پوشش متفاوت همسران اردوغان و قلیچداراوغلو
کد خبر: ۲۸۱۱۴۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2023 May 28    -    ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸

پوشش متفاوت همسران اردوغان و قلیچداراوغلو

«رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه و نامزد ائتلاف جمهور و «کمال قلیچداراوغلو» نامزد ائتلاف «ملت» دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات، رای خود را به صندوق انداختند.
«رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه و نامزد ائتلاف جمهور و «کمال قلیچداراوغلو» نامزد ائتلاف «ملت» دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات، رای خود را به صندوق انداختند.
 
اردوغان پس از انداختن رای خود به صندوق گفت که مردم رئیس جمهور خود را انتخاب خواهند کرد و به نظر من، روند شمارش آرا سریع انجام خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه ترکیه بر پایبندی به دموکراسی تاکید دارد، افزود: از رای دهندگان می خواهیم که سستی نکنند و به مراکز رای دهی بروند.
 
از سوی دیگر قلیچدار اوغلو، دیگر نامزد ریاست جمهوری ترکیه هم پس از آنکه رای خود را به صندوق انداخت، گفت: از همه شهروندان می خواهم که به مراکز رای گیری بروند و از آرا خود دفاع کنند، زیرا انتخابات در شرایط سختی در حال برگزاری است.
 
پوشش متفاوت همسران اردوغان و قلیچداراوغلو
 
وی افزود: به خاطر تحقق دموکراسی واقعی، از مردم می خواهم که به سوی صندوق های رای بروند.
 
رای گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه با ادای سوگند عوامل شعب از ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی در یک هزار و ۹۴ حوزه انتخابیه ۸۱ استان این کشور آغاز شده و برابر قانون انتخابات، روند اخذ آرای مردم بدون تمدید تا ساعت ۱۷ امروز ادامه خواهد داشت.
 
مردم ترکیه امروز از میان اردوغان رئیس جمهور کنونی و نامزد ائتلاف جمهور و قلیچداراوغلو» نامزد ائتلاف «ملت» موسوم به احزاب میز ششگانه، دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات، یک نفر را برای هدایت قوه مجریه این کشور انتخاب می کنند.
 
در پی شمارش آرا و کسب نشدن حد نصاب ۵۰ درصد به اضافه یک رای توسط هیچ کدام از سه نامزد حاضر در رقابت انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در ۱۴ ماه می ۲۰۲۳(۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲)، «رجب طیب اردوغان» و «کمال قلیچدار اوغلو» به دور دوم این رقابت انتخاباتی راه یافتند.
 
بر اساس نتایج شمارش آرای دور نخست، اردوغان با کسب بیش از ۲۷ میلیون و ۸۸ هزار رای معادل ۴۹.۵ درصد آراء و کمال قلیچدار اوغلو با کسب بیش از ۲۴ میلیون و ۵۶۸ هزار رای معادل ۴۴.۸۹ درصد به دور دوم راه یافتند و سینان اوغان نامزد سوم این رقابت نیز حدود ۲ میلیون و ۸۲۹ هزار رای معادل ۵.۱۷ درصد آرای این رقابت را کسب کرد.
 
انتخابات حساس امروز، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ترکیه و دومین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور پس از تغییر نظام سیاسی از پارلمانی به ریاستی محسوب می‌شود.
 
در همین حال، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه با حضور در یکی از شعب و پس از دادن رای در مصاحبه با خبرنگاران از به کارگیری ۶۰۱ هزار نیرو برای تامین امنیت دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در کشورش خبر داد و گفت: روند اخذ آرای مردم با آرامی و بدون رخداد امنیتی جریان دارد.
 
وی افزود: امروز در مجموع ۶۰ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۷۴۵ نفر از شهروندان واجد شرایط در ترکیه می توانند رای دهند.
 
سویلو شمار صندوق های فعال رای گیری در ترکیه را ۱۹۱ هزار و ۸۸۵ عدد اعلام و اضافه کرد: هماهنگی برای اطمینان از امنیت رای گیری در همه صندوق‌های رای انجام شده است.
 
وزیر کشور ترکیه از اختصاص یک هزار و ۱۵۸ صندوق اخذ رای در مناطق زلزله زده این کشور خبر داد و گفت: روند رای گیری در این مناطق در کانکس‌های نصب شده جریان دارد.
 
«احمد ینر» رییس شورای عالی انتخابات ترکیه نیز گفت: انتخابات تا این لحظه بدون هیچ مشکلی در جریان است و مردم حضور گسترده ای داشته اند.
 
وی افزود: نتایج انتخابات با تاخیر اعلام نخواهد شد، زیرا فقط دو نامزد در آن رقابت دارند.
 
به گقته ینر، بیش از۱۹۱ هزار صندوق رای گیری برای دور دوم انتخابات در نظر گرفته شده است.
 

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز ساعاتی پیش رای خود را به صندوق انداخت.

ایرنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
1
5
این زن اردوغان چی به سرش میبنده که کله اش اینقدر بزرگ میشه؟ خیلی زشته.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
1
6
پس عکس همسر رقیب اردوغان کو ؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین اخبار