استفاده از سرکه سیب و ماسک های آن برای مو
کد خبر: ۲۶۹۶۵۹
تاریخ انتشار: 2023 January 29    -    ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
سرکه سیب یک ماده فوق العاده موثر در درمان مشکلات مو می باشد شما با استفاده از ماسک های بی نظیر آن می توانید برای همیشه از شر ریزش مو خلاص شوید و موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای موتابناک باتو ــ سرکه سیب درمانی خانگی است که مزایای زیادی از قبیل کاهش کلسترول، تنظیم قند خون، مبارزه با سلول‌های سرطانی، پیش گیری از فشار خون و کاهش وزن دارد. این به خاطر آنزیم ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی و ویتامین است؛ بنابراین تعجبی ندارد که این ماده می‌تواند از مو به طور طبیعی محافظت کند؛ هم زنان و هم مردان تحت تاثیر مشکل ریزش مو قرار می‌گیرند، سو تغذیه، استرس عاطفی، کاهش ناگهانی وزن و بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌های تیروئید، بیماری‌های خود ایمنی، و ... ممکن است برخی از دلایل مشکل ریزش مو باشند.

چنانچه در این بخش از سلامت خواهیم گفت خوشبختانه، درمان‌های طبیعی مختلفی وجود دارند که می‌توانند با موفقیت این مشکل را حل کنند. سرکه سیب یکی از این درمان‌ها است که می‌توانند به روش‌های مختلفی برای کاهش ریزش مو و افزایش مقاومت مو استفاده کنند.


علل و فواید استفاده از سرکه سیب برای شست و شوی مو
۱. متعادل کردن چربی و پ هاش مو با سرکه سیب

مو‌ها و روغن طبیعی پوست سر، دارای پ هاش بین ۴.۵ و ۵.۵. هستند وقتی در این سطح اسیدیته نگهداری می‌شوند، پوست سر در برابر رشد قارچی و باکتریایی محافظت می‌شود. سرکه سیب استیک اسید بالا یی دارد و پ هاش آن به موی انسان نزدیک است. شستن منظم با این سرکه می‌تواند پوست سر و مو را به اسیدیته ایده آل نزدیک کند، به خصوص اگر مو‌های چرب دارید.


۲. ویژگی ضد باکتریایی و ضد قارچی سرکه سیب برای مو

اسید استیک در سرکه سیب، یک ضدمیکروبی قوی است که می‌تواند باکتری‌ها و قارچ‌ها را از بین ببرد، که منجر به درمان طبیعی فوق العاده می‌شود. شست و شو هفته‌ای یک باربا سرکه سیب، باعث تسکین، درمان شوره سر شده و از پوسته پوسته شدن بیشتر جلوگیری می‌کند.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۳. تمیز کردن مو با سرکه سیب

استفاده از چندین محصول بر روی مو‌ها ما مانند سرم، ژل، اسپری‌ها و ماسک‌ها - منجر ریزش مو شود. حداقل سه دقیقه سرکه را روی موبگذارید.


۴. خاصیت نرم کنندگی سرکه سیب برای مو

نرم کننده طبیعی فوق العاده، است سرکه سیب، معمولا به عنوان جایگزین برای نرم کننده استفاده می‌شود.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۵. کاهش فر خوردگی و رفع وزی مو با سرکه سیب

مو‌های فرخورده به دلیل پوست‌های از دست رفته مو ایجاد می‌شود. پوست را با سرکه سیب نرم کنید.


۶. سرکه سیب برای درخشندگی مو

موقعیت پوست نیز بر بازتاب نور تار‌های مو تاثیر می‌گذارد.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۷. کاهش خشکی و وزی مو با سرکه سیب

موی عادی رطوبت لازم برای نفوذ در پوشش خارجی را فراهم می‌کند، در حالی که مو‌های متخلخل به سرعت مایع را جذب می‌کنند …، اما سریع آن را از دست می‌دهند. تخلخل بالا ناشی از آسیب مو از درمان‌های شیمیایی و قرار گرفتن در معرض محیط است.

این تخریب برگشت ناپذیر، شکاف و سوراخ‌هایی در سطح شفت مو ایجاد می‌کند و مو را بیشتر در معرض آسیب بیشتر قرار می‌دهد. در حالی که نمی‌توانید تخلخل مو را تغییر دهید، می‌توانید با استفاده از سرکه سیب، آن را مدیریت کنید و خلل و فرج را به حداقل برسانید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو


۸. سرکه سیب برای تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

سرکه سیب، گردش خون را به فولیکول‌های مو تحریک می‌کند.


۹. جلوگیری از مو خوره و شکنندگی مو با سرکه سیب

با استفاده از سرکه سیب، به طور مرتب مو‌ها را بشویید، به طور طبیعی مو‌ها تقویت می‌شود و پوست را تمیز می‌کند، و باعث بهبود تخلخل می‌شود - که همه آن‌ها منجر به کاهش موخوره و شکنندگی مو می‌شود.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

ماسک مو‌های تقویت مو با سرکه سیب و روش استفاده از سرکه سیب برای شستشوی مو

در ادامه این بخش از سلامت پوست و موی نمناک به معرفی ماسک مو‌های عالی با سرکه سیب خواهیم پرداخت که برای تقویت، پرپشتی و درمان مشکلات ظاهری مو مفید هستند خواهیم پرداخت.


۱. از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنید.

می‌توانید به تنهایی از سرکه سیب رقیق به عنوان درمان طبیعی عالی برای مقابله با ریزش مو استفاده کنید. در اینجا آورده شده است که چگونه از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنید:

مواد لازم:

نصف فنجان سرکه سیب ارگانیک

نصف فنجان آب ولرم

روش:

اولین قدم، ترکیب سرکه، آب ولرم و شامپو زدن مو است. سپس در حالی که مو‌ها هنوز مرطوب است، با محلول سرکه رقیق مو را آبکشی کنید. ۱۲ دقیقه محلول را روی مو‌ها بگذارید در حالی که پوست سر را ماساژ می‌دهید. آخرین مرحله شستن مو با آب است. این درمان خانگی می‌تواند دویا سه بار در هر هفته تکرار شود.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۲. جوش شیرین و سرکه سیب برای رشد مو

جوش شیرین می‌تواند رشد مو را افزایش دهد و از ریزش آن جلوگیری کند. این یک عامل پاک سازی بزرگ است، که باقی مانده محصول را از پوست سر می‌گیرد و فولیکول‌های مو را مسدود می‌کند و مو را تضعیف می‌کند. علاوه بر آن، جوش شیرین ظرفیت مبارزه با کلرین را دارد که به مو آسیب می‌زند و باعث ریزش مو می‌شود؛ بنابراین چگونه از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنیم:

مواد لازم:

۱ قاشق سوپ خوری جوش شیرین
۱ قاشق سوپ خوری سرکه سیب
۳ قاشق سوپ خوری آب

روش:

اول از همه، جوش شیرین و سرکه را به آب اضافه کنید و آن‌ها را به طور کامل مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. پس از آن شروع به استفاده از این مواد روی پوست سر و مو مرطوب کنید. باید این محلول را ده دقیقه روی مو‌ها نگه دارید. آخرین مرحله، شستن مو‌ها با کمک آب ولرم است. می‌توانید این روند را دوتا سه بار در یک هفته تکرار کنید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۳. جلوگیری از ریزش مو با چای مریم گلی و سرکه سیب

علاوه بر سرکه سیب، موجود در این نسخه مریم گلی می‌تواند از ریزش مو ناشی از واکنش‌های آلرژیک یا عفونت‌های قارچی است جلوگیری کند، چون عوامل ضد آلرژی، آنتی بیوتیک و ضد عفونی کننده دارد.

مواد لازم:

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب
دو قاشق غذاخوری برگ‌های خشک مریم گلی
دو فنجان آب جوش

روش:

مریم گلی خشک را ابتدا در ظرف ریخته و سپس آب جوش را روی آن بریزید. سپس اجازه دهید این مخلوط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس بخورد و بعد از آن، چای را صاف کنید. حالا سرکه را به چای اضافه کنید. مو‌ها و پوست را با این چای بشویید. مو‌ها را با کمک یک حوله بپوشانید و پس از نیم ساعت مو‌ها را بشویید. مشکل ریزش مو با تکرار این نسخه یک روز درمیان کاهش می‌یابد.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو


۴. روغن زیتون و سرکه سیب مرطوب کننده مو

روغن زیتون می‌تواند رشد مو را تحریک کند. روغن زیتون در این نسخه اثر مرطوب کنندگی دارد، که پوست سر را تغذیه و از شوره سر که باعث ریزش مو می‌شود جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، یک ضد عفونی کننده طبیعی است که به مبارزه با عفونت‌های قارچی کمک می‌کند. علاوه بر این، به تقویت تار‌های مو و به حداقل رساندن شکستگی مو کمک می‌کند. علاوه بر آن، روغن زیتون در برابر شپش، شوره سر و ... محافظت می‌کند.

مواد لازم:

۱ قاشق سوپ خوری سرکه سیب

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

روش:

اولین قدم این است که روغن زیتون را به سرکه اضافه کنید. در مرحله بعد آن‌ها را با قاشق مخلوط کرده و پوست سر ومو را با این ترکیب پنج دقیقه مالش دهید. این مخلوط را ۶۰ دقیقه نگه دارید و با شامپو ملایم بشویید. می‌توانید از این نسخه ۱ - ۲ بار در هفته استفاده کنید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۵. تقویت رشد مو با سرکه سیب و عصاره آملا

کمبود ویتامین ث یکی از دلایل اصلی ریزش مو است. انگور هندی پر از ویتامین ث است، بنابراین می‌تواند به طور طبیعی ریزش مو را درمان کند. علاوه بر آن، می‌تواند رشد مو را تقویت و پوست سر را سالم حفظ کند، چون خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتری دارد.

مواد لازم:

تعداد کمی از انگور فرنگی هندی

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

روش:

باید ابتدا کمی انگور فرنگی بگیرید و سپس دانه‌های آن را در آورید. سپس آن‌ها را له کنید تا خمیری به دست آید بعد از آن، سرکه را به آن اضافه و آن‌ها را با کمک یک قاشق مخلوط کنید. به مو و پوست سر این مخلوط را بمالید و بعد از یک ساعت آبکشی کنید. برای درمان سریع‌تر ریزش مو، باید این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

سرکه سیب و عصاره آملا

۶. درخشندگی مو با آلوئه ورا و سرکه سیب

آلوئه ورا ممکن است زخم ها، ریزش مو، بواسیر و زخم‌های تناسلی را درمان کند. آلوئه ورا به احیای سطح پ هاش پوست سر کمک می‌کند و شوره سر را با توجه به خاصیت قلیایی متعادل آن، درمان می‌کند. علاوه بر این، آنزیم‌های آن رشد مو سالم را بهبود می‌دهند. استفاده از آلوئه ورا به طور منظم می‌تواند پوست سر، التهاب، خارش پوست سر را تسکین دهد، باعث درخشندگی و تقویت مو می‌شود.

مواد لازم:

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

روش:

به ژل آلوئه ورا سرکه اضافه کنید. از قاشق برای مخلوط کردن این چیز‌ها استفاده کنید. این محلول را روی پوست سر بمالید. قبل از شستن با آب ملایم، باید آن را سی دقیقه نگه دارید. این درمان مو می‌تواند هر هفته سه تا چهار بار انجام شود.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

آلوئه ورا و سرکه سیب

۷. سرکه سیب با عسل ماسک نرم کننده مو

عسل نرم کننده پوست است که به مو کمک می‌کند نرم شود. به خاطر خواص ضد میکروبی ضد عفونی کننده آن، می‌تواند با ریزش مو ناشی از فعالیت میکروبی مبارزه کند. علاوه بر این، عسل آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب جلوگیری می‌کند و مو و پوست سر را سالم نگه می‌دارد.

موادلازم:

یک چهارم فنجان سرکه سیب
یک چهارم فنجان آب
یک قاشق غذاخوری عسل

روش:

اول از همه، آب و سرکه سیب را در ظرف بریزید و بعدا عسل را به آن اضافه کنید. پس از آن، در ظرف را محکم کنید و آن را به خوبی با هم ترکیب تا همه چیز را با هم ترکیب کنید. این مخلوط، را به پوست سر و مو‌های خیس بمالید. در نهایت بعد از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه، مخلوط را با آب و شامپو ملایم بشویید. توصیه می‌شود این درمان را ۳ تا ۴ بار در یک هفته انجام دهید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

سرکه سیب با عسل

۸. افزایش رشد مو با فلفل قرمز و سرکه سیب

طبق مطالعات انجام شده، بیمارانی که ریزش مو دارند به خوبی نسبت به درمان‌های فلفل قرمز واکنش نشان دادند. فلفل قرمز کپسایسین دارد که می‌تواند جریان خون را به ریشه‌های مو افزایش دهد و در نتیجه باعث ایجاد فولیکول‌های مو در پوست شود. هم چنین رشد مو را افزایش می‌دهد. استفاده موضعی می‌تواند مو‌ها را نرم و براق کند.

مواد لازم:

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب

دو قطره عصاره فلفل قرمز

روش:

داخل کاسه‌ای دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق فلفل قرمز بریزید. سپس آن‌ها را به خوبی مخلوط کرده و شروع به استفاده از آن روی سر و قسمت‌های مشکل دار کنید. باید این را ۶۰ دقیقه نگه دارید. در نهایت، مو‌های سر را با استفاده از آب تمیز کنید. این کار باید هر روز چند ماه انجام شود.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۹. ماساژ روغن رز ماری و سرکه سیب برای مو

روغن رزماری در درمان ریزش مو هورمونی و طبیعی موثر است. روغن رز ماری غنی ازمواد ضد عفونی کننده، ضد قارچی و ضد باکتری است، که تمام آن‌ها به جلوگیری و درمان پوست سر، شوره سر، آکنه روی پوست سرو نیز عفونت‌های دیگر که مسئول ریزش مو هستند کمک می‌کنند.

مواد لازم:

۱ / ۸ فنجان سرکه سیب
۱ قاشق غذاخوری روغن رزماری
سه چهارم فنجان آب

روش:

اول، تمام مواد را در کاسه بریزید و به خوبی مخلوط کنید. سپس تمام مو و پوست سر را با این مخلوط به آرامی ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. در نهایت از شامپو ملایم برای شستن مو‌ها استفاده کنید. توصیه می‌شود این روش را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

۱۰. جلوگیری از شکستگی تار‌های مو با روغن نارگیل و سرکه سیب

روغن نارگیل توانایی جلوگیری از ریزش مو را دارد که ناشی از عفونت‌های قارچی به خاطر خواص ضد قارچی و ضد باکتری آن است. روغن نارگیل هم چنین با آنتی اکسیدان‌ها و مواد غذایی که دارد به درون مو نفوذ می‌کنند و رشد مو را به طور کلی ترویج می‌کنند. علاوه بر آن، روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که به جلوگیری از شکستگی مو تار‌های مو کمک می‌کند.

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

روش:

اول، روغن نارگیل و سرکه را در کاسه بریزید و خوب هم بزنید. بعد از آن، این مخلوط، را به پوست سر با استفاده از انگشتان بمالید و مو‌ها را ۵ دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهید. بگذارید بیست تا سی دقیقه بماند و در نهایت با کمک شامپو ملایم بشویید. ماسک مو را می‌توانید هر هفته ۲ تا ۳ بار استفاده کنید.

استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو


نکات مهم

افرادی که مو‌های خشک دارند باید از سرکه سیب رقیق استفاده کنند، چون می‌تواند پوست سر و مو را خشک کنند.
از نسخه‌های سرکه سیب برای مو‌های روغن خورده استفاده نکنید، چون روغن از نفوذ سرکه به پوست سر جلوگیری می‌کند.
مو و پوست را با روغن زیتون یا نارگیل دو سه بار در هفته ماساژ دهید تا گردش خون به پوست سر را افزایش دهید.
از استفاده مواد شیمیایی و وسایل گرمایشی پرهیز کنید.
از رژیم غذایی متعادل غنی در سبزیجات، میوه ها، پروتئین ها، کل حبوبات و نیز چربی‌های سالم استفاده کنید، چون غذا‌های عالی برای مو‌ها هستند.
مدیتیشن، یوگا و دیگر ورزش‌های تفریحی را تمرین کنید تا استرس را کاهش دهید، زیرا استرس می‌تواند باعث ریزش مو شود.

منبع: نمناک

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار