اشد مجازات در انتظار قاتل وکیل سنگدل 
کد خبر: ۲۹۴۸۳۷
تاریخ انتشار: 2023 October 23    -    ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
رئیس کل دادگستری استان سمنان از صدور کیفرخواست برای مباشر در قتل مرحوم محمود رضا جعفر آقایی وکیل شاهرودی خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان سمنان از صدور کیفرخواست برای مباشر در قتل مرحوم محمود رضا جعفر آقایی وکیل شاهرودی خبر داد.
 
محمدجعفر عبدالهی یکم آبان ماه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: شهریور ماه امسال  آخرین مظنون به قتل وکیل شاهرودی در یکی از استان‌های کشور، شناسایی و دستور دستگیری و انتقال وی به محل وقوع جرم صادر شد.
 
وی ادامه داد: پس از بازسازی صحنه وقوع جرم، مظنون به قتل مرحوم جعفرآقایی اعتراف کرد و دستورات قضایی لازم در جهت رسیدگی سریع و دقیق به پرونده صادر شد.
 
رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: در ارتباط با این پرونده برای هشت نفر قرار جلب به دادرسی با اتهاماتی از قبیل: مباشرت و معاونت در قتل و کمک به خلاصی متهم صادر شده است و در کیفرخواست از دادگاه صالح، اشد مجازات برای قاتل و معاونان در بزه درخواست شده است.
 
عبدالهی ضمن هشدار به متخلفان و مخلان امنیت تصریح کرد: امنیت مولفه‌ای است که به هیچ عنوان نباید خدشه‌دار شود. وقتی افرادی با برنامه‌ریزی قبلی قصد تعرض به آزادی مشروع شهروندان را دارند باید منتظر برخورد قانونی و عبرت آموز دستگاه قضایی باشند.
 
محمودرضا جعفر آقایی وکیل دادگستری مردادماه سال گذشته مقابل منزلش در شاهرود با شلیک گلوله به قتل رسید. این وکیل در شاهرود و در مقابل دیدگان همسر و فرزند ۵ ساله‌اش به قتل رسید.
 

با تلاش پلیس در اسفندماه سال گذشته چهار نفر از عاملین قتل دستگیر شدند.  شهریور 402 نیز فرماندهی انتظامی استان از دستگیری قاتل اصلی این جنایت خبر داد.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار