبت از ارتفاعات بسیار بلند و انجام ماموریت حمله نظامی است، ناکارامد کرده است.

 

داعش، رقه را در چادر پوشاند!+تصاویر

 

به نوشتۀ روزنامه دیلی تلگراف، سرکرده های امنیتی داعش، در هفتۀ جاری، نمابری به ساکنان رقه ارسال کردند که در آن آمده است: "همه ما با یکدیگر شریکیم و این به آن معنی است که هر منزل باید 2000 لیره سوری بپردازد تا این چادرها در خیابان های اصلی کشیده شود و امکان جاسوسی علیه مبارزانِ ما، از بین برود".

 

"استیو وارن" سرهنگ آمریکایی بدون این که مشخص کند که آیا این روش داعش، بر فعالیت پهپادها تاثیر خواهد گذاشت یا نه، گفت: این روش، برای ما تازگی ندارد.

 

وی افزود: داعش، یک سال پیش، به صورت گسترده، از همین تاکتیک در رمادی و دیگر اماکن استفاده کرد، آن ها از تاکتیک تونل نیز استفاده می کنند.

ديدبان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر