راز جسد مثله شده دختر جوان در پایتخت برملا شد+عکس
کد خبر: ۲۸۶۹۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2016 February 22    -    ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۳
مأمورین شهرداری در حین انجام خدمات شهری در خیابان کردستالن جنوبی – نبش خیابان 21 ، به یک بسته ی زباله مشکی رنگی برخورد کردند که با دقت زیادی نوارچسب و بسته بندی شده بود ! در بررسی محتویات بسته مشخص شد که داخل آن ، دست و پای بریده شده ی متعلق به یک انسان قرار دارد !! که بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 125 یوسف آباد اعلام شد .  
 
با حضور مأمورین کلانتری 125 یوسف آباد در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که "دو دست بريده شده از کتف و دو پا بريده شده از ران قرار داده شده در داخل کیسه زباله" می بایست متعلق به یک خانم جوان باشد .  

راز جسد مثله شده دختر جوان در پایتخت برملا شد/ هنوز تمام اعضای بدن قربانی پیدا نشده است+عکس
 
پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :  
با اعلام خبر به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل ، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .  
 
تشکیل پرونده فقدان در پایگاه چهارم پلیس آگاهی :  
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده جسد مثله شده ی متعلق به یک خانم ناشناس که بر روی ناخن های آن آرایش ( کاشت ناخن مصنوعی ) وجود داشت ، اعضای یک خانواده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی در سیدخندان مراجعه و عنوان داشتند که یکی از اعضای خانواده ی آنها بنام عاطفه ( 35 ساله ) ، صبح روز پنجشنبه از منزل خارج و پس از آن دیگر مراجعتی به خانه نداشته است .  
 
شناسایی جسد ناشناس :  
با ثبت مشخصات فقدانی پایگاه چهارم آگاهی در سیستم پلیس آگاهی و ارائه مشخصات ظاهری از عاطفه بویژه در خصوص انجام آرایش بر روی ناخن های دست و پا ، کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی هویت جسد پرونده بدن مثله شده متعلق به زن ناشناس شدند .  
 
دوست خانودگی ؛ مظنون اصلی پرونده :  
در تحقیقات بعمل آمده از اعضای خانواده مقتوله مشخص شد که یکی از دوستان خانوادگی شان بنام "حمید" ( متولد 1351 ) ارتباط نزدیکی با این خانواده و همچنین مقتوله داشته است .  
 
با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص ارتباط نزدیک حمید با اعضای خانواده مقتوله ، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت ؛ حمید در مورخه 01/12/1394در اداره دهم حاضر شد اما در اظهارات خود عنوان داشت که از چند روز پیش هیچ تماسی با مقتوله نداشته و از طریق خانواده ی عاطفه در جریان مرگ وی و کشف بقایای جسد او قرار گرفته است .  
 
اعتراف به جنایت :  
با وجود ادعای بی اطلاعی حمید از طریقه قتل عاطفه ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات تخصصی اطمینان پیدا کردند که او در حال ارائه اظهارات دروغین به آنهاست ؛ لذا بار دیگر ، حمید در مورخه 02/12/1394 به اداره دهم دعوت شد .  
 
حمید در دومین جلسه حضور  خود در اداره دهم ، با تغییر اظهارات اولیه ی خود عنوان داشت : " قرار بود تا روز پنجشنبه ، من و عاطفه همدیگر را ملاقات کنیم اما صبح آنروز عاطفه با من تماس گرفت و قرار را کنسل کرد " .  
 
تحقیقات از حمید در شرایطی برای دومین بار آغاز شده بود که کارآگاهان در کمترین زمان ، تمامی اقدامات پلیسی جهت بررسی صحت اظهارات وی را انجام داده بودند ؛ لذا هر بار ، زمانیکه حمید در برابر سؤالات جدیدی از سوی کارآگاهان قرار می گرفت ، اظهارات جدید و بعضا متناقض با اظهارات گذشته را بیان می کرد .  
 
سرانجام در ساعت 12:00،دوم اسفند ماه، حمید که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل عاطفه و مثله کردن جسد وی اعتراف کرد .  
 
اعترافات متهم :  
حمید در اعترافاتش ، در خصوص نحوه ارتکاب جنایت و قتل عاطفه به کارآگاهان گفت : صبح روز پنجشنبه مورخه 29/11/1394 ، به دنبال عاطفه در محل زندگی وی و خانواده اش در منطقه تهرانپارس رفتم ؛ پس از آن ، برای خوردن صبحانه به یک طباخی در فلکه سوم تهرانپارس رفتیم " .  
 
متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : " پس از خوردن صبحانه ، در داخل ماشین در حال صحبت با عاطفه بودم که ناگهان شروع کرد به ناسزا گفتن به اعضای خانواده ام !! در یک لحظه کنترل خود را از دست دادم ؛ زمانیکه به خود آمدم متوجه شدم که دستانم به دور گردن عاطفه افتاده و او دیگر نفس نمی کشد ".
 
حمید در خصوص نحوه ی مثله کردن جسد نیز به کارآگاهان گفت : "بسیار ترسیده بودم ؛ نمی دانستم چکار می کنم ؛ جسد را به خانه ام در منطقه ایوانکی بردم ؛ از خانه خارج شده و چاقوی تیزی خریداری کردم ؛ جسد را مثله کرده و قسمت های مختلف بدن را در دو کیسه زباله مشکی قرار دادم (دست ها و پاها در کیسه اول و تنه و سر در کیسه دوم) ؛ ابتدا قصد داشتم تا کیسه ها را در همان منطقه ایوانکی رها کنم اما در ادامه تغییر نظر داده و پلاستیک ها را به منطقه کردستان منتقل و هر دو کیسه را در داخل سطل زباله [ در خیابان 21 ] انداخته و به سرعت از محل متواری شدم " .  
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "متهم در اعترافات خود مدعی شده است که هر دو کیسه زباله ی حاوی بقایای جسد مقتوله را در داخل یک سطل زباله ( محل کشف جسد در خیابان کردستان جنوبی – نبش خیابان 21 ) قرار داده اما تاکنون کیسه دوم حاوی سایر اعضای بدن مقتوله کشف نشده و تحقیقات در این خصوص در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفته است " .  
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، در پایان این خبر نیز اعلام داشت : " با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحققات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " . 
باشگاه خبرنگاران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
0
2
پناه می‌بریم به خدا از شر شیطان دورن و برون. تصور قتل و مثله کردن هم مشکله چه برسه به انجامش
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار