پاسخ نویسنده «پایتخت» به حاشیه‌های اخیر
کد خبر: ۲۸۴۷
تاریخ انتشار: 2015 June 22    -    ۰۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
در پی پخش تنها سه قسمت از سریال «پایتخت ۴»، انتقادهایی درباره‌ی این سریال در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شد که از آن جمله می‌توان به طرح مساله‌ی برهم‌ریختگی تاریخی ماجرای سقوط هواپیمای مالزیایی و تشکیل شورای شهر در قصه سریال ماه رمضان شبکه یک اشاره کرد.

پاسخ نویسنده «پایتخت» به حاشیه‌های اخیر
 
بر این اساس یکی از نویسندگان «پایتخت 4» در مقام پاسخ به این انتقادها برآمد.

حسن وارسته تصریح کرد: به نظرم دوستان بهانه‌های بنی‌اسرائیلی می‌گیرند. ما خودمان بهتر از هر کس بحث سقوط هواپیمای مالزیایی را می‌دانیم و حتی زمانی که قصه را پیش می‌بردیم خودمان نسبت به تمام جریان‌ها واقف بودیم. حتی زمانی که هواپیمای مالزیایی سقوط کرد، «پایتخت 3» در حال پخش بود و زمانی بود که بازیگر نقش چوچانگ به مناسبت چهارشنبه‌ سوری به ایران آمده بود و ما می‌توانستیم همان موقع به جریان اشاره کنیم ولی ما هیچ تأکیدی بر این قضیه نداشتیم و بنا را روی یک هواپیما گذاشتیم و هیچ آدرسی هم ندادیم؛ بنابراین تمام این حرف‌ها ایرادهای بنی‌اسرائیلی است و ما نسبت به تمام آنها واقفیم.

وی سپس به بخش انتخاب اعضای شورای شهر در داستان «پایتخت 4» و اینکه گفته می‌شود تاریخ دقیقی ندارد، اشاره کرد و توضیح داد: در مورد شورای شهر هم جا دارد به این نکته اشاره کنم که ما در داستان‌های درام همیشه با تماشاگر قراری می‌گذاریم و تماشاگر هم درامی را که ما باورپذیر کرده‌ایم، می‌پذیرد؛ وگرنه خودمان هم می‌دانستیم که برگزاری شورای شهر چه زمانی است. چه زمان این اتفاق افتاده که یک هفته به ماه مبارک رمضان باقی مانده، شورای شهر برگزار شود! به همین خاطر تاریخ، خیلی برایمان مهم نیست بلکه آنچه مهم است قصه است؛ اگر این‌طور باشد که تمام آثار جهان را باید زیر تیغ نقد برد.

این نویسنده همچنین درباره بازخوردها نسبت به «پایتخت» در فضای مجازی مطرح کرد: ما این روزها اگرچه در منطقه شیرگاه مازندران سخت مشغول کار هستیم، ولی از فضاهای مجازی هم بی‌خبر نیستیم و می‌دانیم که چه پیش می‌آید. برای ما مهم این است که قصه‌ای که روایت می‌شود برای تماشاگر باورپذیر باشد. ما خودمان بیش از هر کسی نسبت به ضعف‌ها و قوت‌هایمان واقف هستیم و به نوعی آگاهانه و عامدانه پیش می‌رویم. ما قرار است در قصه درامی را اجرا کنیم و با تماشاگرمان یک قرار بگذاریم.

او در عین حال خاطرنشان کرد: البته با این وجود نیز به این نوع نگاه‌ها و نقدها احترام می‌گذاریم؛ چراکه همین حرف‌ها نشان می‌دهد که اثر، سلامت خودش را حفظ کرده است.

وارسته در پایان درباره‌ی اینکه «پایتخت 4» تا چه زمانی در شیرگاه مازندران تصویربرداری می‌شود؟ اعلام کرد: داستان «پایتخت 4» به شکل قصه به قصه در حال نگارش و تصویربرداری است و ضمن اینکه متن نگارش می‌شود، سر صحنه نیز چیزهایی به شکل بداهه به قصه اضافه می‌شود؛ بنابراین ما در نگارش «پایتخت» کاغذی پیش نمی‌رویم بلکه قصه به قصه کار را پیش می‌بریم. فکر می‌کنم تا لحظات پایانی ماه مبارک رمضان درگیر کار نگارش و تصویربرداری «پایتخت 4» باشیم؛ ضمن اینکه فعلا مشخص نیست لوکیشن از شیرگاه به جای دیگری منتقل شود و تمام تغییر لوکیشن بستگی به قصه دارد.

سریال ماه رمضانی «پایتخت» هر شب ساعت 22 از شبکه اول سیما پخش می‌شود. کارگردان این سریال سیروس مقدم است و محسن تنابنده، احمد مهران‌فر، ریما رامین‌فر و علیرضا خمسه از جمله بازیگران این سریال هستند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر