۱۵ ایده برای صمیمی‌تر شدن فضای خانه
کد خبر: ۲۷۶
تاریخ انتشار: 2015 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۸
اگر می‌خواهید دوباره اعضای خانواده را مثل سابق دور هم در اتاق نشیمن جمع کنید و فضایی صمیمی ایجاد کنید، ایده‌های این مطلب به شما کمک زیادی خواهد کرد.

اتاق نشیمن جایی است که اعضای خانواده برای استراحت، تماشای فیلم، بازی کردن و یا گپ زدن در آن جمع می‌شوند. بنابراین یکی از بهترین جا‌ها برای صرف وقت، هزینه و خلاقیت در دکوراسیون و طراحی همین اتاق نشیمن پر کاربرد است. با استفاده از این ۱۵ ایده جالب فضایی دوست داشتنی، صمیمی و گرم در اتاق خانوادگی خود ایجاد کنید.

عکس خانوادگی دیواری


15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

صاحبان خلاق این خانه، عکسی از فرزندان خود انتخاب کرده اند و داده اند آن را برایشان تبدیل به کاغذ دیواری قابل شستشو و قابل جابجایی کرده اند. شما هم می توانید عکس های خانوادگی خود را دیواری کنید.

پروجکشن رنگی15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن


اگر خانواده شما هم اهل تماشای فیلم در شب هستند، می توانید به جای خریدن یک تلویزیون بزرگ، از پروجکشن های دیواری که با رنگ درست می شوند استفاده کنید. یکی از دیوارهایی خالی و مناسب اتاق نشیمن را انتخاب کنید، آن را رنگ سفید بزنید و در مقابل آن دستگاه پروجکشن را قرار دهید. در تصویر بالا دستگاه پروجکشن داخل دیوار مقابل دیوار تعبیه شده است.

 نقشه دیواری سفرهای خانوادگی


15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

یک نقشه جهان که روی یکی از دیوارهای اتاق نشیمن نقاشی شده است، تبدیل به یک ویژگی تعاملی اتاق می شود وقتی از آن به عنوان نقشه سفرهای خانوادگی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید نقاط مورد نظر را علامت بزنید می توانید زیر نقشه از یک لایه رنگ آهن ربایی استفاده کنید تا بتوانید از علامت های آهن ربایی روی آن استفاده کنید. یا می توانید از بورد چوب پنبه ای استفاده کنید و پرچم های نشان را داخل آن فرو کنید.

مبلمان با نمک

از آنجایی که معمولا اتاق نشیمن از بقیه بخش های منزل که مخصوص پذیرایی از میهمان و .. هستند، جداست، شما می توانید در طراحی و چیدمان مبلمان کمی از کلیشه ها و قوانین فاصله بگیرید و سعی کنید فضا را با نمک تر و دوست داشتنی تر کنید. همانطور که در تصویر بالا می بینید میزهای تاس، کوسن های رنگارنگ، درب چوبی قدیمی، و صندلی حصیری فضای اتاق را دنج و صمیمی کرده است.

میز بازی

15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

اگر خانوادگی اهل بازی کردن هستید از اسم فامیل بگیر تا دبلنا و …. بد نیست یک میز باریک مخصوص بازی در اتاق نشیمن قرار دهید و کنارش چهارپایه یا نیمکت قرار دهید و در زمان عدم نیاز آن را به دیوار بچسبانید تا جای کمتری بگیرد.

 فرش‌های رنگارنگ


15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن


با انداختن فرش یا موکتی رنگارنگ شادی و طراوت را به مبلمان و دیوارهای یکنواخت با رنگ های خنثی اضافه کنید. طرح های رنگارنگ و شلوغ و برجسته باعث می شوند لکه ها و آشغال های ریز روی فرش کمتر دیده شوند.

تخته سیاه دیواری

15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن


بچه ها عاشق این تخته سیاه روی دیوار اتاق نشیمن هستند. می توانید با قرار دادن تخته سیاه روی دیوار اتاق نشیمن هم برای آنها فرصت نقاشی ایجاد کنید و هم خودتان جملات الهام بخش و زیبا را روزانه بنویسید.

 آلبوم دیواری خانوادگی

v15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

لحظات دوست داشتنی و خاطره انگیز خود را با انتخاب قاب هایی مناسب و هماهنگ روی دیوار اتاق نشیمن نصب کنید. سعی کنید چهارچوبی مشخص و معین روی دیوار در نظر بگیرید و همواره هماهنگ با آن سایز و رنگ و شکل قاب ها تعیین کنید. به این ترتیب همیشه با اتفاقات خانوادگی به روز خواهید بود.

صندلی پنجره‌ای با کمد

15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن


اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید اجازه ندهید فضای جلوی پنجره تلف شود. برای آن برنامه ای بچینید. مانند تصویر صندلی راحتی طراحی کنید و از فضای زیرش به عنوان کمد یا محل نگهداری چیزهای مختلف مانند کتاب و … استفاده کنید.

موروثی‌های نونوار


15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن


لوازم قدیمی خانوادگی مانند یک مبل یا کاناپه را که سالهای دراز کنار خانواده بوده و روزهای تلخ و شیرین را کنار خانواده تجربه کرده است را هرگز دور نیندازید، می توانید با عوض کردن پارچه رومبلی نمایی نو به آنها بدهید اما همچنان حضورشان را حفظ کنید.

میز پازل


15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

احتمالا از این میزهای تا شو یا کشویی جدیدا زیاد دیده اید. این میزها برای خانه های کوچک عالی هستند و البته بسیار پر کاربرد. اما یکی از کاربردهایش که احتمالا تا به حال به آن فکر نکرده اید، می تواند پازل باشد. اگر خودتان یا یکی از اعضای خانواده اهل پازل های چند صد قطعه ای هستید این میز بهترین جا برای انجام دادن آن است. وقتی می خواهید آن را تکمیل کنید میز را بیرون می کشید و وقتی نمی خواهید میز را داخل می برید.

درب‌های چوبی برای جلوی تلویزیون


15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

یکی از راه های خوب برای اینکه انگیزه پیدا کنید و گاهی تلویزیون را خاموش کنید و آن را کاملا از دسترس خارج کنید تعبیه این درب های چوبی برای پوشش دادن آن است. هم زیبا هستند هم خاطره انگیز و هم انگیزه می دهند که گاهی تلویزیون را به کلی از فضای اتاق حذف کنید.

15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

یکی از کارهای بامزه ای که می توان روی دیوار انجام داد تهیه پوستر یا برچسب قوانین خانه خود و نصب آن روی دیوار است، این پوستر نشان دهنده چیزهایی است که خانواده شما برای آنها ارزش زیادی قائل است.


محل مخصوص بازی بچه ها

15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

اگر بچه های کوچک یا نوجوان در منزل دارید یک میز قطار یا لگو و تعدادی صندلی پفی راحت ایده خوبی برای خلق یک فضای خوب برای بازی بچه هاست. می توانید در نزدیکی این میز نیز اسباب بازی های بچه ها را طبقه بندی کنید و در دسترس قرار دهید.


کارهای هنری زیبا

15 ایده جالب برای صمیمی تر شدن فضای اتاق نشیمن

یکی از بهترین راه ها برای زنده کردن فضای اتاق نشیمن استفاده از آثار هنری است. اگر از یک اثر هنری اصیل و زیبا روی دیوار استفاده می کنید باید بقیه دکورهای دیواری را کوچک انتخاب کنید.

منبع:سایت نیکو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار