مرگ غم‌انگیز میلیون‌ها ماهی
کد خبر: ۲۷۴۵۱۱
تاریخ انتشار: 2023 March 20    -    ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
 به گفته مقامات، یک مرگ دسته جمعی عظیم ماهی‌ها در رودخانه دارلینگ در نزدیکی منیندی در نواحی دورافتاده نیو ساوت ولز استرالیا رخ داده است.

 به گفته مقامات، یک مرگ دسته جمعی عظیم ماهی‌ها در رودخانه دارلینگ در نزدیکی منیندی در نواحی دورافتاده نیو ساوت ولز استرالیا رخ داده است.

 
 

مرگ غم‌انگیز میلیون‌ها ماهی

 

ویدئو‌های منتشر شده توسط گریم مک کراب میلیون‌ها ماهی مرده را در رودخانه نشان می‌دهد به نحوی که آب از میان لایه متراکم ماهی‌های مرده به سختی قابل مشاهده است.

 

در بیانیه بخش شیلات نیوساوت ولز اعلام شده که از مرگ ماهی‌ها در مقیاس بزرگ آگاه است. این مرکز گفته که تخمین زده می‌شود که میلیون‌ها ماهی، عمدتاً شاه ماهی استخوانی و همچنین تعداد کمتری از گونه‌های بزرگ جثه دیگر مانند سبزماهی، لوتی و کپور تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

به نظر می‌رسد که هیپوکسی (کم‌اکسیژنی) یکی از دلایل مرگ غم‌انگیز میلیون‌ها ماهی در رودخانه دارلینگ باشد. به گفته بخش شیلات نیوساوت ولز آب و هوای گرم کنونی در منطقه هیپوکسی را تشدید می‌کند، زیرا آب گرمتر اکسیژن کمتری نسبت به آب سرد دارد و ماهی‌ها در دما‌های گرمتر به اکسیژن بیشتری نیاز دارند.

جوی بکر، استاد دانشگاه سیدنی گفت که حوادث مرگ دسته جمعی ماهی‌ها ممکن است به دلیل افت ناگهانی، شدید یا طولانی مدت کیفیت آب رخ دهد.

وی افزود: علل کشتار ماهی‌ها می‌تواند محیطی، شیمیایی یا احتمالاً مرتبط با عوامل بیماری‌های عفونی از جمله پاتوژن‌های فرصت طلب یا ترکیبی از همه این عوامل باشد.

استاد دانشگاه سیدنی گفت که تحقیقات در مورد علت این حادثه می‌تواند به شناسایی چگونگی جلوگیری از وقوع اینگونه حوادث در آینده کمک کند.

کامرون لی از مسئولان محیط زیست گفت که این وضعیت بسیار ناراحت کننده است. او گفت که تعداد ماهی‌های مرده یافت شده تاکنون نشان می‌دهد که این مرگ دسته جمعی می‌تواند حداقل با اتفاق سال ۲۰۱۹ برابری کند.

وی می‌گوید که تخمین‌ها از مرگ ماهی‌ها اکنون به میلیون‌ها رسیده است. ما ده‌ها کیلومتر را می‌بینیم که در آن ماهی واقعاً تا آنجا که چشم می‌بیند وجود دارد.

کامرون لی گفت که جمعیت ماهی‌های ماهی به سرعت شکوفا می‌شوند و با تغییر شرایط از بین می‌روند، اما سطح تلفات امروزی احتمالاً بیشتر از مواردی است که قبلاً دیده‌ایم.

او نگران موج گرمایی است که انتظار می‌رود در روز‌های آینده در غرب نیو ساوت ولز رخ دهد و دمای آن به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد برسد.

این مسئول محیط زیست گفت: این خود می‌تواند خطری مداوم برای کیفیت آب و ماهی‌های بومی باشد، بنابراین ما هر کاری که بتوانیم برای نظارت بر وضعیت و استفاده از هر گزینه مدیریتی که در اختیار داریم انجام خواهیم داد.

فرارو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار