۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند
کد خبر: ۲۹۰۹۹۸
تاریخ انتشار: 2023 September 15    -    ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
هر زنی یک رنگ موی ایده آل دارد که زیبایی او را برجسته می‌کند و نقص‌های ظاهری اش را می‌پوشاند. به همین ترتیب، باقی رنگ‌ها اثری معکوس دارند و باعث برجسته شدن چین و چروک‌های صورت و به چشم نیامدن ویژگی‌های مثبت چهره می‌شوند؛ بنابراین انتخاب رنگ موی مناسب بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)«تابناک با تو» - هر زنی یک رنگ موی ایده آل دارد که زیبایی او را برجسته می‌کند و نقص‌های ظاهری اش را می‌پوشاند. به همین ترتیب، باقی رنگ‌ها اثری معکوس دارند و باعث برجسته شدن چین و چروک‌های صورت و به چشم نیامدن ویژگی‌های مثبت چهره می‌شوند؛ بنابراین انتخاب رنگ موی مناسب بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

در ادامه از چند اشتباه رایج در رابطه با رنگ مو خواهیم گفت که می‌توانند سن تان را بالاتر نشان دهند.

۱- رنگ خیلی تیره‌ای انتخاب می‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که وقتی جسمی در مقابل یک پس زمینه‌ی مشکی قرار می‌گیرد، ویژگی‌های مختلف آن بیشتر به چشم می‌آید؟ این امر در مورد چهره‌ی ما هم صدق می‌کند. وقتی مو‌های خود را یکدست مشکی می‌کنیم (مثلاً بدون هیچ هایلایتی) عیب و نقص‌های صورت مان، مثل چین و چروک‌های آن خود را نشان می‌دهند. اگر رنگ تیره دوست دارید، قهوه‌ای تیره گزینه‌ی مناسب تری است تا رنگ مشکی.

۲- رنگی کاملاً متفاوت از رنگ موی طبیعی خود انتخاب می‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

کدام رنگ مو سن را بیشتر نشان می‌دهد: بلوند یا قهوه ای؟ پاسخ این سؤال به عوامل متعددی بستگی دارد که تعیین می‌کنند چه رنگی سن را کمتر نشان می‌دهد. رنگ مویی که انتخاب می‌کنید نباید تفاوت خیلی زیادی با رنگ موی طبیعی تان داشته باشد، چون این تغییر شدید ممکن است با رنگ پوست تان هماهنگ نباشد که در نتیجه‌ی آن، سن تان بیشتر به نظر خواهد رسید.

مثلاً اِما استون را در نظر بگیرید. رنگ موی طبیعی او بلوند است. شما هم موافق هستید که او با این رنگ مو ۵ سالی کمتر از سن واقعی اش به نظر می‌رسد؟ اگر مدت زیادی است که مو‌های خود را رنگ می‌کنید و دقیقاً به خاطر ندارید رنگ موی طبیعی تان چیست، با نگاهی به عکس‌های کودکی تان می‌توانید رنگ موی مناسب خود را پیدا کنید.

۳- موهایتان را تک رنگ می‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

بعضی خانم‌ها برای پوشاندن مو‌های سفید خود اغلب از یک رنگ یکدست استفاده می‌کنند. باید بدانید که رنگ موی بلوند یا مشکی یکدست حالت طبیعی به مو‌ها نمی‌دهد و می‌تواند ظاهری کدر و پیرتر به چهره‌ی شما دهد. اضافه کردن هایلایت به رنگ مو‌ها درخشش بیشتری به چهره می‌بخشد و سن را کمتر نشان می‌دهد و درنتیجه، رنگ مو‌ها از یکنواختی درمی آید.

۴- از رنگ‌های بلوند پلاتینه استفاده می‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

اگر از طرفداران رنگ مو‌های بلوند پلاتینه هستید، بهتر است تجدیدنظری داشته باشید. بلوند پلاتینه یک رنگ سرد است که به رنگ پوست‌های خیلی روشن یا صورتی نمی‌آید، چون ظاهری کدر و پیرتر به چهره می‌دهد.

۵- از هایلایت فیس فریم استفاده نمی‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

حتی اگر مو‌های خود را هایلایت کنید هم ممکن است نتیجه‌ی نهایی کماکان فاقد عمق باشد. راه حل این مشکل این است که از رنگ‌های روشن‌تر برای تعدیل کردن چین و چروک‌های صورت و دیگر نشانه‌های بالا رفتن سن استفاده کنید. استفاده از هایتلایت فیس فریم زیبایی‌های چهره تان را برجسته می‌کند و باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید.

۶- مو‌های خود را نیمه سفید نیمه رنگ شده می‌گذارید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

به نظرتان موی سفید سن را بیشتر نشان می‌دهد؟ این یک باور اشتباه است. لزوماً اینگونه نیست و بسیاری از خانم‌ها با رنگ موی سفید طبیعی خود بسیار عالی می‌شوند.

در حقیقت، این سفیدی ریشه‌ی مو‌ها لا به لای مو‌های رنگ شده است که سن را بالاتر نشان می‌دهد؛ بنابراین یک راه حل این مشکل می‌تواند این باشد که دست از رنگ کردن مو‌های خود بکشید و یک مدل موی کوتاه مُد روز برای مو‌های خود انتخاب کنید. با این کار بسیار جوان‌تر به نظر خواهید رسید.

۷- ریشه‌ی مو‌ها را رنگ نمی‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

رنگ کردن کل مو‌ها به رسیدگی مداوم نیاز دارد، چون ریشه‌ی مو‌ها اغلب خیلی زود درمی آیند. با این حال، همه می‌دانیم که همیشه نمی‌توانیم به روتین رنگ موی خود پایبند باشیم و ممکن است نتوانیم سر وقت آن را انجام دهیم. برای آنکه به همین خاطر ظاهر پیرتری پیدا نکنید، می‌توانید برای رنگ کردن مو‌های خود از مدل رنگ مویی استفاده کنید که در آن ریشه‌ها به عمد رنگ تیره تری دارند، مثل مدل رنگ موی آمبره. با این کار می‌توانید به مو‌های خود اجازه دهید رشد طبیعی خود را داشته باشد و در عین حال، همیشه ظاهر مرتبی داشته باشد.

۸- از رنگ‌های از مُد افتاده استفاده می‌کنید

۸ اشتباه رایج درباره رنگ مو که سن را بالاتر نشان می‌دهند (برترین ها)

دنیای رنگ مو هم تابع مُد است. به همین دلیل است که بعضی رنگ مو‌ها مُد روز محسوب می‌شوند و برخی هم از مُد افتاده. انتخاب رنگ مویی که در گذشته مُد بوده می‌تواند ظاهری از مُد افتاده به شما دهد.

استفاده از رنگ مو‌ها و مدل‌های رنگ موی مُد روز ظاهری خواستنی به شما خواهد داد. آرایشگرتان احتمالاً می‌داند که رنگ مو‌های مُد روز کدام اند و حتماً می‌تواند به شما بگوید که چه رنگ مویی به رنگ پوست شما می‌آید.

منبع: برترین‌ها

 

برچسب ها: مو ، مدل مو ، رنگ مو ، سن
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار