روغن نارگیل و این همه خاصیت!
کد خبر: ۲۹۶
تاریخ انتشار: 2015 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷
خواص بسیار مفید روغن نارگیل که خیلی از افراد به راحتی از آن می‌گذرند. روغن نارگیل را بیشتر به عنوان تقویت کننده موی سر می‌شناسیم و به کار می‌گیریم. اما این روغن فواید بسیار زیادی دارد که دانستن آن‌ها روزی به کار شما خواهد آمد.

روغن نارگیل و این همه خاصیت!۱. به دفع چربی اضافه کمک می‌کند


روغن نارگیل برای چربی سوزی بسیار مفید است زیرا اشت‌ها را کور می‌کند و روند چربی سوزی را تسریع می‌کند. به سوزاندن چربی جمع شده دراطراف کمر و شکم کمک می‌کند. بیشتر بیماری‌های قلبی از تجمع چربی در ناحیه شکم به وجود می‌آیند.

۲. جوامعی که از روغن نارگیل استفاده می‌کنند سالمترند


مردمی که در مناطقی زندگی می‌کنند که روغن نارگیل جزء مواد غذایی اصلی آن‌ها است زندگی سالمتری دارند. به ویژه افرادی که در نواحی اطراف اقیانوس جنوب زندگی می‌کنند از روغن نارگیل استفاده بسیاری دارند و بسیار سالم هستند.

۳. سرعت چربی سوزی را بالا می‌برد

روغن نارگیل با بالا بردن مصرف انرژی با چاقی مبارزه می‌کند. روغن نارگیل یکی از راه حل‌های بسیار مناسب برای درمان چاقی بیش از حد است. به واسطه تری گلیسرید‌های با زنجیره متوسط، روغن نارگیل سطح انرژی افزایش می‌یابد.

۴. اشتهای شما را کور می‌کند


روغن نارگیل می‌تواند حملات شدید گرسنگی را کنترل کند. کتون موجود در روغن نارگیل روی اشتهای شما تاثیر گذاشته و آن را کنترل کرده و کاهش می‌دهد. هر چه کمتر غذا بخورید سلامت بیشتری نیز خواهید داشت.

۵. برای پوست و مو مفید است

روغن نارگیل در حفاظت از پوست و مو در مقابل آسیب‌ها نقشی اساسی دارد. زدن روغن نارگیل به مو‌ها به طور مرتب آن‌ها را تقویت کرده و از موخوره جلوگیری می‌کند. همچنین روی پوست اثر مرطوب کننده و ضد آفتاب داد.

۶. از حمله عصبی جلوگیری می‌کند

استفاده از روغن نارگیل به کنترل حمله‌های عصبی کمک می‌کند. کودکان مبتلا به صرع که نمی‌توانند از دارو استفاده کنند، می‌توانند از مزایای فراوان روغن نارگیل بهره‌مند شوند. افزایش کتون در خون عامل اصلی این مزایا است.

۷. سطح کلسترول خون را بهبود می‌دهد

روغن نارگیل سطح لیپوپروتئین پرچگال (HDL)، سطح کلسترول خوب خون در بدن، را افزایش می‌دهد. همچنین در تبدیل لیپوپروتئین کم چگال به نوع مفید موثر است. همچنین سطح تریگلیسرید‌ها را کاهش داده و از مسدود شدن عروق جلوگیری می‌کند.

۸. به عنوان آنتی باکتری طبیعی عمل می‌کند

اسید لوریک موجود در روغن نارگیل به عنوان عامل آنتی باکتری عمل می‌کند. به این صورت به از بین بردن پاتوژن‌های خطرناک مانند ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در بدن کمک می‌کند.

۹. عملکرد مغز را افزایش می‌بخشد

روغن نارگیل عملکرد مغز را به صورت قابل توجهی افزایش می‌دهد و به جلوگیری از زوال عقل کمک می‌کند. استفاده مرتب از روغن نارگیل همچنین در مبارزه با بیماری‌های مرگباری مانند آلزایمر کمک می‌کند. کتون موجود در روغن نارگیل انرژی لازم برای مغز را تامین می‌کند.

۱۰. ترکیبی از اسیدهای چرب با خواص دارویی است

روغن نارگیل ترکیبی از اسیدهای چرب دارد که از لحاظ پزشکی ارزشمند هستند. گفته شده است که روغن نارگیل دارای مقادیری از چربی اشباع شده مضر است. با این حال نمی‌توان فواید روغن نارگیل به عنوان منبع سرشار اسیدهای چرب مفید را که بیش از مضرات آن هستند نادیده گرفت.

منبع:ایران ناز
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار