آب «نهرپشته» اسیدی است!
bato-adv
کد خبر: ۲۸۱۷
تاریخ انتشار: 2015 June 21    -    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۰
علی بابایی دهیار روستای نهرپشته شهرستان کمیجان  با اشاره به اینکه روستای نهرپشته به شدت با بحران آب مواجه است، افزود: طی ماه‌های اخیر روستا به شدت با بحران کم‌آبی مواجه شد، به شکلی که شرکت آب و فاضلاب اقدام به حفر یک حلقه چاه در روستا کرد.

وی با ابراز تاسف از اسیدی بودن آب این چاه و اینکه عملا هیچ استفاده‌ای نمی‌توان از آن کرد، گفت: به محض استفاده از این آب پوست می‌سوزد، پس مشکل کم‌آبی روستا حل نشد، بلکه مشکل دیگری نیز به آن افزوده شد. حتی حیوانات نیز از خوردن این آب خودداری می‌کنند.

بابایی تصریح کرد: شرکت آب‌وفاضلاب شهرستان یک چاه هزار متری حفر کرد، اما متاسفانه چاه اسیدی شد و مجبوریم که آب را از روستاهای اطراف و یا میلاجرد تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه مکاتبات بسیاری با مسئولین و مدیران شهرستان داشته‌ایم، افزود: مسئولین با بیان اینکه بودجه لازم در اختیار نیست، آبرسانی به روستا را تاکنون انجام نداده‌اند و این بی‌آبی شرایط سختی را به وجود آورده است.

دهیار روستای نهرپشته با اشاره به اینکه روستا در شش کیلومتری بخش میلاجرد و 16 کیلومتری شهر کمیجان قرار دارد، افزود: جمعیت روستا حدود 300 نفر در قالب 75 خانوار است و از ابتدای سال تاکنون شش خانواده به دلیل نبود آب از روستا مهاجرت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر