اشک شوق برای پرواز مهمترین جنگنده ارتش چین
کد خبر: ۲۷۵۰۰۲
تاریخ انتشار: 2023 March 26    -    ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
چنگدو جی-۱۰ یک هواپیمای چند منظوره است که توسط شرکت چنگدوی چین برای ارتش چین طراحی و تولید شده‌است. این هواپیما، که در غرب به نام «اژدهای نیرومند» معروف است، می‌تواند به‌طور هم‌زمان به عنوان یک جنگنده و یک هواپیمای تهاجمی ایفای نقش کند.
 بی شک ساخت اولین نمونه از هر فناوری مهمترین آن است. در سال ۱۹۹۸ بود که چین با ساخت جنگنده جی ۱۰ توانست به این صنعت مهم دست یابد.
 
این تصویری از سال ۱۹۹۸ است. روزی که اولین پرواز موفق جنگنده چینی در این کشور پرواز کرد و برای این موفقیت ، چینی ها اشک شوق ریختند.
 
اشک شوق برای پرواز مهمترین جنگنده ارتش چین
 
به گزارش خبرآنلاین ، چنگدو جی-۱۰ یک هواپیمای چند منظوره است که توسط شرکت چنگدوی چین برای ارتش چین طراحی و تولید شده‌است. این هواپیما، که در غرب به نام «اژدهای نیرومند» معروف است، می‌تواند به‌طور هم‌زمان به عنوان یک جنگنده و یک هواپیمای تهاجمی ایفای نقش کند. این هواپیما برای اجرای عملیات در هرگونه شرایط آب و هوایی در شب و روز طراحی شده‌است.
 
طراحی این هواپیما در اواخر دهه ۱۹۸۰ به عنوان پاسخی به دو جنگنده میگ ۲۹ و سوخو-۲۷ شوروی و با الهام‌گیری و تکامل جنگنده چنگدو جی-۹ آغاز شد. جی-۱۰ در سال ۱۹۹۸ اولین پرواز خود را انجام داد و تولید انبوه آن از سال ۲۰۰۲ آغاز شد. پاکستان هم سفارش این جنگنده را داد اما بعدها با تکمیل شدن پروژهٔ جی اف ۱۷ خود خرید جی ۱۰ را لغو کرد. تعداد ساخت شده طبق منابع انگلیسی به ۴۰۰ عدد می‌رسد.
 
عصرایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار