مهم‌ترین رویداد ورزشی جهانی زنان+عکس
کد خبر: ۲۸۷۱
تاریخ انتشار: 2015 June 22    -    ۰۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
به نظر می‌رسد انتشار تصاویر «هات‌ترین بازیکنان فوتبال زنان» و از این‌دست، یکی از حاشیه‌های ناخوشایندی است که با انتشار تصاویر شخصی از بازیکنان در فضای مجازی و پرداختن به آن‌ها از منظری غیرورزشی، اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.

جام‌جهانی فوتبال زنان، تورنومنتی سه‌هفته‌ای است که امسال برای هفتمین‌بار و در کانادا برگزار می‌شود. این واقعه ورزشی، مهم‌ترین رویداد ورزشی جهانی زنان است که در ۱۹۹۱، یعنی ۶۰ سال بعد از ایجاد جام‌جهانی فوتبال مردان، از سوی فیفا تأسیس شد.در ابتدای پیدایش، جام‌جهانی فوتبال زنان تنها با ۱۲ تیم از ۱۲ کشور در چین برگزار شد، اما به‌تدریج، این تعداد به ۱۶ تیم رسید و امسال، تعداد تیم‌های شرکت‌کننده ۲۴ تیم است. این تیم‌ها که از میان کشورهای عضو فیفا اجازه عضویت دارند، تاکنون در 6 دوره از مسابقات شرکت کرده و آمریکا و آلمان، هریک ۲ بار و نروژ و ژاپن، هریک یک‌بار قهرمانی جام را از آن خود کرده‌اند. بازی‌های جام همچون جام‌جهانی مردان، چهار ساله است و فرآیند ارزیابی و رقابت برای ورود به جام، در سه‌ سال پیش‌رو انجام می‌شود.

میزبانان جام‌جهانی زنان به‌ترتیب چین (۱۹۹۱)، سوئد (۱۹۹۵)، آمریکا (۱۹۹۹، ۲۰۰۳)، چین (۲۰۰۷)، آلمان (۲۰۱۱) و کانادا (۲۰۱۵) بوده‌اند. مدت برگزاری بازی‌های سال جاری این جام از سه هفته به یک ماه افزایش پیدا کرده و از ۶ ژوئن تا ۵ جولای است.