این خودروی تمام برقی در ایران تاکسی می‌شود؟
کد خبر: ۲۸۱۴۶۹
تاریخ انتشار: 2023 June 01    -    ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
 طبق تصاویر بدست آمده، اولین خودروی برقی پلاک ملی به زودی در خیابان‌ها حضور خواهد یافت. این خودرو، چری آریزو ۵ EV خواهد بود.

 طبق تصاویر بدست آمده، اولین خودروی برقی پلاک ملی به زودی در خیابان‌ها حضور خواهد یافت. این خودرو، چری آریزو ۵ EV خواهد بود.

 
 

چری بعد از اعمال تغییرات فراوان، باز هم دست از سر مدل آریزو ۵ برنداشته و نسخه‌های مختلفی از آن را معرفی کرده است. مدل برقی یا EV آن قرار است به زودی در ایران حضور یابد و لقب اولین خودروی برقی پلاک ملی را یدک بکشد.

 

این خودروی تمام برقی در ایران تاکسی می‌شود؟

 

طراحی کلی آریزو ۵ برقی با نسخه عادی آنچنان فرقی ندارد و صرفا تغییرات ناشی از برقی شدن روی خودرو اعمال شده است.

جلوپنجره و همچنین قسمت پایینی سپر خودرو تغییر کرده و شکل خودروهای برقی به خود گرفته است.

نمای پشتی به جز نوشته EV تغییری نداشته است.

فضای داخلی آریزو ۵ برقی متناسب با آخرین تغییرات مدل توربو بوده و در این مدل، برخی امکانات جدید مثل دسته دنده موس مانند و کیلومترشمار تماما دیجیتال، به آن اضافه شده است.

۶ کیسه هوا، کروز کنترل، ترمز دستی برقی و اتوهلد و سیستم بازیافت انرژی و... در این نسخه حضور دارد.

پیشرانه برقی آریزو ۵ قادر است ۱۲۲ اسب‌بخار قدرت و ۲۷۶ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند.

این قدرت توسط جعبه دنده تک سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

باتری ۵۳.۶ کیلوواتی آریزو ۵ پس از هربار شارژ قادر است ۵۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.طی مدت زمان حدودا ۳۰ دقیقه‌ای، باتری خودرو از ۳۰ درصد به ۸۰ درصد خواهد رسید.

قرار است این خودرو در ناوگان تاکسیرانی هم حضور داشته باشد که اگر این امر محقق شود، می‌تواند شروع خوبی برای توسعه خودروهای برقی در ناوگان تاکسیرانی باشد.

البته ذکر این موضوع هم واجب است که هنوز زیرساخت مطلوبی برای خودروهای برقی در کشور وجود ندارد و باید دید که شرکت‌هایی مثل مپنا، قرار است در چه زمانی اقدام به توسعه زیرساخت برای خودروهای برقی کنند.

خبر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار