نجات جان یک بیمار با فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد
bato-adv
کد خبر: ۳۵۰۹۶
تاریخ انتشار: 2016 April 27    -    ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۵
پرواز ایرباس به شماره 2218 از مبدأ نجف باید ساعت 5:30 بعدازظهر وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌شد که قبل از رسیدن به این فرودگاه یک خانم 65 ساله از میان مسافران این پرواز دچار حمله‌ی قلبی شده و بیهوش شد.

به دنبال این اتفاق کادر پرواز و پزشک هواپیما سعی می‌کنند بیمار را احیا کنند و خلبان نیز تصمیم به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد می‌گیرد. پس از آن بیمار به بیمارستان شریعت رضوی مهرآباد جنوبی منتقل شده و در حال حاضر در آنجا بستری است. حال عمومی این خانم مساعد گزارش شده است.

خوش‌چهره، همسر بیمار در این‌باره  گفت: پرواز همسر من قرار بود ساعت 5:30 در فرودگاه امام بنشیند که ناگهان به ما خبر دادند هواپیما در فرودگاه مهرآباد نشسته است. وقتی ماجرا را جویا شدیم متوجه شدم که به دلیل افت فشار، حال همسرم بد شده و خلبان مجبور به فرود اضطراری شده است.

وی با تشکر از خلبان این پرواز گفت: از خلبان که با حس انسان‌دوستانه جان همسرم را نجات داد، تشکر می‌کنم.

همچنین عباس مصیبی، مشاور ارتباطات و رسانه‌ شرکت هواپیمایی قشم در تشریح جزئیات این اتفاق گفت: طبق شنیده‌ها تنفس این بیمار برای چند لحظه قطع شده که با کمک مهمانداران و پزشک هواپیما احیا شده است.

وی ادامه داد: کاپتان علی‌اکبر طالبی، خلبان شرکت هواپیمایی قشم با این اقدام شجاعانه و فداکارانه جان بیمار را نجات داده، البته به دنبال این اقدام شرکت قشم متحمل هزینه‌ مجدد شده و بعد از سوخت‌گیری در فرودگاه مهرآباد به سمت فرودگاه امام حرکت کرده و مسافران را به مقصد رسانده است.
ايسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر