ویلچری که از پله بالا می‌رود+عکس
کد خبر: ۲۷۶۸
تاریخ انتشار: 2015 June 21    -    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲

دانشجویان دانشگاه صنعتی زوریخ و دانشگاه هنر زوریخ در سوئیس موفق به ساخت ویلچری شدند که قادر است از هر سطحی به ویژه شکل‌های مختلف پلکان بالا و پایین برود.

اگرچه قبلا نیز نمونه‌های ویلچر مجهز به زنجیر ساخته شده بود، اما نکته متمایز در این دستگاه، استفاده از سیستم جدید زنجیر متحرک است که به کمک آن می‌توان در شرایط مختلف از دو حالت چرخ و یا زنجیر استفاده کرد.

طراحی این ویلچر به نحوی است که در شرایط قرارگیری روی سطح افقی، حرکت تنها از طریق دو چرخ مجهز به موتور الکتریکی انجام می‌شود.

3298031_293

هنگامی که فرد معلول به سطح شیبدار یا پلکان می‌رسد، می‌تواند تنها با فشار دادن یک دکمه، زنجیر لاستیکی زیر ویلچر را برای بالا رفتن از پلکان آماده کند.

همچنین این ویلچر مجهز به دو پیستون برای حفظ تعادل صندلی و افزایش راحتی در پلکان است. عملکرد این سیستم به گونه‌ای است که وضعیت صندلی شخص معلول را در هر شیبی به صورت افقی حفظ می‌کند.

این دانشجویان در حال حاضر بر روی پیش‌ساخت این فناوری در حال کار هستند و قصد دارند از آن در مسابقات سال آینده Cybathlon استفاده کنند که شامل رقابت ورزشکاران معلول با استفاده از دستگاههای کمکی است.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر