راز خوش لباس بودن
کد خبر: ۳۳۳
تاریخ انتشار: 2015 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
در فصل بهار چگونه خوش تیپ «لباس» بپوشیم؟

بهار با این همه رنگ مهمان طبیعت شده و آن وقت شما غافل از آن همه تنوع و زیبایی، چسبیده‌اید به‌‌ همان رنگ‌های تیره و سرد؟ حالا با تغییر فصل، وقت آن رسیده که شما هم تغییری در ظاهرتان ایجاد کنید.

Image result for ‫پوشش بهاری‬‎
به گزارش باشگاه خبرنگاران، فصل بهار بهترین فرصت برای تجربه پوشیدن انواع لباس‌هایی است که هرگز آن را تجربه نکرده‌اید. فصل بهار، این فرصت را به شما می‌دهد که انواع رنگ‌ها را به مجموعه رنگ لباس‌هایتان اضافه کنید و با فصل هماهنگ شوید.

برای خوش تیپ شدن شما در فصل بهار، پیشنهادهایی داریم که بد نیست آن‌ها را هم گوشه ذهنتان داشته باشید تا این بهار خوش تیپ‌تر از پارسال باشید.
 
در فصل بهار کم کم آدم‌ها رو می‌آورند به پوشیدن صندل. معمولا بهتر است صندل را با جوراب نپوشید، اما اگر هم محیط اقتضا نمی‌کند بدون جوراب در آنجا حاضر شوید بهتر است کفش‌های کتانی و اسپرت دیگر را برای این فصل انتخاب کنید.

Image result for ‫صندل بهاری سبز‬‎

بهار فصل خوبی برای پوشیدن کفش‌های رنگ روشن مثل انواع کفش‌های ورزشی و اسپرت است. این فرصت را از دست ندهید.
 
این چند تکه را برای فصل بهار امسال تهیه کنید تا تیپتان کامل شود: یک شال خنک بهاره برای خانم‌ها (البته خانم‌هایی که از مقنعه استفاده می‌کنند می‌توانند شال را به عنوان مکمل پوشششان استفاده کنند)، چند تی شرت ساده به رنگ‌های مختلف، شلوار کتان روشن، عینک آفتابی استاندارد و کلاه آفتابی بهاره.
 
زمستانی‌ها را اخراج کنید


اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که مناسب فصل لباس پوشیدن، از اصول اولیه خوش تیپی است. یعنی اگر یک ماه از آغاز بهار گذشته و شما هنوز چکمه پاشنه کوتاه‌تان را می‌پوشید یا اگر هنوز کاپشن و پلیور تنتان می‌کنید، باید از صف خوش تیپ‌ها خارج شوید. خوش تیپی حکم می‌کند که لباس‌های زمستانی را کنار بگذارید و لباس‌های بهاره بر تن کنید.

قبول داریم که هنوز گاهی شب‌ها سرد است و باران‌های بهاری هم‌گاه و بیگاه فرو می‌ریزد، اما این به معنی آن نیست که هنوز باید چکمه و کاپشن پوشید! معمولا لباس‌های بهاره و پاییزه، آستین بلند هستند و کاپشن‌های بهاره هم گروه خاص لباس‌های این فصل هستند. بنابراین قبل از هر چیز از لباس‌های زمستانیتان دل بکنید و آن‌ها را برای سال بعد در کمد بگذارید.
 
نکته دوم برای پوشاک در بهار توجه به جنس پارچه است. این نکته به مورد قبلی هم بر می‌گردد یعنی با توجه به آن کمتر امکان دارد لباس فصل دیگری را بپوشید. معمولا پارچه لباس‌های فصل سرد پشمی است و کلفت‌تر اما لباس‌های فصل‌های خنک‌تر از جنس الیاف طبیعی و نخی است و تار و پودشان نازک‌تر است. به این ترتیب یادتان باشد که در فصل بهار باید لباس‌هایی انتخاب کنید که جنس پارچه‌شان مناسب فصل باشد.

در دل این نکته، نکته دیگری هم نهفته است و آن هم اینکه هرگز یک لباس با پارچه خنک را با لباسی با پارچه گرم ست نکنید. مثلا شلوار مخمل گرم با پیراهن نازک تابستانی ترکیب مناسبی نیست. برای اینکه ناخودآگاه به اشتباه نیفتید یک راه این است که حتما لباس‌های زمستانه و بهاره را از هم جدا کنید و در کمدهای جدا بگذارید تا مبادا یک روز از فرط عجله پیراهن پشمی را با شلوار کتان نازک بپوشید!
 
نه تنگ نه گشاد


لباس به اندازه تن خودتان بپوشید. سایز نبودن لباس یکی از نشانه‌های بدتیپی است. حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید، باز هم شلوار‌هایتان را پیش از خرید یک بار پرو کنید. سایز لباس‌ها با مارک‌های متفاوت، مختلف است.
 
همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه‌ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می‌توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شود.
 
زمانی که راه می‌روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب‌هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می‌نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان رود.
 
بهار فصل تی شرت هم هست و بهترین گزینه برای روزهای آفتابی به حساب می‌آید. فقط دقت کنید که اگر تی شرتتان خیلی بلند است نباید آن را داخل شلوار خود کنید. تی شرت باید کمی پایین‌تر از دور کمر شما قرار بگیرد. هر چیزی که از این مقدار پایین‌تر باشد بلند است و اگر بالا‌تر بایستد برایتان کوتاه است.
 
فصل نو تیپ نو

تنوع باید یکی از ویژگی‌های تیپ شما در فصل بهار باشد. اگر تابه حال در لباس پوشیدنتان خیلی دنبال تنوع نبوده‌اید، امسال این فرصت را از دست ندهید. مثلا اگر فکر می‌کنید فقط یک رنگ و مدل تی شرت به شما می‌آید و دست از تی شرت یا یک رنگ خاص برنمی دارید یا فکر می‌کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، از این فکر دست بردارید و قالب‌های قدیمی را بشکنید. مدل‌ها و رنگ‌های دیگر را تجربه کنید؛ شاید بیشتر به شما بیایند.

Image result for ‫تیپ نو بهاری‬‎
اگر همیشه از یک مغازه خرید می‌کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید لباس به فروشگاه‌های دیگر سری بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده‌های جدیدی برای لباس پوشیدن بگیرید.
 
در عین حال، به پوشیدن رنگ‌هایی که به‌تان نمی‌آید اصرار نداشته باشید. رنگ سال بنفش است؟ مشکی است؟ زرد است؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ‌ها به پوستتان نمی‌آیند آن‌ها را بپوشید؟ بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد.
 
اگر شما لباسی به رنگی که با پوستتان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن است چین و چروک‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوستتان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هایتان را در رنگ‌هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید. طراوت حرف اول را در فصل بهار می‌زند.
 
رنگی شوید

بهار فصل رنگ هاست و پوشیدن لباس‌های رنگی در این فصل حال و هوای خود و اطرافیانتان را واقعا عوض می‌کند. در این فصل پوشیدن رنگ‌های سبز، زرد، نارنجی و... بهتر از هر فصل دیگری است. در عین حال بهتر است تا حد امکان از پوشیدن لباس‌هایی با رنگ سرد و خنثی خودداری کنید تا دچار کسالت نشوید.

Image result for ‫تیپ نو بهاری‬‎

استفاده از رنگ‌های زیاد باعث می‌شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود، البته نه توجهی که زننده باشد. بنابراین سعی کنید در لباس‌هایتان بیش از سه رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می‌توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.
 
برای استفاده بهتر از رنگ‌ها، سعی کنید از مکمل‌های رنگی استفاده کنید، یعنی رنگ‌هایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). رنگ‌هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ‌های هم خانواده شناخته می‌شوند (مثل زرد و نارنجی).

زمانی که می‌خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ‌های متضاد یا رنگ‌های هم خانواده استفاده کنید. یادتان باشد اگر لباس‌هایتان روشن هستند باید کفش‌هایتان نیز روشن باشد ولی اگر لباس‌های تیره تن می‌کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.
 
برای ست کردن رنگ و طرح پارچه بایــد از لباس هایـی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشد. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس‌هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین باشند (مثلا دارای گل‌های ساده سفیدرنگ باشند یا پشت آن‌ها مارک کوچکی باشد.)
 
فصل بهار برای خانم‌ها فصل خوبی است چون می‌توانند با تهیه چند شال به رنگ‌های شاد ـ که قیمت چندانی هم ندارد ـ تنوع زیادی در لباس پوشیدنشان به وجود بیاورند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار