دوچرخه‌ای که گره می خورد+عکس
کد خبر: ۲۷۲۱
تاریخ انتشار: 2015 June 20    -    ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۹
معمولا دوچرخه‌ها رایج‌ترین روش برای تردد در داخل شهر است اما احتمالا یکی از مواردی که در استفاده از این وسیله‌ها آزار دهنده باشد، حمل یک قفل برای محافظت دوچرخه است. اخیرا دوچرخه‌ای طراحی شده که علاوه بر انعطاف پذیر بودن، این مشکل را نیز برطرف کرده است. این دوچرخه توسط یکی از دانشجویان دانشگاه دمونتفورت انگلستان با نام کوین اسکات طراحی شده است. اسکات سعی کرده تا ساده‌ترين راه را برای قفل کردن و حفاظت آن در برابر دزد دوچرخه در پیش گيرد.

در این طرح دو ميله افقی که اسکلت بندی اصلی هر دوچرخه را می‌سازند، انعطاف پذير‌ند و می‌توانند به راحتی به دور میله‌ها و يا تیرک‌های موجود در امتداد خيابان‌ها حلقه شده و در هم قفل شوند. به نظر می‌رسد که دو میله افقی از چندین تکه لوله‌های کوچک تشکیل شده‌اند که با عبور کابل فلزی قوی از میان آن‌ها، به هم می‌چسبند و استحکام لازم را برای استفاده از دوچرخه فراهم می‌آورند. هنگامی هم که بخواهید آن را ببندید، کابل را شل می‌کنید تا لوله‌ها از هم جدا شده و حالت انعطاف پذیر پیدا کنند. این طرح در عين جذابیت که به نظر می‌رسد چندان از تکنولوژی روز بهره نبرده، راه ساده‌ای را به کارخانه‌های دوچرخه سازی نشان داده تا در زمان ساخت محصول، بيشتر به فکر حفاظت آن باشند.

همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید این دوچرخه توسط یک داک قفل شده و اسکلت بندی آن همانند دوچرخه‌های معمولی سریعا سفت می‌شود.


منبع: مشرق
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر