بهترین شانه برای موهایی که ریزش دارد
کد خبر: ۲۹۱۸۲۴
تاریخ انتشار: 2023 September 21    -    ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴
ریزش مو معضلی است که همه ما با آن درگیر هستیم و به دنبال راه های متفاوتی برای درمان آن میرویم اما یکی از نکات مهمی که به آن بی توجه هستیم شانه ی مناسب است.

ریزش مو معضلی است که همه ما با آن درگیر هستیم و به دنبال راه های متفاوتی برای درمان آن میرویم اما یکی از نکات مهمی که به آن بی توجه هستیم شانه ی مناسب است.

 
 

موی نازک یا ریزش مو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله وضعیت های پزشکی، عادات غلط در سبک زندگی یا ژنتیک اتفاق بیفتد. بسیار مهم است به این نکته توجه کنید که موی ضعیف و نازک و مویی که زیاد ریزش دارد، به معنای کچل شدن نیست، بلکه به این معناست که شما شاید بیش از حالت طبیعی موی خود را از دست می دهید.

 

در واقع ریزش مو زمانی اتفاق می‌ افتد که از دست دادن ساقه های مو سریع تر از حالت طبیعی باشد. ریزشِ ۵۰ الی ۱۰۰ عدد ساقه مو در روز طبیعی است؛ البته ممکن است این ریزش مو موقتی باشد و به دلایل مختلف مانند کمبود مواد مغذی، بیماری، استرس، کاهش وزن یا استفاده از قرص های ضد بارداری اتفاق بیفتد؛ اما به هر حال راهکارهای کمک کننده ای هم هستند. 

 

حتما باید یک شانه ای بخرید که با موهایتان ملایم رفتار کند

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که با موهایتان خیلی ملایم رفتار کنید. فرقی ندارد که می خواهید از شامپو نرم‌کننده، لوازم حالت دهنده مو یا شانه استفاده کنید؛ در هر صورت همه اینها باید با موهایتان برخورد ظریف و ملایم داشته باشند؛ اما مهمترین چیز شانه است که باید یک شانه با دندانه های نرم داشته باشید تا به راحتی گره مو های شما را باز کند و با آن خشن رفتار نکند.

شانه چوبی، جنس مناسب برای موهای ضعیف 

شانه ای انتخاب کنید که از مواد طبیعی ساخته شده و باعث آسیب به ساقه های مو نمی شود. شانه های چوبی شانه هایی هستند که رشد مو را هم تحریک کرده و از غدد چربی روی پوست سر محافظت می‌ کنند؛ یعنی سطح چربی طبیعی را متعادل نگه می دارند و از خشکی و شکنندگی مو جلوگیری خواهند کرد.

موهایتان را خیلی زیاد شانه نکنید

حتی اگر بهترین شانه را هم در اختیار دارید، بدانید که شانه زدن زیاد باعث از دست دادن موی زیاد می شود؛ پس در مواقع ضروری موی خود را شانه کنید، زیرا اگر زیاد از حد این کار را انجام دهید، فشار زیادی به پوست سر و ساقه ها وارد می‌ گردد، فولیکول های مو در خطر می افتند و همین فولیکول ناسالم و آسیب دیده؛ رشد مو را به هم می ریزد و باعث شکنندگی و ریزش بیشتر می شود.

بدترین حالت هم این است که مو های خود را در حالت خیس شانه کنید؛ چرا که در چنین حالتی مو ضعیف است و بیشتر می ریزد.

نمناک

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار